Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyámnak...

Hogyan tudom a kutyámnak megtanítani az irányokat (jobb, bal, előre)?

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 19:52
 1/5 Hovarju ***** válasza:

Én bójához küldéssel tanítottam:

Tettem egy jutalomfalatot a bója tetejére és először 1 lépésről küldtem előre. Amikor ez már ment, egyre meszebbről küldtem a bójához. Amikor már ez is jól ment, csak kb.minden harmadik alkalommal tettem jutalomfalatot a bójára.

2012. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

jobbra - balra pedig úgy, hogy már tudta a bójához menést és ahhoz képest ahonnan küldtem vagy jobbra- vagy balra tettem a bóját és úgy küldtem. (először csak az egyik irányba)

Amikor már ezt is tudta, akkor egyszerre raktam ki három bóját.

2012. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Majd kipróbálom

2012. okt. 29. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam, hogy akárhányszor elvittem sétálni (pórázon, póráz nélkül), minden kanyarodásnál mondtam neki az irányt.
2012. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én labdázás közben tanítottam. Eldobom a labdát, de időnként előfordul, hogy nem oda megy, ahova számít rá. Ilyenkor mondom az irányt, hogy merre esett le. Egy ideje már rögtön arra fordul, amerre mondom, nem kezd össze-vissza kóvályogni. Persze van ennél gyorsabb megoldás is, de nekünk ez bejött.
2012. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!