Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen nagy különbség...

Miért van ilyen nagy különbség rottweiler-rottweiler között? Nálunk nem látni, csak ilyen hosszú orrú, egyenes hátú vékonyka egyedeket mint pl ez:

Figyelt kérdés
Hol tudnék ilyen típusút venni? Mert sehol se találtam még! Van esetleg valami megkülönböztető elnevezése? Mondjuk német vérvonalú, amerikai stb.?
2012. nov. 15. 11:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
[link] az elsőnél nem jött be a link
2012. nov. 15. 11:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek a linkek olyan zavarosak, hogy ember legyen a talpán aki "kibogozza" őket!
2012. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezzel a link dologgal próbálkozz meg újra előlről
2012. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de funkcionálisan, nézve h a kutyának dolgoznia kell és nemcsak állni, az első testfelépítésében sokkal természetesebb... szerintem ez lehet a szempont amiért inkább ilyen típust tenyésztenek itthon. Meg persze a kiállításokon a "trendek".
2012. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak ügyeletes trendek a kutyák küllemében is. Éppen milyen formát favorizál a kiállítás világa. Ma a hordófejűek a menők. Viszont a sztenderbe bőven belefér egy más formájú is.Aki tenyészt, annak meg szíve-joga az általa tetsző formára tenyészteni.
2012. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a linkek miatt, az első amit feljebb belinkeltem az ami nem nagyon tettszik és amilyet szeretnék de nem találok az ez: [link] remélem így már jó :)
2012. nov. 15. 12:32
 7/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de funkcionálisan, nézve h a kutyának dolgoznia kell és nemcsak állni, az első testfelépítésében sokkal természetesebb... szerintem ez lehet a szempont amiért inkább ilyen típust tenyésztenek itthon. Meg persze a kiállításokon a "trendek".

Értem, de pont a munkakutyának kellene erősebbnek lenni nem? Mert amit utóbb belinkeltem, annak a fogása is jóval erősebb szerintem, az állkapcsa is szélesebb, sőt erősebbnek, mozgékonyabbnak tűnik.

2012. nov. 15. 12:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint (ami nincs bizonyítva és nem tudományos :o)) lehet h erősebb a fogása, de még ezt sem hiszem feltétlenül... de az tuti h nem mozgékonyabb. Egy nagyobb, robosztusabb testet robbanékonyan mozgatni sokkal nehezebb. Ha munkára kéne akkor én tuti az elsőt választanám...
2012. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bár a rottweilerekhez nem értek, de kuvaszosoknál köztudott, hogy a nagyobb súlyú, hatalmas kutyáknál a termet a mozgékonyság rovására megy, az ilyen kutyák nem tudják teljesíteni az elvárt 30 km-es táv lefutását "különösebb fáradtság nélkül" hanem 5 km után kifekszenek. Szerintem rottiknál is hasonlóképp működhet a dolog, tehát ezért jobbak a vékonyabb kutyák munkára. Fogás terén viszont tényleg a szélesebb koponya az előnyösebb, csak lehet azt még nem sikerült összehozni ezzel a fajta testalkattal...de ez csak tipp.
2012. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na és a hátsó láb alakjának van köze a teljesítményhez? Mert ezeknél a vékony egyedeknél eltűnik a rotikra jellemző úgymond hajlított láb, nem tudom mi a megnevezése, de a csont kijjebb van, és így kölcsönöz neki egyedi külsőt. Ha megnézek egy labradort vagy németjuhászt, annak a hátsó lába teljesen egyenes, pici a kiugró csont. Ez miért tűnhetett el a rotiknál, ez a különleges hajlított láb?
2012. nov. 15. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!