Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám a víztől?...

Miért fél a kutyám a víztől? Ha meg akarom fürdetni agyon kaparja a kezem, annyira próbál menekülni, sőt ha én fürdöm, addig ugat, míg ki nem szállok a kádból. Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a fajta félelmet úgy oldottam meg, hogy a város szélén van egy alig 20cm mély patak, én oda sétáltam, a kutyám nem jött utánam, aztán közelebb mentem, és behúztam a vízbe, aminek ugyan egy pillanatig nem örült, de utána meg alig akart kijönni, amikor megláttam, milyen nagy móka is a tocsogás, meg az ilyesmi...


Azóta együtt is úszunk.

2009. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nagyon nyugodt legyél !

símán vezesd a víz széléhez ,és semmi cicó, vidd be egy kicsit, aztán hozd ki ,dícsérd jutalmazd, de a félelmére NE REAGÁLJ .

ha ,megnyugodott, megint vidd bele, a körmeire figyelj,karmolhat !

egy színes labda is segíthet , vagy a kedvenc játék.

aztán ,vidd be magaddal,hogy úsznia keljen kifelé !ne nyugtasd, tégy úgy mintha normális séta lenne !ne parázz,ne féltsd.

minden kutyám úszik velem !

tedd játékká számára !

2009. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de a kádban is fél,pedig még be is szoktam mellé menni
2009. aug. 13. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

a félelem természetes védekező ösztön .

ismertesd meg vele, legyél nyugodt, és határozott,ebből a kutyád tudni fogja ,hogy nem kell félnie !

vidd be a vízbe, ne gondolkodj-cselekedj .

a hétvége jó alkalom, nem hetek, hanem 1-2 óra alatt megismeri,megszereti !

minnél többször viszed vízbe ,és mindíg nyugodtan viselkedsz, sokszor megdícséred, így kialakul benne a pozitív megerősités !

csak nyugodtan de , határozottan !

ne kérd , tedd !

te vagy a gazdi, aki MEGENGEDI NEKI ,HOGY FÜRÖDJÖN .

nem a kutya dönti el, hogy fél -e ,vagy hogy megteszi-e !

2009. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem minden kutyával tudod megszerettetni a vizet, de a legtöbbel elfogadtatni tudod. Az egyik havanese-em ki nem állhatja a fürdést, mindig sír, de elviseli. Nála ez a tóban úszunk dolog nem jött be, de pl. a snacim meg így szerette meg. Szépen lassan bementünk a tóba (póráz, behozom/húzom magammal), majd rájön, nem bánt a víz, aztán úszott utánam, sőt utána már magától is!!!
2009. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, természetesen a pórázt nem fogod végig a tóban, mert meg is fullaszthatod a kutyát! Addig, amíg még leér a lába. Amint elkezd úszni, hagyni kell, hagy csinálja magától.
2009. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!