Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál is létezik jobb...

A kutyáknál is létezik jobb illetve balkezesség (azaz mancsosság)? Ha igen hogyan lehet kideríteni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 08:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy létezik. Elvégre ők nem használják a járáson kívűl egyéb cselekvésre a mancsaikat. Na jó,ásáshoz de ott se számít különösképp.
2009. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy westiem van és meg tanítottam itt a piros hol a pirost játszani. amikor el kezdtem tanítani nem engedte hogy a ball mancsával tanítsam meg mindig kicserélte a jobb mancsára arra gondoltam hogy lehet hogy jobb "mancsos"

vagy van tippetek hogy miért azzal akarja csinálni de amikor a pacsit tanítottam akkor direkt a ball mancsával akartam meg tanítani de ott is kicserélte a jobbra nem tom miért van ötletetek?

2009. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is létezhet valami hasonló. A kérdés csak azért merült fel bennem mert az én kutyusom pedig döntően balos. szinte mindent azzal csinál. Főként a bal mancsával kapar és pacsit is azzal ad, sőt még azt is észrevettem, hogy a bal oldala egy kicsit erősebb mint a jobb.
2009. aug. 14. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyáknak is megvan a domináns oldaluk, ahogy az embernél is, de mi nem azt mondjuk, hogy "jobboldalas" hanem hogy "jobbkezes". Fektesd le a kutyát, és tanítsd meg rá, hogy feküdjön az oldalára-én az "elfekszik" parancsot használom-, és figyeld, melyik oldalára szeret lefeküdni, az az oldala a domináns. De a pacsizáskor is azt a mancsát használja.
2009. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik, az én kutyám a bal mancsával ás/kapar, azzal fogja le a játékát, és amikor pacsizni tanítottam akkor is mindig a bal mancsával adta.

Műsorokban olyat is hallottam hogy a kutyáknál kb. ugyan annyi az esélye annak h jobb vagy bal mancsos lesz (tehát nincs olyan nagy számbeli különbség mint az embereknél), de olyat is, hogy mindkét mancsa egyformán ügyes, de szerintem ez nem igaz, mert már előttem is mondták hogy a kutyájuk szívesebben használja valamelyik mancsát.

2009. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!