Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyumnak azt, hogy úgy menyen a lábam mellet, mit a kutyasulikban, meg sok videóban, hogy Lábhoz, és akárhogy fordulsz, mindég gyorsan pontosan ott megy és néz rád. Ezt hogyan kell?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez egy hosszú folyamat. A legfontosabb a motiváció, hogy legyen valami, ami miatt hajlandó összpontosítani és figyelni rád. Ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni dolgozni. Mivel ennek a több hónapos folyamatnak minden mozzanatát esélytelen lenne itt leírni, ezért érdemes lenne beíratkoznod egy kutyaiskolába. Ja, és nem minden kutya alkalmas arra, hogy ilyen látványos lábnál követést produkáljon.
2012. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha van olyan sok dolog ami motiválja, de viszont, nemsokára ráun? ez mindég igy van...
2012. aug. 10. 22:31
 3/16 anonim ***** válasza:

Sokszor kell keveset gyakorolni, eleinte csak 1-2perc és mindig akkor kell abbahagyni a gyakorlást mikor még élvezi az egészet.

Itt van jó pár videó egészen az alapoktól, de ez tényleg hosszú hónapokig tart:

https://www.youtube.com/results?search_query=dog+heeling+&oq..

2012. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád? Én nemrég kezdtem el a pórázon járás tanulását az utcán a nemrég befogadott kutyámmal. Addig nincs nagy baj, amíg nem kezd el valamelyik kerítésen belül őrjöngeni egy vagy több kutya. Ágaskodik, támad, nagyon nehéz rávenni, hogy higgadjon le. Rövidre veszem a pórázt és kényszerítem, hogy mellettem menjen. Csakhogy alig múlt egy éves, nem könnyű. Ha jön valaki a járdán, rá akar ugrani, ekkor félrehúzom és leültetem. Elméletben járt egy rövid ideig kutyaiskolába a menhelyen. De ez a helyzet neki is új. (Menhely távol volt minden lakott területtől).
2012. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem 1.6 éves, be van tanítva halgat is, csak nemolyan pontosan....Valamikor halgat, de csak masodpercekig. Ha nincs cica kutya, akkor ok. De pisil mindég, és nemfigyel arra amit mondok.
2012. aug. 10. 22:45
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez a menetelés nem igazán utcára való, oda tökéletesen megteszi, ha megtanítod láb mellett, laza pórázon menni. Ha tojik a fejedre, akkor lesznek ott majd még egyéb gondok is. Így tényleg jó lenne kutyaiskolába ellátogatni legalább pár órára.
2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én most keresek éppen a környéken kutyaiskolát, szeptembertől mennék az 1 éves kannal. Szüksége van rá.
2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2012. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 22:47:

Merre laksz?

2012. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Először is ingerszegény környzetet javasolnék, ahol semmi nincs, ami elterelheti a figyelmét.

Az, hogy mivel tudod fenntartani a figyelmét, neked kell kitapasztalnod, nekünk a jutalomfalat vált be, imádja a hasát. Bal oldalon a kutya, szólsz neki, hogy lábhoz és elindultok, először csináld úgy, hogy a jutalomfalattal (vagy mással, amivel motiválható) az orra előtt lesz a kaja és úgy vezeted, ha irányt váltasz, lassítasz-gyorsítasz, megint mondod, hogy lábhoz, közben a pórázzal is finoman korrigálhatod. Később aztán ha ez nagyjából megy, fogd a jutalomfalatot/labdát, bármit és az állad magasságában tartsd, hogy a kutya rád nézzen, ha szépen megy láb mellett, add oda neki. Ha jutalomfalattal csináljátok, kezdetben sokat kapjon, szinte minden lépésnél, aztán később ezt csökkentheted. Sok gyakorlás kell, aztán mehet olyan környezetben is, ahol ingerek is érik :)

2012. aug. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!