Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt nem hiszem el. Tényleg én...

Ezt nem hiszem el. Tényleg én vagyok a hibás vagy a többi ember agyilag nem 100?

Figyelt kérdés

Ma reggel 8kor elvittem a kutyámat sétálni. Jelzem, megszokott időben, megszokott helyen, pórázzal. Nem kis termetű kutya, de nem is túl nagy. Szuka, még a légytől is fél így szájkosár felesleges. Sétálunk az utcában, erre egy nő kinyitja az ajtót, kijön az utcára a kapuja tárva nyitva és a bazi nagy keverék kutyája(aki 4 lábon kicsit feljebb ér, mint a derekam, pedig nem vagyok törpe...) Nekiront az én kutyámnak. Vicsorít, morog meg támad. A nő meg vigyorogva nézi. Fogtam magam, belerúgtam a kutyába amennyire csak bírtam. Megkapott a kutya, rúgtam mégegyett, még erősebbet. Erre a nő odajön, megsimizi a kutyáját, beküldi engem meg úgy leszidott, hogy mit képzelek, szemét vagyok, állatkínzó, kihívja az állatrendőrséget, mert bántalmazom a kutyákat. Elküldtem a pi_csába a nőt. Fél órával ezelőtt ment el tőlünk az állatrendészet. Leszidtak, hogy felelőtlen gazda vagyok és megtesznek mindent, hogy el tudják venni a kutyámat, mert nálam csak jobbat érdemelhet. Ezt nem értem..Megvédem a kutyám és még én vagyok a szemét? Anyám és nagyanyám is leszidott, hogy nem hitték volna, hogy ilyenre képes vagyok és mindenki azt állítja, hogy az én hibám. De mi? Az hogy nem engedtem hogy az utcán szétcibálják a kutyámat?


mellékesen egy velem egyidős kiscsaj jött ki a rendészettől és nem úgy tűnt, mint akit nagyon meghat, hogy a kutyának akkor is ki volt téve friss víz, kaja, egy bazi nagy kertben volt, ahol szaladgálhat és a kutya akkor békésen aludt a macskámmal.


Mit lehet tenni ilyenkor? Komolyan ennyire hülyék az emberek? Vagy nekem kellett volna hagyni a kutyát, hogy bántsa az enyémet?


- mellékesen, imádom az állatokat, de ha választani kell, akkor csak a sajátom az első.


Bocsánat a hibákért, de tiszta ideg vagyok.


24/N


2012. aug. 4. 12:23
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem vették figyelembe, hogy az én lábszáramon egy eléggé csúnya marás van...
2012. aug. 4. 12:26
 2/43 A kérdező kommentje:
+ a kutyám nyakát is megmarta.
2012. aug. 4. 12:27
 3/43 anonim ***** válasza:
Talán a nő még jól ki is színezte a történetet.. :S Ne hagyd magad!
2012. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
0%
Idióták mindenütt vannak. Engem inkább az érdekel, hogy valójában mit szeretnél megtudni azzal, hogy kiírtad ezt a kérdést. Én elhiszem, hogy felháborít, de nem itt kell elsírni a bajaidat. Nyilvánvalóan te nem érzed hibásnak magad, és ha itt százan mondják, hogy de, hülye voltál, akkor sem fogod. Tehát mi a kérdésed?
2012. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most te menj el az orvoshoz egyrészt mert a marásra mindenképpen tetanuszt kell kapnod másrészt azért mert kötelező bemutatni a téged megharapó kutya oltási könyvét. Ha már ott vagy akkor vegyél fel látleletet és azzal menj el és jelentsd fel a nőt. Hidd el ő jár rosszabbul, az emberek megtámadását sokkal komolyabban veszik, mint hogy ő mit hablatyol rólad + a történtek így jogos önvédelemnek minősülnek.
2012. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a nőt jelentettem volna fel veszélyeztetésért, még mindig megteheted!

A helyedben biztos elmennék egy orvoshoz, adjanak egy tetanuszt neked és ott biztos el tudják mondani, hogy mi a menete, sőt hivatalból lehet, hogy értesíteni is kell nekik a hatósági állatorvost és esetleg további szerveket. Ha nincs szemtanúd, begyógyul a sebet, semmit nem fogsz tudni bizonyítani és ha komolyabb kivizsgálásra kerül a sor, még baj is lehet belőle.

2012. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Szóval a kérdés(ek): - Ha kijönnek megint, mert valamilyen mondvacsinált indokkal kihívja őket, mit tegyek? És ha el akarják vinni a kutyámat?

- És a nővel mit csináljak? Jelentsem fel? Vagy mi?

2012. aug. 4. 12:37
 8/43 A kérdező kommentje:
Lefertőtlenítettem a sebet, enyémet és a kutyáét is. Őt holnap viszem a dokihoz, akkor rendel csak az én háziorvosom is és akkor én is elmegyek.
2012. aug. 4. 12:38
 9/43 anonim ***** válasza:
Szerintem helyesen cselekedtél én még durvábbat is csináltam volna (remélem fejbe rúgtad). Az én kutyám igaz nagy, de nem tudná magát megvédeni, mert elég mimóza. HA történetesen meg támadná a kutyámat egy másik akkor a támadó kutyába akkorát rúgnék amekkorát csak bírok (acél betétessel nem valami jó érzés ha állkapcson rúgnak). Ebben az ügyben csak te vagy a sértett azt javaslom jelents fel
2012. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Miféle "állatrendészet" ment ki? Mutattak hivatalos megbízást?

Milyen jogcímen mentek hozzád?

Hogy megvédted a kutyádat,magadat, jogos.

Ma már némely embereknél olyannyira van az állatvédelem, hogy lassan egy emberre támadó kutyát sem szabad inzultálni, mert az kínzás.

Harapásért tegyél feljelentést. Kutya utcán nem lehet póráz nélkül. Ez élő törvény, amit minden településen be kell tartani.

2012. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!