Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gondozzak 2db 2hetes...

Hogyan gondozzak 2db 2hetes kiskutyat?

Figyelt kérdés
Tegnap hozzam kerult 2 kiskutya kb 2 hetesek...csak ideiglenesen maradnak nalam, mivel az anyjukat tegnap elutotte az auto, szoval mikor 6-7 hetesek lesznek oda fogom oket adni valakinek (jo helyre kerulnek, csak nem tudnak rola gondoskodni ilyen kis kirban). Az anyjukat itelve kozepes meretu kutyakrol van szo. Be is szereztem gyorsan 1 cumis uveget, 2-3 orankent kapnak tejet, fejenkent kb 100 ml-t szoktak inni. Bent tartom oket a hazban, van 1 nagyobb macska szallito dobozom, abba tettem 1 pokrocot es ott vannak. Esetleg valakinek valami tippe, h miben valtoztassak, vagy meg mit kene csinalnom veluk.
2012. nov. 7. 18:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az állatok és a mamájuk nevében is köszönöm, hogy gondoskodsz róluk! Több ilyen lelkiismeretes ember kellene a Földre!
2012. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A PANZI tejpótló kutyatápszer nagyon jó. Ha már hasmenésük lenne a tejtől, a tápszer helyrehozza őket, van benne valami, ami megfogja a hasmenést. Vigyázz, ilyen pici kutyákra veszélyes a hasmenés, hamar kiszáradnak. Kerüld a tehéntejet.

Pocijukat gyakran kéne masszírozni nedves törülközővel, vagy az ujjaddal, mert az anyakutya így pótolja a kicsiknél a még elégtelen bélmozgást. Evés után mindenképp masszírozd finoman a pocakokat.

2012. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg fáznak, infralámpát lógathatsz föléjük, de óvatosan, nehogy tüzet okozzon vagy égesse őket. Ha elég meleg van, inkább nem kell a lámpa.
2012. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Fazni tuti nem faznak, bent vannak az eloszobaba a futotest mellett, es a dobozkajukba is van 1 meleg pokroc. Ma reggel vettem is kecsketejet, nagyon izlik nekik :) Kajalas utan meg mindig megtorlom nedves zsepivel oket hatul.
2012. nov. 8. 17:45
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
ne csak töröld, inkább finomam masszirozd. ezzel váltod ki az üritési ingert. Igy tudnak pisilni, és kakiklnai:)
2012. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb lenne, ha a hozzád legközelebb eső menhelynél megérdeklődnéd, nincs -e álvemhes vagy szoptatós szukájuk ideiglenesbe, pláne olyan, ami kölykök nélkül került be. Egy parazitamentesítés után a szuka is jól járna, hogy nem ketrecben van, nem kap emlőgyulladást a felhalmozódott tejtől, és a kicsiket kutyamama gondozná, ami nagyon fontos lenne a szocializációjuk szempontjából.
2012. nov. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mondtak mar paran, h probaljak egy alvemhes szukat szerezni, szerintem meg lehetne oldani, de oszinten nem igazan tetszik az otlet, most mar 18 naposak a kicsik, szoval a nehezen mar tulvagyunk, hetfotol lassan elkezdenek kajat is kapni...turo meg maj meg hasonlok. A szuka azert nem lenne jo, mert a border colliem igy se igazan szereti a kicsiket, ha meg 1 szukat is hoznak akk tuti kiborulna.
2012. nov. 9. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!