Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az étrend jó lesz a kutyámnak?

Ez az étrend jó lesz a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Fehérje: főtt hús (izom, belsőségek), főtt tojás.

Zsír: lazacolaj.

Szénhidrát: főtt rizs vagy főtt burgonya.

Alkalmanként főtt zöldségekkel.


Kiegészítés: VetriCare GF 600 és Immunovet.


Linkek:


[link]


[link]


[link]


Köszönöm a segítséget :)


2011. okt. 1. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Atyaég!

Edzőterembe jár a kutyád vagy mi?

Azért ennyire nem kell túlbonyolítani.

Adsz neki egy prémiumtápot amiben benne van minden,meg heti 1-2 alkalommal húst.

2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rizs rendben, de a krumpli majdnem teljesen emésztetlenül megy át rajta, nem sokat tud belőle hasznosítani.
2011. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezekből kombinálj:

omega 3 zsírsav, csirkehús, pulykahús, lazac (vagy más hal), rizs, kukorica, cirok, árpa, tojás, cukorrépa, csirkebelsőség, csont, állati zsír, lenmag, búzaliszt, fokhagyma


de attól függ, mekkora és milyen idős a kutyád!

+ ugye arányokat nem írtam, és ezért jó a minőségi táp, mert véletlenül sem ronthatod el.

(egy kölyökkutya szervezete például nem képes szabályozni a felvett kálcium mennyiségét, és könnyen kialakulhat csontkinövése, ha túl sok kálciumot kap.)


viszont jobban jársz valóban a minőségi táppal, mert árban megegyezik azzal, amit főve kapnának...(napi 4-500 ft)

és kiegészítő marhaságok sem kellenek mellé.:)

2011. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó. Annyi, hogy én nem alkalmanként adnék zöldséget, és időnként adnék neki egy kis halat, olajos halat is. Immunovet szerintem nem kell, csak az ízületire valami.


Egyébként lehet, hogy egyszerűbb odatenni elé a kész tápot. De egyáltalán nem biztos, hogy jobb is. Ha valakinek van rá ideje, akkor sokkal jobb a kutyának, ha nem tápot kap.

2011. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még egy. Ha nem disznóhúst akarsz etetni és megbízható helyről, emberi fogyasztásra alkalmasat veszel, akkor a hús mehet akár nyersen is.
2011. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Hallod minek ezt ennyire túl bonyolítani?? Étrend egy kutyának xDD??? Figyelj én veszek neki egy zsák jó kutyatápot abból kap napi egyszer általába este és egy héten egyszer veszek neki egy zacskó kacsafejet! Látszik hogy ez az első kutyád! Fölösleges ilyen dolgokkal tele bogyózni a kutyád. Régen mi is vettünk ilyen olajat vagy mi a szöszt de teljessen fölösleges volt, csak a pénzt költöttük!
2011. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Uccsó vagyok!

Az lenne mondjuk egy kutyának a legjobb ha csak húst kapna de arra a világ pénze nem lenne elég. Egy kutyának nem ez a természetes étrendje amit te felsoroltál képekben. Természetes dolgokat kell neki adni. Ha a csontról már lerágtátok a húst a csontot oda adhatod a kutyának feltéve hogy nem csöves csont. Vagy ha már nem friss mondjuk a húsleves de van egy kutyád akkor oda öntheted neki. Zöldsgekeet adhatsz neki, gyümölcsö ezeket nagyon szeretik! :)

2011. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

én azt hiszem, harmadikként szóltam hozzá (felsoroltam, mit adnék a kutyának, de miért "biztonságosabb" táppal etetni - a mértékek miatt.


az utolsó hozzászólónak üzenem:

igen is, van kutyáknak étrend, ez nem hülyeség.

Csak attól függ, mire kell a kutya: falusi néni házát őrizni (akkóó jaú lesz neki a maradík is), vagy munka/sportkutyának?... (esetleg a gazdi csak szívén viseli a kutya egészségét, és szeretne minél hosszabb életet biztosítani neki.)

2011. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Hát igen, néhány hozzászóló válasza híven tükrözi a magyar kutyatartási kultúrát......
2011. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát igen meg azt is hogy mennyi pénzt költök a kutyámra még egészséges keretek között. 18:58-as vagyok! Hát igen tudod vannak akik méreg drága dolgokat vesznek a kutyájuknak. Tegyék is ha ők ennyit szánnak arra hogy a kutyáját fölösleges dolgokkal tömje ráadásul nem olcsón!

Luposan Lazacolaj 500 ml: 4524 Ft. Jézusom kérlek!! -.-

Vetri-Care GF 600 (Glyco-Flex) 300 db Tabletta: 15 227 Ft Most ez komoly?? Új-zélandi zöldajkú kagylókivonat?? Azt teljesen fölösleges csak patella ficamos kutyáknak adni de még nekik se használ a legtöbb esetben!! -.-

Meg az immunerősítő ami meg tényleg nem értem minek ha a kutya nem beteg és rendesen van etetve! Most komolyan mi a francnak azt mindet megvenni mikor veszel egy zsák kutya tápot a jobb minőségűből és veszel egy zacskó kacsát, csirke darabokat akármit. Ne mondjad már nekem hogy egy egészséges,erős kutyának erre mindre szüksége van!!

2011. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!