Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 98%-ban behívható. De...

Kutyám 98%-ban behívható. De az a 2% sehogy nem sikerül. Tanács?

Figyelt kérdés
Fél éves retriever keverékről van szó. Minden nap sétálunk, általában olyan helyre megyek vele, ahol nyugodtan elengedhetem, nem zavarunk senkit és minket sem zavarnak. De egyszer-egyszer előfordul, hogy jönnek arra bicajjal, motorral vagy épp autóval. Ekkor odahívom magamhoz, megvárom míg elmegy a bicaj/motor/autó. Majd, amikor már messzebb eltávolodott tőlünk, elengedem a kutyát. Ekkor a kutyám üldözőbe vesz, és általában utoléri még a kocsit is. (egyenes földút, tele gödrökkel, a kocsik is max 30 km/h-val cammognak). Ilyenkor hiába hívom, sz@rik rám. Csak egyszer hívom őt, majd elindulok tovább, és amikor észreveszi, hogy nem várom meg, akkor utánam rohan. Erről a kergetőzésről hogyan tudnám leszoktatni? Ha pórázon sétál mellettem, akkor nem akar megindulni a kocsik után.
2012. nov. 13. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem megfogni kell, hanem jutalmazni azért, amiért melletted marad. Tereld el a figyelmét valami finom falattal. Ne az rögzüljön benne, hogy nem engedted a kocsi után, hanem ne is akarjon utána menni. Ha nem megy el mellőled, miközben egy autó elhalad, akkor jutalmat kap.
2012. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezt kihagytam, minden sétánál viszek magammal játékot és falatokat. Amikor odajön hozzám, akkor jutalomfalat. Akkor is, ha elhalad mellettünk valami, kap egy falatot. De egyszer el kell indulnom vele, és ő akkor az ellenkező irányba megy. Olyankor nem érdekli se a játék, se a kaja.
2012. nov. 13. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyen rajta egy madzag (ne nehéz póráz), amiről nem tud (a séta alatt végig legyen rajta), és amikor nekilódulna akkor rálépsz. Ezt nem kell sokszor megcsinálnod, h hasson rá. Van benne egy űző ösztön, ami erősebb a te kontrollodnál ill. a saját belsőjénél. Ezt csak jutalomfalattal nem fogod megoldani.
2012. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt kipróbálom! :)
2012. nov. 13. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a leg tipikusabb hibát követhetted el. mindig megfogod mikor odahívod. Próbáld meg hogy néha csak úgy odahívod magadhoz adsz neki jutalmat.


A kergetőzésre meg simán annyi hogy kisebbnek látja a messzebb lévő tárgyat ezért lehet vadászik rá nem tudom. Nem leszoktatni kell róla hanem le tiltani.

2012. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szacsiga ***** válasza:

Első és legfontosabb, mi sem tudunk mindig 100%-ra teljesíteni dolgokat.

Második, én biztos azt csinálnám, hogy picivel tovább várok, míg olyan távolságba ér az üldözenő dolog, amíg már nem ingerli. Csak utána mondom, hogy mehetsz. Az elengedésnek is van parancsszava nem csak a behívásnak, így a kettő közötti időt is én szabom meg.

Harmadik ne akard olyankor visszahívni, ha csak nem egy őrmester fegyelmű kutyád van, amikor már játszik/üldöz stb. csábítóbb lesz a kergetőzés még a jutalomfalatnál is. "alkalom szüli a tolvajt"

Magát a bűnbeesést kell megakadályozni. Vagy a fentebb említett cipőfűzős/madzagos módszerrel vagy pl. az én goldimnál az jött be, amikor macska utána akar(t) iramodni, hogy erőteljes NEM /NEM SZABAD-dal még azelőtt megállítottam, mielőtt nekilódul, ha már benne van a helyzetben, alkalmi süketté válik. Még az előtt meg kell akadályoznod mielőtt elindul. Ehhez ismerni kell a jelzéseit (lábemelés? fülemelés? megmerevedés? stb). Így, ha figyelek 99,99-ban a NEM-mel megállítom. Nem veszem időben észre akkor usgyi :) ehhez a NEM szónak nagyon bevésettnek kell lennie.

2012. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kergetésről úgy is le tudod tiltani, ha először hosszú pórázon ülve vagy fekve helyben maradást gyakorolsz a kutyával, amikor feltűnik egy autó vagy bicikli.

Egyre messzebb menj tőle és egyre tovább várakoztasd.

2012. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%-os kutya nem létezik. Lehet lepontozni, de legjobb kutya sem az. Úgyhogy azért ne ess kétségbe ha "csak" 98%-ban behívható a kutyád. Azt a 2%-ot bőven kipótolja a figyelmed. Pl nem eng4ed el addig amíg látszik a kocsi, vagy pórázra veszed, vagy addig másfelé sétálsz vele.
2012. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és még csak fél éves! Legtöbb kutya egész életében nem tud annyit sajnos mint a tiéd már most.
2012. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!