Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orvoshoz kéne vinnem a kutyámat?

Orvoshoz kéne vinnem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h pár hete alig eszik. Bármit próbálunk neki adni,pár falatnál többet nem eszik. Nem tűnik betegnek,jó kedvű,vidám,bár már látványosan fogyott. Egy kistestű bichone bolognese-ről van szó. Létezik valamiféle étvágygerjesztő kutyáknak? Minden jó tanácsot köszönök!
2012. nov. 7. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem étvágygerjesztő kell, hanem orvos.
2012. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd orvoshoz. Bár az is lehet, hogy csak nem éhes. A látványosan fogyott az mit takar? Azt hogy a kövér kutyából kezd kutya lenni, vagy azt, hogy vékonyka kezd lenni? Csak azért kérdezem, mert az ilyen szoba kutyákat hajlamosak az emberek elhízlalni, aztán meg ha nem eszik, akkor meg jajj jajj, mi lehet a baj?! Az is fontos, hogy mennyire van lemozgatva a kutya, illetve, hogy hányszor és mikor eszik a kutya? Én mozgatás után adnék neki enni. Ha mondjuk reggel is és este is kap enni, akkor előtte mindenképp elvinném egy nagy sétára. Plusz napközben nem adnék neki nasit.
2012. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak elrettentésül, hogy mi mindent takarhat egy ilyen apró tünet, mint az étvágytalanság: rokonságban volt egy bácsi, az öregségnek tudta be a háziorvos, hogy alig eszik, és a végén kiderült, hogy akkora vérző daganat volt a gyomrában, hogy folyton úgy érezte, hogy tele van, ezért nem evett. Aztán egyszer csak elvérzett a gyomrán át, mert addigra annyira lefogyott, hogy nem merték műteni.

Amúgy hogyan adjátok neki a kaját? Előtte van egész nap, vagy kínálgatjátok, vagy csak lerakjátok és ott hagyjátok neki pár percig? Mennyit mozog a kutya, le van rendesen fárasztva, vagy csak pórázon sétál a tömbházak között?

2012. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el orvoshoz!!!


De azért azt is érdemes tudni, h a bichon válogatós fajta. Szóval, ha egy 10 kilós zsák 5. kilójánál tartotok, akkor nem fog nagy lelkesedéssel enni :/ Persze annyit megeszik, h ne haljon éhen.


De előbb zárjátok ki a betegséget, utána lehet beszélgetni az egyebekről.

2012. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Naponta 4x van sétáltatva,póráz nélkül is természetesen. Reggel és este kap enni. Tudni kell róla,hogy eddig sem evett séta előtt,mindig csak utána volt hajlandó enni. Nem nasiztatjuk,annyi,hogy ébredéskor mindig kap egy kutyakekszet. A kaját pedig nem vesszük el tőle,kirakjuk a táljába és pár héttel ezelőttig rendesen meg is ette. Most bármit adunk neki,meg is poshadhatna felőle. 6,5-7 kg volt,most olyan 5,5 de látszik rajta. Mindenképp elviszem orvoshoz!

2012. nov. 7. 11:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Vedd el előle a kaját, és ne csak sétáltasd, hanem dolgoztasd is, az meghozza az étvágyát. Reggel meg ne kapjon a semmire kaját, meg séta előtt se próbálkozzatok vele, nem egészséges tele hassal sétálni. Legyen értéke a kajának, kelljen megdolgozni érte, ne csak azért kapja, mert létezik, és ne legyen fölötte kizárólagos hatalma, az rengeteget segíthet.
2012. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyu csinálta ezt a pincsinkel. És ő is lefogyott. Mióta én etetem eszik rendesen. Ha nem eszik elveszed tőle és kész. Ha rá se néz akkor is elveszed. Közben nincs kutyakeksz semmi.


Makacsabb kutyák 4-5-6 napig se esznek így. aztán majd lesz olyan éhes egyszer hogy nekiáll. ha megeszi örülsz Ha hagyott valamennyit elveszed. nincs olyan hogy 1óra múlva megpróbálom mégegyszer. Majd este kap. Nem kell a kutya előtt hagyni a kaját.


Persze orvoshoz nem árt elvinni mielőtt ezt elkezdenéd, de szerintem inkább ez lesz.

2012. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok: én is úgy gondolom, hogy előbb az orvos, ki kell zárni a betegséget, aztán lehet kísérletezgetni. A válogatósságban én nem nagyon hiszek. Szerintem egy kutya nem válogatós, hanem csak egyszerűen nem elég éhes, ezért nem eszik meg valamilyen kaját. Plusz én sem tartam jó ötletnek, hogy előtte van a kaja, mert akkor nem igazán van rendezve a falkavezér-követő viszony. Te legyél a falkavezér, ezért te döntsd el, hogy mikor ehet és h

a nem kell neki, akkor el kell venni előle és kész. Az én kutyámmal is előfordul, hogy nem eszik, (mondjuk ő csak este kap), akkor elveszem előle. Másnap csak rizst kap, ha azt megeszi, akkor következő nap már ehet rendesen. Ha nem , akkor koplaltatni kell, de nálunk szerencsére ez nem nagyon szokott előfordulni.

De mindenekelőtt vidd orvoshoz!

2012. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és én egyébként úgy tudom, hogy egy bolognese-nek 4-5 kg körül kell lennie. Persze lehetnek kisebbek, vagy nagyobbak, de ettől szerintem nem nagyon kellene eltérniük.
2012. nov. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem-nem a havanese az amelyik 5 kiló körüli, a bolognese kisebb, tehát szerintem eddig volt kicsit túltáplált.


A válogatósságról: én hiszek benne, válogat a kutya, hát hogyne! Ha hagyod. Én hagyom, értelmes keretek között. Én is megenném a tökfőzeléket is ha 3 napig nem ennék, de attól még a hányinger fog el, ha rágondolok...

2012. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!