Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra szorulnék, de...

Pszichológusra szorulnék, de a családom ellenzi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavasszal jártam pszichológushoz, akkor még étkezési zavarokkal. Az anyám soha nem leplezte az ellenérzését a pszichológiával szemben, és amikor a terápia során kezdett világossá válni, hogy a vele való kapcsolatom áll a háttérben, anyagi okokra hivatkozva elvitt onnan, amiben a családja (nagymamám, nagynéném stb.), akik alapból nem állnak közel hozzám (a betegség óta különösen), és így nem is érthetik az egészet, csak adták alá a lovat. Azóta többször lefogytam és meghíztam (előbbit immár egészséges módszerekkel, utóbbit nem épp). Azt tudni kell, hogy soha nem voltam kórosan sovány, nem feküdtem pszichiátrián. Visszatérve: azóta egyre erősebb hangulati ingadozásaim vannak, és ugyan mindig diétázom/kényszeresen sokat eszem, az evés ehhez képest háttérbe szorult. Lehetséges, hogy bipoláris zavarom van. Egyre gyakrabban gondolok az öngyilkosságra. Ha negatív volt a hangulatom, mindig beszélgettem anyukámmal, de ezekre a segélykiáltásokra egyre immunisabb (ahogy a húgom is). Ha beszélgetünk, mindig arról beszél, hogy szóljak, ha pszichológusra van szükségem, de ha szólok, mindig csak ígérget, aztán nem tesz semmit. A szüleim elváltak, az apámat utálom, és az iskolapszichológus ellenszenves. Mit tegyek? 17/L

2012. nov. 3. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Menj el a nevelési tanacsadoba, vagy a háziorvos tol kérj brutalitás a pszichiátriara
2012. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beutalot, nem brutalitást, bocsánat. Szótár program....
2012. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, őszinte leszek: a pszichológusokat és pszichiátriát én is ellenzem...

De! Ha te tényleg úgy érzed, hogy szükséged van rá - menj el! Nincs szükség engedélyre ehhez!

2012. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el családsegítőbe ott van ingyenes pszichológus. Nem kell hozzá anyukád engedélye.
2012. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan messzire azért nem mennék, hogy bipoláris depressziód van. Bár szerintem a hagyományos is eléggé cudar. Mindenképpen még most menj el szakemberhez, mert ez később romolhat, ami akár öngyilkossághoz is vezethet.


Az emberek pedig azért immúnisabbak a segélykiáltásokra, mert egyszerű siránkozásnak tűnik nekik. Nem tudom hogy miért, de anno a kezelések előtt én is csak siránkoztam nap mint nap. Rengeteg barátomat elvesztettem ez miatt; sőt már volt kétszer-háromszor enyhe öngyilkossági kísérletem.


A kezelések óta jobban vagyok, úgyhogy tényleg menjél el még ilyen fiatalon, mert később sokat rosszabbodhat a helyzet.

2012. nov. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!