Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem a shi-tzu...

Mikor vihetem a shi-tzu kutyusom kozmetikushoz?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3 hónapos, de már eléggé kezd nőni a szőre, meg a körme is elég hosszú...
2009. aug. 14. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
A shi-tzu hosszú szőrű kutyafajta, még jó hogy nő a szőre. Ha kopasz kutyát akartál miért nem vettél mopszot vagy törpincsert, tacskót???
2009. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy egy 3 hónapos shi-tzunak nem lehet még 4-5 centisnél hosszabb szőre. Tényleg nem értem hogy miért kell megkopasztani a hosszú szőrű kutyákat. Nyílván nem véletlen ilyen hosszú a szőrük. Mellesleg csúnyák is kopaszon, de az már mellékes...
2009. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is az van. Igazából nekem azt mondta a tenyésztő, hogy 6 hónapos kort meg kell várni, hogy selymes legyen a szőre, szegényem meleg napokat muszályból így türte meg feltűzözz séróval, aztán múlt héten megnyirattam, csakis ollóval engedtem meg.De a szomszéd shih-tzu aki már 4 hónaposan meg lett nyírva selymesebb sztem......

Igazából sztem, ha nem , meg a kozmetikus azt mondta tök mind1, de én legközelebb nem vágatom ennyire le nem tetszik:S

Ha nem viszed kiállításra akkor meglehet bár tényleg nem hinném, hogy olyan nagyon hosszú lenne neki, az enyémnek legalábbis olyan 5, 5 és fél hónapos korára lett akkora, hogy már a vizes idők és a reggel gázos volt mert a földön húzta.Viszont 4 hónaposan elvittem az orránál és a szeménél kivágatni a szőrt. Most a karmot is le lehet neki vágni, ha már tényleg nagy, az enyémnek még sok volt a baba köröm(rózsaszín és tompa volt az övé)így nem volt rá szükség.Ha bármi kérdésed van szívesen segítek csak írj!

2009. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kozmetikusok szokták ajánlani h már kölyök korba vigyük hozzájuk a kutyákat, és ha már elviszed, majd ő eldönti hogy meg kell-e nyírni v várni kell még. Vidd el nyugodtan.
2009. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
azt mondom amit az aki naon hhosszut irt nekünk is igy van a szaménél télleg végasd le meg a körmét hogyha már naon hallani a lépését
2010. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!