Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy a kutyát csak kölyök korában kell féregteleníteni?!

Figyelt kérdés

És sokan miért gondolják azt, hogy a FOKHAGYMA féregteleníti az állatot, és ez önmagában elég?

Viszont sajnos sok állatorvos hibája is ez....


2012. nov. 10. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kötelező köztéri veszettség oltáskor tablettát is ad a doki.Úgyhogy a környék kutyái minimum évi egyszer féregtelenítve vannak.
2012. nov. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha, hát az még akkor a jobbik eset. De én a sok agyament embertől azt hallom, hogy "igen, volt féregtelenítve persze, még kölyök korában", meg a másik, hogy "hát dehogy férges, sosem látom a székletében a férget", meg "hát nem is úgy etetem, hogy férges legyen, mindig kap fokhagymát"..............

És SAJNOS sok doki csak azt kérdezi, hogy "volt féregtelenítve?" Vagy pedig "mikor volt féregtelenítve utoljára?"

Ilyenkor még egy kérdést fel kellene tennie:

ÉS UGYE TABLETTÁVAL FÉREGTELENÍTETT?

Ja, hogy nem? Hanem micsoda?? Fokhagymával?! De kedves gazdi, hát az mit sem ér, nem tudta?!?!??!?!

Vagy valahogy így!!!

2012. nov. 10. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:
És mért hiszik egyesek, hogy az általánosítás nem baromság?! Egyáltalán nem gondolják úgy az emberek, hogy nem kell féregteleníteni a kutyát, csak az, aki amúgy is tesz a témára. Az állatorvos pedig nem óvónő. Egy felnőtt embertől elvárható, hogy önállóan tudja mit hogyan kell, nem pedig a szájába kelljen rágni, ha pedig nem tudja, akkor legalább megkérdezze.
2012. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de számodra a "sokan" szó jelentése mit jelent? Én direkt nem általánosítottam, ezért írtam oda ezt a szót. A "sokan" szó nem azt jelenti, hogy mindenki. És ez nem túlzás. Tudnám, miért ennél a témánál kötekedsz, amikor én csak a figyelmet szeretném felhívni a tévhitre! És egy felelős állatorvos igenis mondja el normálisan ennek a menetét. Az enyém pl elmondja!
2012. nov. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!