Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyámat az ugatásról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Van egy mondás: a kutyát és a papot azért tartják... Sehogy! Vannak ugatós és kevésbbé ugatós kutyák. Ezzel jelez a kutya. El lehet vágatni a hangszálait /megnémíthatják /, de akkor meg mire jó a kutya?! Nekem nem lenne ilyenhez szívem. Csak tátogna, mint egy partravetett hal.
2009. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Minden kutyának meg van a szokása hogy ugat, na hogy mennyit és miért neked kell kideriteni, valami baja van! De mennyi idös? Miota ugat ugy h. neked nem tetszik ? Valami oka mindig van, én 7 éve nevelek németjuhászt, sokszor éjjel kelek fel h. ugat, és mindig van oka, figyeld a kutyádat.
2009. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a németjuhász 7évig ugatott éjjel nappal az ablak alatt kb két éve viszonylag csendbe van.
2009. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

enyém is éjjel nappal ugat 6-7 hónapos.. ez van.. néha már apa is ideges :D

a kutyák ugatnak..

nem nyávoghatnak! :)

2009. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éves. Néha rájön, ha nem az van amit Ő akar. Bérház, szobakutya. Havanese. Csak van egy pár Bichon ismerősünk, és Ők nem ugatnak. Az enyémet elkapattam volna? Ha nem veszem figyelembe az ugatást akkor azért nem hagyja abba, ha rászólok akkor sem. Ha az orrára csapok akkor meg játéknak fogja föl...
2009. aug. 13. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Idézem egy állatorvos sorait:

"Az ugatás a kutyusok természetes viselkedési formájához tartozik ezért nehéz lesz leszoktatni róla. Az egész folyamat arról szól, hogy mikor ugat a kutyus rászólnak. Ehhez a folyamathoz türelem és idő kell. Legjobb lenne, ha akkor kezdenék a tanítást mikor kicsit több időt tudnak a kutyussal tölteni.


A leszoktatáshoz végezhetnek gyakorlatokat is. Például kimennek a lépcsőházba, mintha elindulnának otthonról és őt becsukják. Várnak a lépcsőházban és akkor mennek be mikor abbahagyja az ugatást. Minél hamarabb hagyja abba annál hamarabb mehetnek vissza hozzá és remélhetőleg a kutyus is észreveszi, hogyha csendben van akkor hamarabb kapja vissza a gazdikat.


Ezek mellett azonban nagyon javasolnám önöknek a kutyaiskolát, hiszen az ehhez hasonló engedelmességi gyakorlatokat ott tudják igazán megtanulni és gyakorolni."


És létezik ugatásgátló nyakörv is.

[link]


Én is hasonlóval küzdök, de nekem csak akkor csinálja amikor egyedül van és mi haza érkezünk. A fenti módszert márt többször próbáltam, de eddig még egyszer sem volt türelmem kivárni a kapuban a csendet. Kb. negyed óra után feladom, nem szeretném ha a szomszédok kijönnének reklamálni. De egyszer viszek ki széket és kivárom :).

2010. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!