Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull és staffordshire...

Pitbull és staffordshire terrier rajongók! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz az emberekhez vonatkozna, akik istenítik, dicsőítik ezt a fajtát, akik olyan elvetemült dolgokat állítanak, hogy a tőle nagyobb molosszereket és juhászkutyákat legyőzné harcban, és nem utolsó sorban vannak akik annyira elszántak,hogy kijelentik még egy KANGALLAL is elbírnak! Rengeteg helyen olvastam ezeket és pusztán kíváncsiságból és hitetlenségből utánanéztem a dolgoknak. Hosszú keresgélés, megannyi videó megnézése után rábukkantam egy nagyon hasznos írásra, ahol leleplezik miért is győzhet esetleg a pit a nagyobb kutyákkal. A válasz: abnormálisan viselkedő egyedeket szelektáltak ki a tenyésztésnél, amikből kiölték a normális falkaösztönt, hogy egy kutyát ha a másik fél leszorított, legyőzött, akkor az normális esetben meghunyászkodik. A pit csak akkor áll le ha megölte a másikat és ha a másik fél le is "győzte" akkor utána is támadt, ezt nem tudta értelmezni a társa és inkább elmenekült. Az alábbi linken kangalokról van szó, ahogy régebben harcoltatták pittel, ezért "győzött" a pit. DE!! És itt jön a fordulat, ha a másik kutya tegyük fel kangal, vagy roti stb. úgy van nevelve ahogy a pit, hogy harcba ne a dominanciára törekedjen, hanem az ölésre azaz egyenlő esélyekkel indulnak, akkor a pitnek az égvilágon semmi esélye a másikkal szemben. Itt a bizonyíték: [link] a felénél kezdődik kb az érdekes rész. Sajnálom akinek ezzel csalódást okoztam a kutyájával szemben, de aki azért szereti a kutyáját mert eddig a legerősebbnek tartotta hát........... A fajtával semmi bajom, tetszik, sőt tartanék is, csak kicsit dühítő volt az emberek részéről ez az ajnározás. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2012. nov. 4. 19:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit írnak egyértelmű, ezzel nem lehet vitatkozni. Hidd el többen vannak, akik nem hencegésből tartanak ilyen fajtát, csak azért tűnik úgy, hogy a hencegők vannak többségben, mert aki tényleg szívvel lélekkel tart ilyen kutyát, az nem fog kiállni az utcára és verni a mellkasát.
2012. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem egy kan Pitem van,tisztában vagyok az erejével,nem állítom hogy a legerősebb,de pont a kitartása és a magas fájdalomküszöbük miatt,nem hiszek annak az embernek,aki azt állítja esélytelen egy kangallal szemben :) És SOHA az életemben nem lesz más fajtájú kutyám,nem csalódtam még a fajtában,nem verem a mellem,nem gondolom hogy az én kutyám a legszebb legyügyesebb és legerősebb!És általában a roma származásúak vesznik azért ez a fajtát,mert harci stb...és nem kell "úgy" nevelni,mert alapból ilyen a habitusa, ösztönös náluk hogy halálig mennek,köszönhetően ,hogy eleve úgy tenyésztették ki őket,hogy harcikutya legyen belőle...teljesen ösztönös,és nem kell arra tanítani hogy öljön.Az én kutyám normális körülmények között nőtt fel,amire tudtam odafogyeltem a nevelésében.persze csak felelősségteljes embernek ajánlanám a fajtát,mert rettentően makacs,rossz kezekben,rossz vége lehet...mellesleg a "HA" nem számít semmit,mert " tegyük fel kangal, vagy roti stb. úgy van nevelve ahogy a pit, hogy harcba ne a dominanciára törekedjen, hanem az ölésre azaz egyenlő esélyekkel indulnak, akkor a pitnek az égvilágon semmi esélye a másikkal szemben" Az egyenlő esélyekről meg annyit, hogy eleve a testtömeg miatt rosszabb eséllyel indul a pit,ennyi erővel egy könnyűsúlyú és egy nehézsúlyú boxolót is összehasonlíthatnánk :)
2012. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 zorco85 ***** válasza:
Kérdezö sztem nyomd el magad.hogy hasonlithatsz egy kb 25-40 kg terjedö kutyákat egy sokkal nehezebb súlyu Kangalhoz.de ha már itt tartunk az amerikai pit és öcse Am staff a saját súlycsoportjába retteget harcos.nem érez fádalmat,kitartó,és utolsó csepp véréig képes harcolni.sztem egy csodálatra méltó fajta.Lenyügözö erő birtokosa.mellete meg egy csupaszív bujos szeretetre méltó kutyák.és hanem ök a legerősebb kutyák akkor mivan.Semmi.én ugyanugy fogom szeretni öket.és nem azért tartom ezt a fajtát hogy menösködjek vele hanem azért mert mindig is ilyen kutyát szeretem vna.és amikor hozzám került az elsö egyböl belopta magát a szivembe.és nekem az enyémek nem csak kutyák hanem CSALÁDTAGOK..érted???
2013. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!