Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az árban benne van a fülvágás is?

Az árban benne van a fülvágás is?

Figyelt kérdés
Nem akarok kutyát,csak érdekel egy fajta,ezért szoktam olvasgatni tenyésztők weblapjait. És néhol azt írják,ha fülvágott kiskutyát akarunk,szóljunk jó előre. Ekkor vajon benne van az árban a fülvágás,vagy ezért a tenyésztő felszámolhat extrákat? És mennyit?
2009. aug. 13. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nincs benne. Ma már sok olyan fajtánál,ahol benne van a standarba az hogy a fülnek vágottnak kell lennie,ott a tenyésztő már nem vágatja a fület. DE felajánlja a leendő tuljadonosak,hogy megbízható helyen eltudja intézni a kupírozást,hogy mire mész érte,addigra az is meglegyen. De természetesen ki kell fizetni azt külön. Tehát ha 100.000forintos kiskutyáról beszélünk még ki kell fizetned azt az x összeget,ami a vágás ára volt.

Egy fülvágás ma 15-20 ezer Ft körül.

2009. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi az infót! 120 ezer,de amúgy 80-100 körül mozognak az árak(más kennelek honlapjain),ezért gondoltam,hogy az akkor már bennevan :)

Köszi még1x

2009. aug. 13. 17:21
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

15-20 ezerből nincs meg egy jó fülvágás!

Egyébként meg a kinézett tenyésztőt kell megkérdezni,mert szokták vágatva adni!

2009. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell levágni annak a szegény kiskutyának a fülét?
2009. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Azért,hogy legyen mit kérdezned...pfff.
2009. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy "tenyésztő" nem adja oda ugy a kiskutyát, hogy az a fajtastandardnak nem megfelelöen néz ki ... ha felajánlja hogy levágatja mondjuk a roti fülét, akkor az is csak egy mocsok szaporito ...
2009. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem hinném,hogy 120-ért szaporító lenne :) másrészt ismerem a tenyésztőt egy csomó kiállíátsról :)
2009. aug. 14. 10:09
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: milyen fajtáról beszélünk?
2009. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ja és aki nem a fajta nemesítését tarja szem elött, az csak szaporitó ... teljesen mind1 hogy jár-e kiállitása vagy a csomagtartoból árulja 5000 ért a kölyköket
2009. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

dobermann

nem csak hogy kiállításra járatja,de sok más jónevű tenyésztőnek is tőle vannak kutyái :)

én úgy gondolom, hogy ennél azért vannak nagyobb "állatkínzások"-ha már egyesek ezt annak tartják. A kiskutya nem érez semmit,és miután megvan, a gazdi egy évtizedik gondoskodik róla. És nem kell ahhozz hasonlítani,miint mikor egy embernek levágják a kezét(már hallottam,h valaki ezzel érvelt), hiszen a kiskutya ettől ugyanúgy fog hallani,és semmiben sem fog kárt szenvedni. Az más lenne,ha a fülkurtítás akadályozná valamiben (hallás,mozgás) ^^ megint más lenne, ha a gazdi ezek után nem gondoskodna róla :)

2009. aug. 14. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!