Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ez az étrend a...

Szerintetek jó ez az étrend a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Felnőtt N.Dog

Csirke farhát = Fehérje + Zsiradék

Tészta = Szénhidrát

Répa+Alma = Vitamin

Ez az egész rizzsel összekeverve.

Most lesz 2 éves, rendszeresen futtatom, és sétáltatom, de hallottam már olyan ,hogy ha prémium táppal etetnék akkor gyorsabban fejlődne a kutyám.

Szerintem az étrendje jó.

Szerintetek?


2012. nov. 4. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

csirke farháton annyi hús van amennyi a német dogod lyukas fogát pont betömi kb.

Nézz utána a BARF vagy PREY etetésnek ha te szeretnéd készíteni a kajáját.

2012. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező! A csirkefarháton nagyon kevés hús van egy ekkora kutyának. A tápláléka minimum 60%-át a hús kellene kitegye. A maradék 40% oszlana fel szénhidrátra, vitaminra, és egyéb összetevőkre. Sztem az előttem szólónak igen is igaza van. Ha otthon akarsz neki főzni akkor az említett 2 étrend típust kellene alaposan tanulmányozni!
2012. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem volt sose dogom, de óriás testü kutyám igen. A csirke farhát vajmi kevés egy ekkora kutyának és meg veszélyes is tehát inkább valami jó tápot, vagy színhúst
2012. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
veszélyes ?
2012. nov. 4. 13:33
 5/7 A kérdező kommentje:

Meoe Októberi számának a :"Házi koszt Vagy Prémium Táp?"

Cikkjében volt az,hogy a szénhidrátot Tésztával hejettesítse az,aki nem prémium táppal etet ..

(Y)

2012. nov. 4. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A rizs szerintem jobb szénhidrát forrás mint a tészta mert sokkal könnyebben emészthető.

Nagyon kevés húst adsz annak a kutyának...

Én BARF alapon etetek

reggel túró és tojás egy kevés rizzsel

vacsira egy csirkefarhát vagy nyúl gerinc + szín nyers hús e mellé heti néhány alkalommal belsőség

zöldség turmix ( a zöldséget legjobb turmixolni mert így megnyitod a sejtfalakat és könnyebben emészthető)

adok még gyógynövényeket néha meg kecsketejet, halolajat, sörélesztőt stb

egy nap a testsúlyának a 2-3% át eszi meg a kutya ennek 70% hús illetve állati eredetű fehérjeforrás

maradék a szénhidrát és egyéb (zöldség, gyümölcs,kiegészítők)

az alap húsmenyiség 40% ban csontos hús lehet de mellé kell a színhús és a belsőség

2012. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy mi a veszélyes a farhátban? Egyébként vmivel tényleg több husi kéne neki!


Én BARF étrend szerint etetek, egy dolgot kivéve, a szarvas husit forrázom.

46kg-os 16 hónapos bullmasztiffom van.

Napi menü:

30dkg felforralt szarvas nyesedék - helyette heti 1x belsőség (szív, zuza, máj stb.), 40 dkg pulyka farhát (nyersen), 30 dkg zöldség/gyümölcs (nyersen, turmixolva kecsketejjel v joghurttal v kefírrel v túróval)- most épp cékla, sárgarépa, kígyóubi, banán, körte van felkockázva neki. A turmixhoz szoktam adni 1 tk teakeveréket kb. fél dl melegvízbe áztatva (csalán, citromfű, csipkebogyó, kamilla). Heti 2x kap főtt tojást (a héját is porrá töröm, kiváló kalcium forrás). Heti 1x kap a kajájába 1 csipet jódozott tengeri sót. Minden nap kap pár ml lazacolajat + zöldkagylót.


Árban olcsóbb, mintha szuperprémium táppal etetnék. Kicsit többet kell vele bajlódni, mint a táppal, de inkább rászánok a hétvégéből egy napot vagy pár órát, elkészítek mindent (bezacskózom, kiadagolom, felkockázom, szarvas husit felforrázom, majd megy a mélyhűtőbe, így hétköznap nincs vele gondom).


Mióta így etetek sokkal energikusabb, nincs szájszaga, mondhatni kutyaszaga sincs, nagyon kevés a kakija és makk egészségnek örvend!

2012. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!