Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kutya nevelése, egy...

10 hetes kutya nevelése, egy helyre szoktatása? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kezdő kutyások vagyunk, 1hónapja került hozzánk a kutyánk, viszont még nem vihetjük le( most kapja majd a harmadik oltását) azóta megtanulta a nem szabad, fúj értelmét, leül, visszahozza az eldobott játékot, le is teszi a lábunk elé, és most már többé-kevésbé ülve várja az ételt is, és csak a tied szóra esik neki és nyugodtan magára hagyhatjuk, nincs sírás-tombolás(na jó, néha megrág ezt-azt)... szerintem ezzel nincs is baj... de az egy helyre szoktatással nem haladunk, nagyjából bárhol elvégzi a kis-és nagydolgát az előszobában, ahol eszébe jut. A konyhában vmiért nem, pedig az is szabad terep(ott eszik, iszik).. A nappaliban is, ha nem figyelünk rá(oda csak velünk jöhet be), a hálószoba tiltólistás.. szóval az előszobában össze-vissza... sehogy sem sikerül egy nm-re szoktatni... újság, pelenka,bármi lehet letéve, ha éppen nem játszik vele, akkor is csak 10ből egyszer... Volt már dicséret,jutalomfalat meg minden, amikor sikerült rátennie, és szidás is az ellenkező esetben...mégsem megy. Mi lehet a baj? Van egyáltalán baj?
2012. nov. 15. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez még egy kis időbe fog kerülni. Jobb lenne nem helyre szoktatni, hanem, hogy a lakásban egyáltalán ne csináljon semmit. Kaki pisi csak lent. Kaja után rögtön vigyétek le, vagy ha látjátok h dologra készül és hamar megtanulja meglátjátok.
2012. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább takarítsatok!

Ha rászoktatjátok a pelenkára, később meggyűlne vele a bajotok. Lassan már levihetitek, lent majd óriási dícséret, ha elvégezte a dolgát, fent pedig szó nélkül takarítsátok össze! 2-3 óránként, evés-ivás-alvás-játék után mindig menjetek majd le vele!

2012. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs nagy gond. :) Remélhetőleg hamar rájön, hogy jobb kint, mint bent. Ugye a 3dik oltás után pár nappal óvatosan már lemehetünk? És természetesen egyenlőre takarítunk csendben, némán, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna... Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy 2 napja pacsit is ad!!!! :)))))))))))
2012. nov. 15. 18:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 7-8 nap, mire a 3. oltás is kifejti hatását. Mondanám, hogy menjetek nyugodtan, mert 2 oltás is elég nagy védettséget ad, de most elég sok fele hallani/olvasni parvós kutyusokról. Inkább várjatok még egy kicsit. Nekünk szerencsénk volt, én megkérdeztem anno a dokinkat, hogy mit tud, van-e a környéken parvo. Mondta, hogy nincs, így mi már 1 oltással is levittük, de most nem tenném semmi pénzért, ha most lenne kölyök kutyám.
2012. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért halogatjuk. Most éppen nem tud róla a doki, de az év első felében volt parvos kutya a környéken. Nem szoktam túlparázni dolgokat, de ennyi éppen elég volt, hogy ne vigyem le...
2012. nov. 15. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy hoztam haza a kutyámat 10 hetesen, hogy 2 oltása megvolt, de 2 óránként levittem akkor is, amikor még nem voltak meg az oltásai. Arra figyeltem, hogy kutyával ne találkozzon, legfeljebb olyannal, akiről biztosan tudtam, hogy egészséges, oltott. Szerintem ne zárjátok be csak azért, mert egy oltás még hiányzik! Ráadásul így nem is tud szocializálódni! De egyébként amit a tudományairól írtál, az nagyon jól hangzik, okos kiskutya lehet :)
2012. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mármint azt akartam írni, hogy akkor is levittem, amikor még csak 2 oltása volt, és hiányzott a többi :) persze mifelénk nem volt semmi fertőzés, betegség...
2012. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg az. Az a gáz, hogy lakótelepen élünk, itt nagyjából minden huszadik méteren összefutsz egy kutyával, és egy ekkora közösségben honnan tudjam, hogy ki oltat rendesen...
2012. nov. 15. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Na meg a másik, hogy nem csak a kutya által fertőz a parvo, hanem az ürülékkel is. Elég, ha egy oltott kutya belelépett egy parvos kutya pisiébe, rávitte arra a területre, ahol ti mentek a kutyusoddal és máris meglehet a baj :(

Sajnos akár a cipőtalpadon is hazaviheted neki...

2012. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel mind tisztában vagyunk, és megteszünk mindent, hogy ne legyen baj. Azért köszi a válaszokat!
2012. nov. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!