Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya etetése illetve...

Kölyök kutya etetése illetve sétáltatása? Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés
Már annyi mindent olvastam, hogy evés előtt kell levinni, mert ha utána viszed le akkor könnyen bélcsavarodást kaphat, máshol azt olvastam hogy evés után kell levinni mert kicsi és gyors az emésztése, illetve hogy 4 óránként elég-e neki ha leviszem sétálni?? Egyébként egy 12 hetes kutyáról lenne szó! Előre is köszönöm a válaszokat!:))
2012. nov. 15. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen kicsi volt a kutyám, én majdnem óránként kivittem a kertbe. Legtöbbször pisilt is.
2012. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kb így működött: nagy séta 2etetés közt, átlag napi 2-3x, eü séta kaja előtt-után (kb 2perc, letettem és pisi-kaki majd irány vissza). Én a 4 helyett, ha teheted inkább 3óránként vinném le.
2012. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából úgy kalkuláltam hogy egy nap 5x a kijelölt időpontokban legyen séta, ezek olyan időpontok amikor biztosan van otthon valaki. Az a baj hogy nem tudok mindig itthon lenni vele és levinni sétálni. Mondjuk ami még érdekelne az az lenne hogy séta előtt vagy után etessem és ogy mennyi sétától számítva mennyi idő? mert ahogy olvasgattam se közvetlen előtte, se közvetlen utána nem ajánlatos. kb 30 perccel elötte v utána elég?
2012. nov. 15. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Én séta után etetem őket mikor haza értünk a "vadászatról" :D


Kiskorától így csinálom mindegyiknek. Mondjuk azt nem tudom, hogy közvetlen séta után mért lenne gond? :)

2012. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát mivel gondolom dolgozol, csináld úgy ahogy tudod, eleinte úgyis lesz bepisi-bekaki, mert pl. éjszaka kevés elvetemült hurcolássza le a kutyát 3 óránként, főleg ha mennie kell reggel dolgozni.


Ahogy nő a kutya úgy tudja egyre több ideig visszatartani a vizeletét, és fokozatosan a sétákon ereszti ki.


Szerintem le lehet vinni kaja után, csak nem szabad hagyni h futkározzon, v más kutyákkal bunyózzon. Szóval egy 5-10 perces pisi-kakira nyugodtan, de hosszúra ne.

2012. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!