Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség? A kutyám méhgyulladá...

Segítség? A kutyám méhgyulladásban szenved, de 3 orvos is tanácstalan.

Figyelt kérdés
Fajtatiszta kutya,csak antibiotikumokkal tömik.Mit tegyek?Tud valaki állatorvost,mert vidéken lakok és akár pestre is elvinném.
2012. nov. 6. 10:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2012. nov. 6. 14:57
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó szívvel ajánlom a Bp-i István úti állatklinikát. Állítólag külön altatóasszisztensük van, egy dokinő mondta, hogy ő ott simán megműttetné magát, ha kéne. Tapasztalatom műtétről még nincs náluk, de nagyon profik voltak, amikor hozzájuk mentünk.

Néhány hete lázas lett a kutyám, antibiotikumtól nem lett jobban és valahogy ráéreztem (utánaolvasás után), hogy ez méhgyulladás lesz, bár 9 éven át soha semmi baja nem volt tüzelés után. 2-3 héttel voltunk a tüzelés után. Tudtam, hogy Dunakeszin van ultrahang és azzal diagnosztizálják, így elvittem oda a kutyát. Mondták, hogy nem biztos hogy tudnak fogadni, be kellett volna jelentkeznem. Ennek ellenére nagyon rendesek voltak, megnézték a kutyát ultrahanggal, ami rögtön kimutatta a méhgyulladást, perceken belül vitték is műteni. Várhattam volna, mert egyébként viszonylag időben elkaptuk (akkor kb. 3 napja volt feltűnően beteg és 2 napja lázas, de láttam, hogy nagyon hozzáértő kezekben van, így nagyon örültem hogy megműtik.)Eddig ilyen altatást nem láttam, mint ami itt volt. Kapott azonnal infúziót, majd egy vénás szurit, amitől rögtön elaludt. Azt mondták, ez 2 perc alatt kiürül a szervezetéből. Nem értettem, akkor meg minek beadni. Mondták, hogy mert utána azonnal maszkkal, gázzal fogják altatni. Kb. 20 perc alatt meg volt a műtét. Dr. Bölcskei Molnár Antal műtötte. A kolléganője dícsérte, hogy nagyon profi ivartalanításban. Amikor nem egész fél óra után mehettünk a kutyusomért, már ébredezett is.

Én eddig a helyi állatorvosnál ahhoz voltam szokva, hogy egy egyszerű körömlevételhez úgy elaltatja injekcióval a kutyámat, hogy csak másnap tér észhez. Ehhez képest a méhgyulladt frissen műtött kutyám hazaérés után 10 percen belül lábra állt és kiment pisilni:) Nem hittem a szememnek. És nem volt számára traumatikus élmény az egész műtét, ezt biztosan állítom, mert amúgy elég félős kutya idegen környezetben és látom rajta, hogy nincs igazán rossz emléke. Tehát nagyon korrektül altatták a műtét alatt. Másik kutyám, akit a helyi állatorvos műtött, 1 hétig nem bírt lábra állni, bár ott volt szövődmény is, mert sérve volt és bár jeleztem, hogy valami dudor van a hasfalon, nem bírta kirángatni a méhét, ami beszorult a hasfalba. Szegény kutyát többé csak ölben tudtam bevinni ahhoz az orvoshoz, annyira félt, pedig elvileg végigaludta az egész műtétet.


Most ivartalanított méhgyulladásos kutyám csodálatosan meggyógyult, hála a dunakeszi orvosok szakértelmének. Én nagyon hálás vagyok nekik, csak ajánlani tudom őket.

A honlapjukon ott van a műtétet végző orvos elérhetősége, nekem adtak már nagyon hasznos tanácsot telefonon, ami szintén megmentette a kutyám életét!


[link]

2012. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én őket ajánlanám:

[link]



És mindenképpen ivartalanítás, a lehető leghamarabb, mert el is pusztulhat!

2012. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi fedeztetés után félidősen vittük a kutyát ultrahangra, amikor gyanus volt az orvosnak, hogy nem lát vérkeringést a magzatoknál. Kérdezte , nem lázas-e a kutya, nem iszik-e többet, milyen a közérzete. semmi gond nem volt. átmentünk egy másik klinikára, nagyobb gép volt, és kiderült, hogy tele van gennyel. Én nem haboztam egy percig sem, azonnal kértem, hogy pakolják ki. nem akartam a szuka életét kockára tenni, annak ellenére, hogy egy nagyon igéretes almot vártam. ha akkor nem viszem orvoshoz, elpusztul a kutya zárt méhgyulladásban. Én neked is azt javaslom, hogy nem szabad kisérletezgetni, műttesd meg, a kutya élete fontosabb.
2012. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nagyon kedvesek vagytok.
2012. nov. 7. 14:17
 16/16 anonim ***** válasza:
Itt nem lehet nagyot hibázni, az ivartalanítás rutinműtét, ritka a komplikáció. Egy a lényeg, hogy minél hamarabb meglegyen a műtét.
2012. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!