Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól végzik még a munkájukat a...

Jól végzik még a munkájukat a Kuvaszok és Komondorok? Elég bátrak a harpáshoz?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt ahol egy fickó kimegy aházakhoz és felméri a pásztrokutyákat,hogy védik-e a portát.

meg máshol olvastam is erről.

És...sajnos a 2 hazi fajtánk java része elvérzett.

:-( szomrú ,de csak kevés találtatott alkalmasnka a kevés próbára tett közül.

Értem,hogy megáváltozott a világ,de ha már őrzés volt a feladatuk nem lenne jobb ha töb olyan kutya lenne amelyik alkalmas is rá.

Úgy értem-laikusként-,hogy miért nem tenyésztik olyan iráynba őket? Vérfissítés ?

Nehogy már csk olyan simogatnivaló kiállítási kedvencek legyenek a jővő Komondorai és Kuvaszai !

Vagy azért még elég kemények ?

Tudja valaki,hogy hol találom az említett oldalt amin a videók megtekinthetők ?



2012. nov. 8. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2012. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%

itt még találsz videokat.

azért nem találsz jó kutyát, mint ahogy nagyon sok más fajtában sem. mert családi putyurkát csinálnak belőlük. Ne legyen domináns, kiölik belőlük az ösztönöket, elvárják, hogy még egy felnőtt kan, illetve szuka is játékos legyen. Ide jut a világ!!!!

2012. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2012. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

"miért nem tenyésztik olyan iráynba őket?"


Nincs rá tömeges igény. Megváltozott a világ.

2012. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, mind a két fajtánál vannak tenyésztők, akik a mai napig a munkát tekintik elsődlegesnek, nem pedig hogy milyen a szőre.

Azok a kutyák harapnak és ugyanúgy helytállnak, mint ázsiai testvéreik.

2012. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kuvaszom van. Igen, nagy hangsúlyt fektettünk a nevelésénél arra, hogy jól szocializált legyen, akiket beengedünk azokkal barátságos legyen, lehessen utcán sétálni vele, ne akarjon mindenkit megtámadni. Tudja a helyét, hogy meddig terjed az ő "hatásköre". Bejáratos a házba, sőt bent is alszik éjjel, félünk, hogy megmérgezik és egyébként is szeret a közelünkben lenni. DE! Kiválóan őriz, rettenthetetlen, nem jönne be tőle idegen az engedélyünk nélkül. Miért baj az, ha egy kuvasz barátságos azokban a helyzetekben amikor ilyennek kell lennie és nem vadállat, ha a feladatát amikor az ő védelmére van szükség maximálisan ellátja?
2012. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a mai világban már nincs szükség ház örzőre szinte hatástalanok, mert leszúrják, agyon ütik stb. már ilyen kaliberű pásztor kutyára sincs szükség, mert nincs se farkas se medve ami megtámadhatná a nyájat. Az őrző- védőzés is már csak sport, mert éles helyzetben kevés az a kutya amelyik csinál is valami.
2012. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
De a jó kutyákra van szükség, nem a kiállitásokon diszelgő ösztöngyenge vacakokra. Ez mind mind a nagy tenyésztők érdeme. és azoké, akik a kinézet alapján akarnak kutyát venni.
2012. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Bartháék már nem mennek ki házhoz, jó pár évig tömbösítve teszteltek Ópusztaszeren, később már a Karakán klubbal karöltve. ez azóta megszűnt, idén már Szabadszálláson rendezte meg - amennyire én tudom - már csak a Karakán klub. az eredmények megtalálhatók a youtube-on, meg ezen az oldalon [link] a szabadszállási vidik nem tudom hol vannak.

bár a magyar fajták teljesítménye még mindig gyengébb összességében, mint az ázsiaiaké (a teszten szereplők eredményeiről beszélek, nem az állományról, hisz aki nem jelent meg, azt nem tudjuk összehasonlítani a többivel), de ha jól tudom a legutóbbi Szabadszállási találkozón már voltak szépen dolgozó magyar pásztorkutyák is.

a megfelelő kennelt kell keresni, videókat kérni. ez persze még mindig nem garancia arra, hogy tökéletes kutyád lesz (erre nincs garancia, soha, sehol!) de nagyobbak az esélyeid mint egy egyszerű csetreszgyűjtő showkutyásnál.

2012. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szabadszálláson volt komondor, amelyik a top3-ban volt.


Átlagban nézve ugyanazt produkálták a megjelent kuvasz és komondor egyedek, mint a többi fajta.


Sajnos az országos átlagban már rosszabb a helyzet, de méginkább sajnos, hogy már a káj, kau állomány is egyre gyengébb. A küllemre tenyésztés meghozta "áldásos" hatását.


A lényeg, hogy vannak nagyon is jól dolgozó magyar pásztorkutyák, csak tudni kell, melyik tenyésztőhöz kell fordulni.

2012. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!