Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így "működne" a kutya?

Így "működne" a kutya?

Figyelt kérdés

Nemrég lett egy fél éves kiskutyánk. Az első pár napban (2-3) még elég félénk és megszeppent volt, szinte egész nap csak feküdt a földön, vagy nagy szemekkel nézett minket.


Mindenki simogatta és dögönyözte, csak a bátyám nem. Ő játszotta az alfa hímet, a kutyát semmibe véve közlekedett a lakásban, hiába mászkált körülötte az állat... amióta viszont sikerült rávenni a testvérem, hogy simogassa meg és tekintsen rá egy szerethető állatként, egy kutyaként, azóta sokkal jobb lett a kutyus kedve. Játékosabb, lihegősebb és már rágcsál mindent... ma van kb. a 4. napja itt.


Ez véletlen egybeesés, vagy az állatnak tényleg MINDENKINEK "meg kell ismernie" a jó oldalát, mielőtt kialakul benne egy bizalom irántunk és játékosabb lesz?


Eddig még nem volt állatunk.



2012. nov. 13. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze a tesód viselkedéséhez, csak most kezdte el megszokni az új helyét.
2012. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a kutya fél valamitől és pont akkor simogatjátok meg, akkor csak megerősítitek benne azt, hogy félni jó dolog. A bátyád csinálta jól, hogy nem vett a félelméről tudomást. Először is ki kell alakítani a falkavezér-követő viszonyt, ami úgy tűnik, hogy a bátyádnak ez sikerült. Ajánlom, hogy olvassátok el Cesar Millan A csodálatos kutyadoki c. könyvét, abban nagyon sok hasznos tanácsot találtok, de a falkavezérség kialakításáról máshonnan is tájékozódhattok, szükségetek lesz rá, ha nem akarjátok "elrontani" a kutyát!
2012. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 es vagyok. Az is igaz, amit el 1es ír. Összefügghet a dolog azzal is, hogy akkor már jobban az otthonának érezte a helyet. De a bátyád akkor is jól tette, hogy nem babusgatta olyan állapotban.
2012. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megerősítjük benne, hogy a félelem jó dolog? :D Istenem, csabika ha nem hagyod abba, esküszöm az életemre, egyszer elkattanok, de akkor halálomig fogok küzdeni... kitör a vulkán, onnantól nincs menekvés.


Lenne fogalmad arról, milyen krva idegesítő, ahogy teszed az agyad és okoskodsz... megértenéd. De mindegy, így is meg fogod. Meg foglak menteni, még köszönetet fogsz mondani nekem mielőtt vége lesz teljesen. Leveszem a terhet a válladról.

2012. nov. 13. 21:24
 5/6 A kérdező kommentje:

"Teljes behódolás: a kutya behúzza farkát, lehajtja fejét, kerüli a szemkontaktust. Oldalára gördül, feltárja hasát, egyik hátsó lábát felemelve. Ha fél, akár be is pisilhet. Ha nem fél, akkor feltartott fejjel és füllel mutatja ki bizalmát."


Velem szinte amióta idekerült ezt csinálta, csak most vettem észre, ahogy olvasom a dolgokat a neten a kutyák testbeszédével kapcsolatban... akkor most én vagyok a falkavezér, vagy a bátyám?

2012. nov. 13. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Normális esetben mind azoknak kéne lennetek. Senki fölött nem állhat a kutya, úgyhogy mindenkivel ezt kéne csinálnia a családban, legalábbis tudomásom szerint, de javítsatok ki, ha tévedek.
2012. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!