Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull és staffordshire...

Pitbull és staffordshire terrier rajongók! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz az emberekhez vonatkozna, akik istenítik, dicsőítik ezt a fajtát, akik olyan elvetemült dolgokat állítanak, hogy a tőle nagyobb molosszereket és juhászkutyákat legyőzné harcban, és nem utolsó sorban vannak akik annyira elszántak,hogy kijelentik még egy KANGALLAL is elbírnak! Rengeteg helyen olvastam ezeket és pusztán kíváncsiságból és hitetlenségből utánanéztem a dolgoknak. Hosszú keresgélés, megannyi videó megnézése után rábukkantam egy nagyon hasznos írásra, ahol leleplezik miért is győzhet esetleg a pit a nagyobb kutyákkal. A válasz: abnormálisan viselkedő egyedeket szelektáltak ki a tenyésztésnél, amikből kiölték a normális falkaösztönt, hogy egy kutyát ha a másik fél leszorított, legyőzött, akkor az normális esetben meghunyászkodik. A pit csak akkor áll le ha megölte a másikat és ha a másik fél le is "győzte" akkor utána is támadt, ezt nem tudta értelmezni a társa és inkább elmenekült. Az alábbi linken kangalokról van szó, ahogy régebben harcoltatták pittel, ezért "győzött" a pit. DE!! És itt jön a fordulat, ha a másik kutya tegyük fel kangal, vagy roti stb. úgy van nevelve ahogy a pit, hogy harcba ne a dominanciára törekedjen, hanem az ölésre azaz egyenlő esélyekkel indulnak, akkor a pitnek az égvilágon semmi esélye a másikkal szemben. Itt a bizonyíték: [link] a felénél kezdődik kb az érdekes rész. Sajnálom akinek ezzel csalódást okoztam a kutyájával szemben, de aki azért szereti a kutyáját mert eddig a legerősebbnek tartotta hát........... A fajtával semmi bajom, tetszik, sőt tartanék is, csak kicsit dühítő volt az emberek részéről ez az ajnározás. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2012. nov. 4. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hogy te mennyire beteg vagy barátom, hogy képes vagy órákat tölteni annak a kutatásával, hogy a kutyák miért és hogyan gyilkolják le egymást, és melyik az esélyesebb... Harci kutyás kártya mikor kerül a boltokba?
2012. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy kikhez szól a monológom, és nem rólam várok véleményeket hanem a témáról, gondolom ezt is kifejttem. Ha elolvastad drága barátom, és nem tudtad értelmezni ezt az egyszerű kérdést akkor vajon ki a beteg?
2012. nov. 4. 19:19
 3/13 A kérdező kommentje:
És nem a kutyák egymás legyilkolásáról van itt szó, hanem arról, hogy még a csapból is ez a fajta fojik, és az emberek döntőrészt ezért veszik mint a cukrot ,mert ők akarják a legkeményebb kutyát a világon és menőzzenek vele. Vagy talán nem? És csak rávilágítottam, hogy egy álomvilágban élnek a csodakutyájukkal.... és hozzátettem, hogy azokhoz szól ,akik így gondolkodnak amit az előbb leírtam.
2012. nov. 4. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom értelmezni, csak nem tudom, mit akarsz ezzel mondani, kinek akarsz csalódást okozni és legfőképpen miért, miféle ember vagy, hogy ezen töröd a fejedet, aztán ideállsz hatalmas mellel, hogy HAH, a pit nem is olyan kemény gyilkos, csak az ember tette azzá. Megsúgom, az összes kutyát az ember tenyésztette és nevelte olyanra, amilyen, és nyilván bármelyik fajtában ugyanilyen változásokat hozna a hasonló nevelés és tenyésztés.

Akik meg a harci képességeik miatt istenítik ezeket a fajtákat, azok eleve se nem ismerik, se nem szeretik őket, akiket meg eddig sem az érdekelt, az ezután sem fog se jobbat, se rosszabbat gondolni róluk. Úgyhogy tényleg nem értem, mit akarsz.

2012. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahol lakom rengeteg a staffi, és tudom miért tartják, mert azthiszik menők hogy van egy kemény kutyájuk, és válltig azt állítják mikor elkezdünk beszélni a kutyákról, hogy az én kutyám elintézett már egy tőle nagyobbat, ezt-azt simán szétszedné. Régen volt egy cane corsom, és azt mondták hogy miért nem staffit vettél mert az sokkal keményebb kutya. Mindenhonnan ezt a hülyeséget hallani és a hócipőm tele van az ilyen emberekkel! Pusztán az ilyen felfogásúak kételyeit, téveszméit akarom elkerketni, és hogy tudják meg mi is a valóság! Nembeszélve amiket itt gyakorin írogatnak az ilyen X vs pitbullnál.....
2012. nov. 4. 19:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Jahh és halkan megsúgom, kevés aki nem a harci képességeért veszi...
2012. nov. 4. 19:38
 7/13 A kérdező kommentje:
kevesen vannak, helyesbítve
2012. nov. 4. 19:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit eltúlzod ezt a dolgot, rengetegen tartanak ilyen fajtákat úgy, hogy eszükbe sem jut a harcoltatás, vagy hogy farokhosszabbításnak használják a kutyát. Az, hogy rossz környéken laksz, pech, de ne húzd rá a lakókörnyezetedben tapasztaltakat az egész országra.
2012. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel, hogy ha a kangal (amit ugye eredetileg farkasok ellen tartanak pásztorkutyaként) ugyanúgy van nevelve mint egy pit, persze, hogy a minimum 40 kilójával (bár a kangaloknál a súly is változó, attól függ, hogy a zord körülmények között van-e tartva) lenyomja a max 30 kilós pitet. 10 kiló különbség igenis sok!

ja meg a bunda nagysága is befolyásoló tényező. Nem mindegy, hogy a pit csak szőrbe harap vagy már egyből húsba. Na de ez a téma már önmagában szívszorító...

Az eredeti témádra visszatérve: azon emberek, akik egy ilyen erős agresszióra hajlamos kutyát úgymond "státusz szimbólumként" tartanak,és nem a kutyatartás öröméért, azok bizony valamilyen komplexussal küzdenek. Az ilyet nagy ívben le kell kakkantani.

2012. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amstaffom van.Én azért vettem Yubát, hogy teljesítsem az álmomat, miszerint 18 éves koromra lesz kutyám.Lett is: egy bújós, mindenkit szerető, pusziszkodó és teljesen nyugodt kutyát vettem.Vajon miért vehettem pont ezt a fajtát?Nem harcoltatni, nem státuszszimbólumnak, nem mutogatni, hanem szeretni és addig vele lenni, amíg ki nem alszik benne a láng.

Yuba most a héten lesz 2 éves.Eddig 2 kutyával verekedett, és egyiknél sem az enyém kezdte a támadást!Mindkét kutya nagyobb volt nála, és lám: én szaladtam az orvoshoz, hogy a kutyámnak porcig hasították a fülét, vagy kis híján kiharapták a szemét!Ráadásul az egyik labrador volt, a másik pedig vizsla-keverék...

És igen, én ajnározom ezt a fajtát a természete miatt: ha jól nevelik, egy kedves, imádnivaló, valódi kis szeretetcsomagot kapsz, aki ki sem bújik a s*eggedből, és vakon megy utánad, akár a tűzbe is.

2012. nov. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!