Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az etetési mód hibás?

Ez az etetési mód hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdés: az etetés úgy zajlik, h kiszedem a kaját, "beleeszem", aztán ül, marad, ügyes, tied, kutya eszik.


DE: a kutyám még csak 9 hetes és ezért 4x kell neki enni adni, szóval reggeli után megint megtöltöm a tálját, és mielőtt elmegyek otthonról, leteszem neki. Így ugye van neki saját kajája, ami nem jó. VISZONT: ha nem hagynék neki, akkor nem tudnám betartani a 4 étkezést, ami ilyen kiskutyáknál nem jó.


Szóval szerintetek ez nagy hiba?



2012. nov. 8. 11:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikor érsz haza? Egyébként 3 etetés bőven elég.
2012. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
7-kor kap enni először, aztán mikor elmegye, 3 körül hazaérek, v 4. 5kor szokott még kapni és 10-kor lefekvés előtt. Az a baj 3x-ra nem tudom megetetni vele még a mennyiséget, mert kicsi fajta, és egyszerre nem eszi meg a harmadát a napi adagnak, viszont akkor meg látom h éhes. Igazából állítólag ez max egy hónap, mert 4 hónapostól már mindenhol 3 etetést írnak.
2012. nov. 8. 11:23
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven elég lenne az, hogy reggel, 3 körül, majd este, az esti séta után (7-8 körül)
2012. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Ültetés, helybenmaradás tanítása extrém mennyiségű jutalomfalattal. baja nem lesz tőle, de nem is fogod elérni vele a kívánt célt. Ez nem "falkavezérség", nem dominancia gyakorlat. Mellesleg én egy ilyen babakutyánál nem is csinálnék még ilyen dominancia gyakorlatot. Lehet azt látni a kölykön, hogy mikor válik elég éretté hozzá. A sajátomnál 4,5 hónaposan kezdtem.


Attól nem lesz baja, ha csak 3x eteted, még mindig jobb, minta előtte hagynád a kaját.

2012. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Még nem sétálhat, ma kapja 2. oltást, csak otthon játszunk. azért adom neki 10-kor, mert különben nem bírja ki 7-ig. Én meg nagyon nagyon szeretem, h megtehetem h 8 órát aludjak. Lehet h ez önzőség...
2012. nov. 8. 11:35
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem kap jutalomfalatot. Nem a dominancia miatt ültetem, hanem h ne essen neki a kajának. Amúgy lehet, h nem értesz velem egyet, de rengeteget tanulunk minden nap, én úgy látom, élvezi. Aztán gyakorlás után játszunk. De nem ez a lényeg.


Szerintetek elég 3 etetés, de minden könyv, táp, netes forrás, doki, tenyésztő...stb azt mondta h 4x 3 hónapos koráig. Ezért nem tudom. Jó lenne ha olyan írna akinek most van kölyök kutyája, v már sok volt neki.

2012. nov. 8. 11:39
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha nem dominancia gyakorlatként csinálod, akkor jó! :) Akkor továbbra is csak ismételni tudom magamat: "Ültetés, helybenmaradás tanítása extrém mennyiségű jutalomfalattal." Lehet, hogy nem ennek szánod, de a tény az tény marad. :) Bár hogy minek eszel bele, azt ezekután végképp nem értem! ;)
2012. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és most is van kölyökutyám és korábban is volt már. Én meg tudtam volna oldani, hogy 4x kapjon enni, csináltam is 1 hétig, de mivel csak nyammogott a kaján úgy döntöttem, hogy nem erőltetem és 9 hetesen áttértem a napi 3-ra. Úgy már zabálta. Szépen fejlődik, korának megfelelő méretű. A szakirodalom sem szentírás, amitől indokolt esetben nem lehet eltérni.
2012. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

jó ha a kaja a jutifalat akkor tényleg annak számít :) De megcsinálja a nélkül is :)


Azért eszek bele, mert akkor figyel rám, meg mert felismeri a tálját és akkor rögtön bepörög, én meg azt akarom h lenyugodjon, úh fogom és "eszem". Mivel sose adok neki az én kajámból ilyenkor szomorúan seggre huppan és lenyugszik :) Aztán ha már nem őrjöng az örömtől odaadom neki. Különben tényleg iszonyatosan zabál, és fosik is akkor, ha nem nyugtatom le :)


hát kedden volt 9 hetes. Lehet h holnap megpróbálom, hátha beválik már a 3x-i etetés.

2012. nov. 8. 12:10
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

9hetes kutyánál még nem kell előevés. Ráér majd ha elmúlt 6hónapos.


4szer adni lehet , de fölösleges. Bőven elég 3szor.

2012. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!