Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Care táp adagolás -...

Brit Care táp adagolás - mennyit kapjon a kutya, ha nincs a felnőttkori súlya a táblázatban? 32% fehérjetartalom sok?

Figyelt kérdés

Online rendeltem a Brit Care tápot, itt is sokan ajánlottátok, ráadásul nem sok puppy táp van, ami nem csirkés, ez tökéletesnek tűnt.


A probléma az, hogy a táblázat felnőttkori súly alapján van megadva, a legkisebb súly 5 kg, ehhez 70 grammot ajánl ebben a korban. Namármost az én kutyám a tenyésztő becslése szerint 2 kg lesz. Mennyit kapjon? Kb. 30 grammot egy nap összesen? Annyira kevésnek tűnik.


A másik kérdés.. 32% fehérjetartalma van a tápnak, én pedig már teljesen összezavarodtam, hogy ez jó, vagy túl sok. Származhat hátránya abból, ha ilyen magas fehérjetartalmú tápot kap? Elvileg 1 éves koráig ajánlott ez a puppy táp. Jelenleg Royal Canint kap, 30%-os fehérjetartalommal, ezzel nincs probléma, de nem vagyok elájulva a RC összetevőlistájától, ezért szeretnék váltani.


2012. nov. 13. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A száraztápok ilyenek, furcsán keveset kell adni belőlük :)

én azért adnék neki 40-50gramm körül. ha esetleg el kezd hízni akkor csökkentsed az adagját.

2012. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen, egyébként miután kiírtam a kérdést gondoltam bele igazán, hogy a RC-ból 45-50 grammot kell kapnia, és nem tolja be minden étkezésnél az egészet, de már az is nevetségesen kevésnek tűnik ránézésre. :) Kipróbálom azért kicsit többel ahogy mondod, ment a zöld kéz. :)
2012. nov. 13. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!