Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelel a kutyumnak fogyokura...

Megfelel a kutyumnak fogyokuras etrendnek?

Figyelt kérdés
Kutyum kistermetu ivartalanitott szuka,es kb fel kilot kene leadjon aztan azt tartani.Nagyon hizekony,ezert is javasolta a fogyit a doki,hogy ne hizzon meg megjobban.A doki azt javasolta fogyis etrendnek,hogy adjak neki csirkemellett,szojat,reszelt nyers repat es almat,es ezeket egeszitsem ki egyik nap rizzsel,masik nap,arpaval,aztan lencsevel,es ezeket varialjam.Szerintetek mennyire fog bevalni?azt tudom hogy ezek kevesbe hizlaloak mint pl a kukoricadara vagy a tesztafelek.Viszont a rizstol szekrekedese van neha.Es ha sikerul a fogyi,utana mit adjak neki,hogy megtartsam a sulyat.Persze mindezek mellett sokat futunk,mozgunk,ugyhogy nem csak a kajaval fogyiztatom.

2012. nov. 5. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A lencsét és a szóját én hanyagolnám.

Utána adhatsz neki normál tápot (vagy amit eddig evett), csak csökkentett adagot.

2012. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szacsiga ***** válasza:
Én szóját és lencsét nem adnék a kutyámnak. A csirkemell és rizs répával, almával jó. Ami még kitölti a pociját az ilyen puffasztott Gréti mix azt hiszem a neve, állateledelesnél lehet kapni. A mennyiség a lényeg és a nasiztatás teljes elhagyása. A fej az adag (szó szerint) napi két étkezésre elosztva. Édességről meg ne is álmodjon. Nálunk az is gond volt, hogy apu kollégái és a szomszédok is nasiztatták nap közben...
2012. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lencset es szojat miert nem?
2012. nov. 5. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:

a jelenleg forgalomban lévő szója nagy része GMO még itthon is.. a világ szójaterményeinek 90%-a már génmódosított... még én se enném meg, nemhogy a kutyának adjam.

A dokid azért mondja a lencsét vagy a szóját mert ezeknek magas a fehérjetartalmuk ami egy dolog de a kutyának a növényi eredetű fehérje messze nem egyenlő az állati eredetűvel. Ez az étrend nagyrészt növényi eredetű és nem is igazán tartanám jónak a kutyának, egyrészt nincs benne zsír ami kell a kutya megfelelő emésztéséhez a kalcium-foszfor arány se megfelelő.

Bőven elég ha csökkented az adagját és azt is kisebb részekben kapja meg a nap folyamán + rendszeresen mozgatni.

2012. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szacsiga ***** válasza:
A szója erősen allergizáló. A lencse meg nagyon puffaszt. K betűs puffasztós zöldségeket is hanyaglni érdemes: kelkáposzta, karalábé, karfiol...
2012. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!