Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Mit gondoltok?

Ki a hibás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A puli kutyámat sétáltatom a szokott helyen és időben.Épp lépek ki egy nyitott térre, felül az egyik padon ül egy 20-30 év közötti pali egy nagy németjuhásszal.A pulim ráugat erre a nj jól meghúzza a gazdáját a póráz végén.Láttam hogy rendesen meg tudja fogni a kutyát.Nem is néztem rájuk csak mentem, mert azt hittem hogy elég messze vagyunk tőlük.Aztán hallom hogy valami lohol felém.Hátranézek és a nj fut utánam. erre gondolkodás nélkül elkezdek szaladni.A kutyát hívják a gazdái de nem hallgat rájuk.Megállok mert már nem bírok futni körülszalad minket, vicsorog és rátámad a pulimra.Elesek és vérzik nagyon a térdem.De a kutya újra és újra rátámad az enyémre.Teljesen tehetetlen vagyok.A kutyám engem védve nekiesik a nj-nek.Aztán a gazdája megfogja és még feltápászkodok jókedvűen ezt mondja:

Ilyenkor nem kell elszaladni.

És tovább megy.Szerencsére nem lett baja a kutyámnak de még azóta is retteg ha séta közben elkezdek futni.

Ki a hibás?


2012. júl. 11. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem járt el jól a német juhász gazdája. Ilyen esetben neki kell uralnia a saját kutyáját és meg kell akadályoznia,hogy másnak baja essen. Szerintem nincs gond azzal,hogy futottál. Megijedtél ennyi lehet más is ezt tenné hirtelen. Mivel ha jól értelmeztem a másik gazda nem tudta visszahívni a kutyáját nála van a baj nevelési téren.
2012. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen. nem tudta visszahívni.És eddig se szerettem a nj-at(bár kezdtem megkedvelni őket) de mostmár utálom a fajtát.
2012. júl. 11. 16:51
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás. Ha pórázon volt a németjuhász megvárhatta volna,hogy elmentek és utána engedi el, de ha már elengedte, vagy elszabadult és nem megy a vissza hívás egyből kellett volna oda mennie és rászólni a kutyájára nem oda sétálni jókedvűen.. A saját kutyáját meg jól helyre kellett volna tennie,hogy engedéj nélkül támad (persze nem kell támadni semmikor) és megtagadja a behívást. Ez viszont az ő dolga,hogy hogyan neveli a kutyáját egészen addig amíg nem okoz bajt másnak.
2012. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Futás az egyik lehető legrosszabb ebben a helyzetben, amit tettél. Felébresztetted a másik kutya vadászösztönét. Viszont a német juhász gazdája sem ártatlan. :)
2012. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Az elején azt írtad, hogy pórázon van a németjuhász, hogy került le róla? Akárhogy is, a nj gazdája hibás abban, hogy a nj üldözőbe tudott venni. De tényleg nem kell elszaladni. Ha nem kölyök már a puli, akkor meg a nj örüljön, hogy neki nem lett baja, egy gazdáját védő puli megeszi reggelire!
2012. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

* engedély


Igen az igaz,hogy nem volt a legjobb ötlet a futás, csak ilyen helyzetben nehéz végig gondolni, hogy mit csinálj.

2012. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a gazdája, de máskor ne fuss el, mert csak még erősebb lesz benne a támadó ösztön! Fogd rövid pórázra a kutyád és húzd magad mögé, várd meg, míg közelebb ér az eb és hirtelen,váratlanul lendülj felé, ordíts egy nagyot jó mély hangon, és dobbants egy nagyot is közben! Ez az esetek nagy részében elég, jól ledöbben az idegen kutya. És hordj magadnál gázspray-t is.
2012. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én sem tudom hogy került le róla a póráz.Az én kutyám végig pórázon volt.Tudom hogy a futás rossz ötlet, de nem tudtam értelmesen gondolkozni.Sírva rohantam haza és azt kiabáltam hogy szegény bundi!(Mert így hívják)És addig sírtam még anyáék meg nem nyugtattak hogy Bundinak semmi baja.
2012. júl. 11. 17:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét ember hibája!

Először is, ha a kutyád megugat egy másikat, akkor fegyelmezd azonnal, teremts békességet! Ez nem csak az ugatásról szól, hanem hogy utána milyen állapotban mennek el egymás mellett. A nj azért támadott, mert megmaradt köztük a feszültség. Ha a nj látja, hogy kontrollálod az egészet, (ha agresszióból ugat, akkor behódoltatod) ezzel nyugalmat teremtve, akkor valószínűleg eszébe se jutott volna támadni.

A következő hiba, hogy ilyenkor nem szó nélkül kell kell elsietni, mert azzal csak kimenekülsz a problémából a szembenézés helyett, ami azért rossz, mert legközelebb így ugyanazt fogják csinálni a kutyák.

Elnézést kell kérni a támadásért, és meg kell kérdezni, hogy szabad e ismerkedni.

Ha igen, akkor az ellenőrzésetek mellett összeismerkedhetnek a kutyák, ahogy azt illik.


Aztán a pali hibázott, mert ha megrántotta a nj a pórázt, egyértelmű volt, hogy neki is fegyelmeznie kellett volna a kutyát, esélyt se kellett volna adni, hogy kiszabaduljon.

Vagy ha meg tudta fogni a pórázt, hogy szabadult el? Direkt elengedte, hogy megfuttasson?

Na mindegy, súlyos hiba volt, hogy idáig fajult.

Aztán megint te hibáztál a futással, tényleg ijesztő lehetett, ezt megértem, de az a helyzet, hogy tényleg nem szabad egy ragadozó állat előtt prédaként viselkedni. Ez kb a legnagyobb hiba amit csinálhatsz.

Egy nj 2×olyan gyors, és 20×olyan kitartó, mint egy olimpikon.

És a fickónak is hiba volt így elbagatellizálni a dolgot, mert a felelőssége a történtekben nem vitatható.


Hát ez az egész úgy ahogy van, egy szerencsétlen találkozó volt.

2012. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A pali nem is figyelt a kutyájára.Majdnem megharapott egy lányt.
2012. júl. 11. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!