Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen allergia lehet?

Milyen allergia lehet?

Figyelt kérdés

Szóval a 6 hónapos kölyökkutyám pofiján az alsó állán mindjárt az ajka alatt bal oldalról kijött egy seb féleség, olyan 2 cm nagyságú lehet kb. Azt hittem csak megütötte vagy összekaptak a nagyobbal, de aztán feltűnt, hogy vakarózik, nyalogatja a lábát és megnéztem a mancsait, széthúztam az úját és az egyik elülső meg az egyik hátsó lába egy-egy úja között nincsen szőr és olyan fényes a bőre, és viszket neki, a pofiján is viszket a seb, a szeme is könnyezik, meg vakarná, így azt is gyanítom, hogy viszket... Persze ebből logikusan gyanakodhatok allergiára, már csak az a kérdés, mire? Sok agyalás, firtatás, tenyésztőkkel, barátokkal való firtatás és csomó neten utánajárás után, arra gyanakodtunk, hogy ez ételallergia lesz. Annak ellenére, hogy nem kapott új dolgot, kivéve pár napja egy marék újfajta tápot amit anyu hozott a másik kutyának és az enyémnek is adott belőle egy marékkal, meg sétáláskor szedett fel és evett egy kis ló kakit(amit pedig sosem szokott, kiskora óta úgy tanítom, hogy nem szabad felszedegetni az utcáról semmit, így gyorsan rá is szóltam, és csak minimális mennyiséget evett belőle), így az volt, hogy vagy ezekből szedett össze vmit, de ezt csak azokon a napokon ette és még most jött ki és még mindig irritálja? Ez lehetséges? Vagy pedig a régi tápjára lett így hirtelen egyik napról a másikra allergiás.. Ennek mekkora esélye lehet?


(Tudom, hogy orvos kellene, és igyekszem is, de addig amíg nem tudom elvinni próbálok magamtól segíteni és rájönni a dolgokra).


Köszönöm annak, aki elolvassa és válaszol.


2012. nov. 13. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
.
2012. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csirkeallergia is lehet az elmondottak alapján. Csirkés tápot kap?
2012. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!