Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkim tegnap fedezett elöször...

Yorkim tegnap fedezett elöször, azóta nyugtalan. Mitöl van ez?

Figyelt kérdés
Folyton sír a plüssökön is gyakorol. Ha fedezne még többet az segitene igaz? Egyelöre nincs több lány jelentkező, igy nem tudok neki kislányt adni pedig biztos az lenne a legjobb.
2009. aug. 13. 17:04
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Akkor az vagyok lesz*rom!
2009. aug. 13. 21:32
 22/37 anonim ***** válasza:
75%
Megérte az a tízezres, hogy most látod szenvedni azt a szegény kiskutyát? Azt akarod, hogy minden egyes fedezése után ilyen rosszul érezze magát? Ha nem, akkor ivartalaníttasd vagy ne tenyészd többet. Ha még többet fedezne, akkor csak rosszabb lenne a helyzet...
2009. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Oké értem ez volt az eredeti kérdésem hogy segítene-e vagy rosszabb lenne ha fedezne még de mindeki elkezdett engem szapulni úgyhogy nem lettem okosabb. De köszi neked akkor többet nem fedez.
2009. aug. 13. 22:01
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A kérdésedre válaszolva: nem, ha többször fedeztetsz, akkor csak rosszabb lesz a kutyának. Ha egy kutya egyszer fedez, és rákap az ízére, akkor állandóan fedezni akar, tüzelési időszakban szinte megőrül. Ennek az elején kell gátat szabni, az ivartalanítás pedig nagyban elősegíti, hogy a hormonjai ne nyírják ki az idegeit.

Amit pedig a többi válaszoló írogatott nyomokban, csak nem feltétlenül megfelelő stílusban:

Az, hogy a kutyád szép, önmagában véve nem jelent semmit.

Egy kutyának, ahhoz, hogy fedezni tudjon ("törvényesen"), rendelkeznie kell törzskönyvvel, tenyészthető minősítéssel, kiállítási eredményekkel, illetve orvosi szűrésekkel.

A kistestű kutyafajták jellemző betegsége a patella (=térdkalács), illetve különböző allergiák, érzékenységek, intoleranciák. Patellára mindenképpen szűretni kell a kutyát, különben örökíti a betegséget.

A fentebb felsoroltak betartása azért fontos, hogy az adott fajta állománya ne romoljon, fejlődjön, a jó, egészséges vérvonalak haladjanak tovább, a beteg, tenyésztésre alkalmatlan egyedek kizáródjanak. A szaporítás a fajta romlásához vezet, ezért van annyi idegrendszeri problémás, bőrbeteg, ételekre érzékeny yorkie ma Magyarországon.

Arról nem is beszélve, hogy az emberek nagy része nincsen tisztában azzal, hogy a yorkie, pici termete ellenére pont ugyanúgy kutya, mint a többi, ráadásul terrier. Ugyanúgy nevelni kell, akár egy kaukázusit. Aztán jönnek a falkavezér problémák, a neveletlenség, a lakás szétbombázása, a családtagok megharapdálása, a kutya meg puff, mehet az utcára vagy egy szaporító kezébe.

Harmadrészt: országunkban ma másfél millió kóbor kutya van, akik szerető gazdira várnak kelnek, fekszenek minden egyes nap az ország menhelyein, sintértelepein, az út szélén, az erdőben, láncon, a kert végében sufniban. Az állatvédők ennyi kutyát képtelenek ellátni, megmenteni. Minden egyes megszületett alommal, legyen az keverék, legyen az kicsi, nagy vagy yorkie, ez a létszám folyamatosan növekszik. Lehet, hogy a gazdijelölt a csillagot is lehozza az égről, amikor megveszi a kölyköt, de nem tudhatod, hogy lesz a kutya 1-2 év múlva. Nem egy yorkie fordul meg manapság már a menhelyeken is.

Az állatszeretet és a felelős állattartás együtt jár a többi állat szeretetével, tiszteletével és sorsvállalásával. Egy sima civil ember személyében a menhelyes kutyákkal való sorsvállalás csupán annyi, hogy nem szaporítja a sajátját. Lehet, hogy a gazdijelölt, aki megveszi a szaporított yorkie-t 10e Ft-ért az expresszről, az amúgy elmenne egy menhelyre is kistestű kutyát örökbe fogadni.

Minden egyes leszaporított alom elveszi a lehetőséget egy kennelnyi menhelyes kutyától.

Ajánlom figyelmedbe az alább két oldalt.

Ha elolvasod, tisztában leszel teljesen azzal, miért nem jó és helyes, amit csinálsz.

[link]

[link]


A leírtak élő példája Maya:

Ő is szaporított yorkie. Őt is JÓ gazdához adta a szaporítója. Aztán valahogy az Illatos úti ebrendészeti telepre került. Kivitték, majd visszab*aszták, mivel beteg.

Kivitte az Árvácska. Most az egyik ideiglenes befogadó próbálja megmenteni, rendbe tenni.

[link]

2009. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

:((((

Teljesen igazad van, nagyon megbántam már hogy hagytam hogy fedezzen a kutyusom:( A 10ezer forintot az ivartalanítására fogom költeni!

2009. aug. 13. 23:20
 26/37 A kérdező kommentje:
Egyébként már jobban van nem sír szerencsére.
2009. aug. 13. 23:21
 27/37 anonim ***** válasza:
Szerintem csak hiányolja a kislányt, akinek a szagát megérezte. Ez még egy jó pár napig így lesz sajnos.
2009. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen döntöttél, örülök neki! Kérlek, ha lehetőséged nyílik, mondd el mindezt azoknak a gazdiknak is, akik ugyanezt csinálj(t)ák. Amíg az emberek szeme nem nyílik fel, addig a menhelyek és az állatvédők munkája csak egy értelmetlen harc.
2009. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
33%
Ez szerintem kamu kérdés, ekkora b.r.m nem létezik!
2009. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom terjeszteni:)

Utolsó, te mekkora egy flegma f*sz vagy. Nem kamukérdést, és képzeld, ekkora b*rom voltam...

2009. aug. 14. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!