Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az létezik hogy a kutyám az...

Az létezik hogy a kutyám az ACANA táptól irtó büdöseket fingik és hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Mi lehet a gond? (Ráadásul vettem egy 18 kg-os kiszerelést-Puppy-t.)

2012. nov. 6. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, lehet h nem felel meg neki ez a táp. Milyen kutyáról van szó? Mennyi idős? Eddig mit evett?
2012. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Létezik hát. Az acana elég jó táp, de a többi táphoz viszonyítva sok kutya nem bírja. Mióta eszi ezt, és kap-e mellé bármi mást?
2012. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is Acanával kezdtem az etetést. De a kakija sok volt, és irtó büdöseket pukizott. A szőre is hullott. Kiderült, hogy csirkeallergiás, ezért váltottam egy gyengébb, olcsóbb, de mégis jó tápra, a Brit Crare-re. Azóta minden ok. Nálatok is ez lehet a gond. Melyik acanával etetsz? Csirkéssel? Ha nem, akkor más probléma lehet. Mennyi idős a kutyád? Mielőtt magadhoz vetted, milyen kaját kapott? Az is lehet, hogy csak túl sokat adsz neki, vagy régen pedigrét kapott, és az acana nagyon erős váltás a pedigréről.
2012. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

14 hetes francia bulldog. Igen, közvetlen előtte hetekig Pedigreet kapott. Utána egy hétig kb fele-fele arányban. Most meg már csak ezt. És igen, ez csirkés Acana. Mindenki azt mondta hogy ez az egyik legjobb táp, ezért is vettem neki ezt. Egyébként nagyon szereti, és szépen fejlődik. Csak éppen kicsit hullik a szőre és -mondom- sokat, és NAGYON büdiket pukizik.... : )

Szerintetek hozzászokik? Vagy esetleg keverjem valami lightosabb táppal?

2012. nov. 7. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Az acana puppy csirkés... lehet h csirke allergiája van. Én váltanék bárányosra egy másik márkából. A fr bulldog amúgy is elég kényes fajta.
2012. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok, én váltanék de mit tudok kezdeni 17 kg megmaradt Acanával? Nem mellesleg butál drága volt...
2012. nov. 7. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:

A bulldog alapból büdöseket pukizik, de a magas fehérjetartalom rásegít.

Az én bulldogomnak is sok volt az acana a nagy fehérjetartalom miatt.

A szőrhullás is normálisnak mondható, ráadásul ugye a kölyökszőrt is cseréli ilyenkor, nem csak a nyárit télire.


Alapvetően az acana egy nagyon jó táp, de azért érdemes lett volna kipróbálni, mielőtt megvetted a 18 kilót, vagy megkérdezni bulldogosokat.

Én végig etettem két zsák bárányos almásat (mert amúgy csirkéssel se nagyon szabad bulldogot etetni), hogy hátha csak nehezen szokik hozzá a kutyám, de nem, stabilan nem volt jó neki. Hiába, a legjobb tápok sem tesznek jót minden kutyának.


Mindenesetre Pedigree-re semmiképp se térj vissza, hanem szerintem próbálj kevesebbet adni az acanából, mint amit az adagolás ír, és pótold ki rizzsel. Úgy csökkented a fehérjebevitelt.

2012. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg eladni a fennmaradó tápot, vagy "higítsd" valamivel. Pl láttam fressnapfban ilyen zöldségpelyhet. Olyan mint a táp, csak nincs benne hús. De ha csirke allergiája van, akkor ez nem fog segíteni. ebben az esetben ez volt a tanulópénz a részedről sajnos... Én csirkés táppal már eleve nem is próbálkozom inkább.
2012. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!