Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pszichológus? Ti mit...

Kutya pszichológus? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam kutyapszichológushoz fordulok. Semmi jobb nem jut eszembe. A probléma a következő: van egy édes, ennivaló, kedves francia bulldog kutyusunk, most lesz három éves. Olyan 4-5 hónapja fogadtuk örökbe egy családtól. Az elején semmi probléma nem volt vele. Igazán ennivaló, szeretetteljes kutya, nem is értem mi történhetett vele, de mostanában, néhány hete kb. elkezdett agresszívan reagálni teljesen természetes dolgokra. A barátomnak a múltkor úgy megharapta az ujját hogy ömlött belőle a vér, pedig nem csinált mást csak a ráncait törölgette az arcán, amit már többször is csináltunk, hiszen ezeknél a fajtáknál ezt gyakran kell csinálni. De volt olyan is hogy csak oda mentünk, hogy megsimogassuk, nekem engedte, de mikor a barátom is oda jött hogy megsimogassa rákapott a kezére. Pedig máskor imádják egymást, mindig együtt játszanak, sokat együtt vannak. Azóta az én kezemre is rákapott mikor megpróbáltam az ágy alól kiszedni a lasztiját. Néha akkor is csinál ilyet ha csak hirtelen felállunk a székből, de néha csak akkor is ha felveszünk valamit a földről. Sőt, amit leginkább nem értek, hogy ha pl. megfogom barátom kezét, vagy volt hogy a lépcsőn ültem és ő odanyújtotta a kezét, hogy segítsen felállni, akkor is neki ugrott és megakarta harapni. De a legfurcsább, hogy ő alapvetően nem egy olyan agresszív kutya, hogy hozzá se lehet érni, nagyon kedves, mikor játszunk akkor is mindig óvatos, olyankor sosem harap. Csak néha rájön ez a dolog és olyankor rá sem ismerek. Mi sosem bántottuk őt, hogy félnie kéne vagy valami, az előző gazdái is nagyon szerették, és szerintem ők sem bántották. Segítsetek, szerintetek mit tegyek? Mi lehet a baj?
2012. nov. 4. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő érzi magát a falkarangsor tetején, nem tetszik neki hogy a barátod hozzád ér és ilyenkor megharapja. Menjetek el egy kutyaiskolába ott tudnak segíteni, vagy olvassatok utána a falkavezérség átvételéhez.

Egyébként mit csináltok mikor megharap valakit ?

2012. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi véletlenül kitöröltem egy részt: olvassatok utána milyen módszerek és gyakorlatok vannak amelyek segítenek a falkavezérség átvételéhez.
2012. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kezelitek ha valami rosszat tesz? Ki eszik előbb? Hogyan kezelitek az agresszióit? ezek fontos kérdések mert pl a falkavezér szerepét erősíti az is ha várnia kell az etetésre míg ti esztek. Igazából nem feltétlenül a kutyának kell "pszichológus", olyas valakire van szükségetek aki megtanítja hogyan kezeljetek egy kutyát. esetleg a másik családtól kérjetek segítséget, mert úgy tűnik náluk nem volt gond, vagy ha van tapasztalt ismerősötök akkor tőle (így fizetni sem kell). gondolkodjatok el azon is hogy eddig túl engedékenyek voltatok e vele, és mostantól egyértelmű határokat húzzatok abban hogy mit lehet és mit nem.
2012. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Első válaszoló: Hát csak megfogjuk egymás kezét és az nagyon nem tetszik neki, meg ilyen dolgok hogy néha ha hozzáérünk akkor rákap a kezünkre, de nem mindig csak néha, meg még akkor is ezt csinálja ha például megyünk valahová és vesszük fel a cipőt, meg a táskát. Második válaszoló: Általában ha rossz rákiabálunk és a helyére küldjük, majd egy ideig nem foglalkozunk vele. Erről már én is hallottam, hogy nekünk kell előbb ennünk, ez így is szokott lenni, és kaját sem szoktunk neki soha ledobni, hogy tudja az nem az övé. Egyébként nagyon engedelmes kutya, ezt az egyet leszámítva. Ha azt mondjuk neki marad, akkor ott is marad, ha mondjuk neki hogy menjen a helyére, akkor oda megy. Nagyon szeretjük de nincs elkényeztetve,tudja hogy mit szabad és mit nem. Nem ugrik föl a kanapéra, ágyra, nem veszi le kávézóasztalról az ételt. Csak ez az agresszió a baj vele.
2012. nov. 4. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján szerintem marhára kisajátított téged, és nem akar átengedni másnak. Ezen viszonylag egyszerű segíteni, leírni viszont nem a leghatékonyabb, hogy hogyan is megy ez, meg miért, szóval ha tudtok, mindenképpen forduljatok szakemberhez.
2012. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szakemberhez fogok fordulni, esetleg nem tudtok valakit ajánlani? :)
2012. nov. 4. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Merre laksz?

Egyébként Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét nagyon ajánlom!!!

2012. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szigethalom. Köszönöm, elfogom olvasni.
2012. nov. 4. 21:41
 9/11 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyértelműen téged véd. Azt gondolja ő a vezér.

Az előttem válaszolok, hasznos dolgokat írtak.

Szigethalomtól nincs messze az Ebgondolat kutyaiskola. (www.ebgondolat.net)

Keress rá a neten, írj az ottani fórumba, vagy hívd fel az ottani telefonszámok egyikét és meséld el a problémádat. Biztosan fognak tudni segíteni.

2012. nov. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam már rá, hogy elviszem a kutyasuliba, csak nem voltam benne biztos, hogy ők tudnak-e segíteni, de akkor fel fogom hívni őket. :)
2012. nov. 5. 05:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!