Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a két véglet van?

Miért csak a két véglet van?

Figyelt kérdés

Itt mindenki orrba szájba szidja a szaporítókat(ami hozzáteszem, hogy jogos, mert én se támogatom) de azért nem kéne ennyire elmenni a végletekig.Mert bizony vannak olyanok, akik nem gyártják a kutyákat, hanem teszem azt a kutya életében egyetlen egy alom került ki tőlük, és azokat chipel, és oltással adták el, és a kölykök új gazdáival tartják a kapcsolatot(még mielőtt azt hinnétek, nem, nem én voltam ez az illető, hanem egy kedves ismerősöm)

A másik véglet meg a tenyésztő.

Őket mindenki agyon dícséri, hogy így meg úgy, és ne támogassák a szaporítókat, mert így is annyi a menhelyes kutya.

A kérdésem az, hogy akkor a tenyésztő(aki állítólag minusszal jön ki a kutyáival) minek tenyészt? ha hemzsegnek a menhelyek meg a gyepi is tele van.

Miért nem mondja mindenki azt, hogy ne vegyél kutyát, hanem fogasj örökbe, mert ha mindenki annyira álltbarát ahogy írja, akkor tenyésztőtől sem vesz, hanem örökbe fogad, nem?

Légszi nyomdafestéket tűrő válaszokat adjatok


2012. nov. 15. 23:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,de egy kicsit félre lettem értve. Én ezzel a kérdéssel se a szaporítókat, se a tenyésztőket nem szidom, szimpla kérdés volt.

Amúgy, mint azt az elején írta valaki a vakvezető kutyákról, az teljesen igaz, erre nem is gondoltam.

De az is igaz, hogy a sok felelőtlen gazda miatt van ennyi kóbor kutya.

De sajnosaz is igaz, hogy sok tenyésztő csak a küllemre megy, és nem arra, hogy a kutya megőrizze eredeti tulajdonságait(gondolok itt a magyar fajtákra)

Szerintem az lenne a helyes, ha lenne egy olyan szervezet, vagy valami, ami házról házra járna, felmérné a kutyák életszínvonalát, és aszerint lennének kutyák. Amúgy, tisztában vagyok vele, hogy akkor hirtelen megugrana a menhelyek száma, de lehet, hogy 15 év múlva meg már sokkal jobb lenne a helyzet, mert csak felelős gazdáknak lenne kutyájuk, akik nem szaporítanák őket agyon, hanem élnék a kutyájuk a kutya életüket, és tényleg csak jó kutyák lennének.

De egyébként sok embernek nem való szerintem a tenyész kutya sem, mert sokan nem tudnak azok megfelelő igényei szerint bánni velük.

Nekem eddig minden kutyám menhelyi kutya, és ezért kérdem én, hogy ha mindenki azt mondja, hohy ments meg egy kutyát, akkor miért írják oda, hogy vagy tenyésztőtől vegyél, mert azért a kettő rendesen üti egymást, szerintem.

A lényeg a lényeg, tenni kéne az ellen, hogy Mo. így álljon az állatok felé, de egy fecske sajnos nm csinál nyarat.

2012. nov. 16. 08:51
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Diesel23: ez elvileg, egy szerető, intelligens ember számára szerintem nem lehet kérdés. Mármint hogy előteremti-e a pénzt erre. Ha meg annyira szegény, hogy semmiféle módon nem tudja előteremteni a pénzt, akkor tényleg ne legyen kutyája, mert akkor az olcsó kurya mindennapi tartására szánt pénzt is inkább költse villanyszámlára. Komolyan, én se vagyok gazdag, de minden családban történik váratlan esemény, pl elromlik a hűtő. Akkor új hűtőt kell venni. Beteg lesz a kutya, akkor orvoshoz kell vinni. Ugyanaz a váratlan kiadás kategória szerintem. Ez mind felelősség kérdése, amiről a kérdező is beszél.
2012. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
számos betegséggel terhelt némelyik fajta. és a tenyésztő attól tenyésztő, hogy a lehető legjobb párositásoktól legyenek utódok, és a betegségek előfordulását a minimálisra csökkentse. épp ezért azok a "jóindulatú" szaporitók akikről te beszélsz nem léteznek. lehet, hogy a kutya selyempárnán alszik, és a legjobbat kapja mindenből, DE. vesz két azonos fajtáju kutyát. Annyi fogalma van az egészről, hogy megnézi a törzskönyveket, nem-e testvérek, és lehetőleg ne legyenek azonos felmenői. aztán mindenféle hozzáértés, és egészségügyi szűrés nélkül ezt a két egyedet összerakja. nem szűret, mert ő "látja" ,hogy az ő kiskutyája teljesen egészséges, és 2-3 évesen még el sem tudja azt képzelni, hogy a szuper szülőpáros egyik tagja 5 évesen elpusztul mondjuk DCM-ben, vagy igen sulyos DP miatt nem tud lábra állni. viszont ekkorra már lehozott 2-3 almot, amiben nagyon nagy valószinűséggel lett beteg kiskutya. Ha megszűrette volna 1 évesen, akkor ez nem fordulhatna elő. Ez a különbség. De ezeknek a jóindulatú embereknek a fejében ez meg sem fordul.
2012. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom a tenyésztőket, szaporított kutyásként! Miért? Lehet álszent vagyok, de tanultam a hibámból. Vettem egy golden retrievert. Baráti áron, 15 ezerért. Amúgy 35 ezerért adta a kutyáit. Nő-nő, egyre szebb, de!...oltatlanul, férgesen vettem magamhoz. Az egy dolog, hogy most arany élete van, de akitől hoztam, azt így visszagondolva inkább verném pofán, minthogy kutyát hozzak tőle. Aztán barátnőm szülei külföldi tenyésztőtől nem hazudok, 250 ezer ft-ért vettek kutyát. Szintén goldit. NA, amikor megláttam az a kutyát, a lélegzetem is elállt. Nem volt rá más szó, csak az, hogy gyönyörű. Visszagondoltam milyen volt az én kutyám 12 hetesen, és milyen volt az ő kutyájuk. Hát ég és föld. Amíg én szenvedtem a kutyámmal, mert ferdén nőtt az egyik lába, addig ők vígan sétáltak, játszottak, úsztak, kutya suliztak a sajátjukkal...Nekem meg úgy kellett vigyáznom rá, mint egy hímestojásra. Míg ők a legtutibb táppal etették a kutyát, nekem valami gagyibbra kellett visszaállnom, mert a kutya egyszerűen nem bírta a jófajta(Acana) tápokat. Most már szerencsére minden rendben, minőségi kajával etethetem, sétáltathatom. Az ő kutyájuk minden kötelező oltással, chippel, útlevéllel, törzskönyvvel, szerződéssel, és 12 kg ajándék táppal került 250 ezerbe. Az enyém meg csak úgy "natúr" 15 ezerbe. Na, ha most kiszámolom: 6 hetes korától 12 hetes koráig durván költöttem rá 40 ezer ft-ot. Na, ha összeadom a vételárral, az 55 ezer. Nos, itthon egy tenyésztőnél hobbi célból már vehetek oltott, törzskönyvezett, chipes kutyát 70-80 ezerért. De ha visszamehetnék az időben, akkor jól pofon vágnám magam, amikor eldöntöm, hogy szaporítós kutyát veszek! Ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, mindig lesznek emberek, akik fajtatiszta, KÖLYÖK kutyát akarnak. És addig miért ne tenyésszen a tenyésztő? Persze, sokan jönnek azzal, hogy a tenyésztőnél is lehet beteg kutyát kifogni. Igen ám, de azért is írtok szerződést. Tehát, én nagyon beleástam magamat a kutyás világba, és a tenyésztésbe. Ha kérdeznéd, hogy miért ajánlom a tenyésztőket, ezeregy okot mondhatnék. Szaporítónál pedig egyszerűen semmi pozitívat nem tudok mondani. SEMMIT! Ha az ember jó tenyésztőt választ, akkor nem lesz fejfájása a továbbiakban. Örökletes betegsége lett a kutyámnak? Semmi gond! Szerződéssel irány a tenyésztő, tájékoztatom, hogy mi a probléma, és segít. Mindegyik máshogy. Vagy visszafizeti a kutya árát, vagy a kezeléseket fedezi. ÉS ez nem csak szájjártatás. Tényleg így csinálják(hozzáteszem, a jó tenyésztők). Míg a szaporítós kutyánál csak magadra számíthatsz. Sokan erre is mondják, hogy a tenyésztő sem segít, stb. Dehogy nem! Csak hosszas utánajárással kell, rendes tenyésztőt keresni. Vannak tenyésztők, akik kezet foghatnak a szaporítókkal, ez tény. Sajnos nem is kevés. De, aki szán időt és energiát a keresésre, az talál. A legegyszerűbb felmenni a netre, beírni, hogy német juhász eladó, kiad ezer szaporítót, keresel neked megfelelő árfekvésűt, és megveszed! De ezért ne is várjuk el, hogy az a kutya szín egészséges!! Egy jó tenyésztő nem a neten hirdet, nem ő ajánlja magát, neked kell őt felkeresni! Sokan nincsenek is fent a neten. De nem koptatom a billentyűzetet, én leírtam az én sztorimat, kérdező, ha neked nem elég, hogy tisztán láss, akkor sajnálom. De még egyszer kiemelem: Mindig lesznek, akik fajtatiszta kölyköt akarnak! Akkor inkább tenyésztőtől. Mert ha utánaszámolsz, semmivel sem vagy előbbre egy szaporított kutyával, anyagilag biztos nem...
2012. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet általánosítani. Én pl pár kutyás ismerőssel összefogtam, és csináltattunk szűréseket a kutyáinknak ( így olcsóbb volt kiküldeni a mintákat Bécsbe a laborba pár éve), pedig nem hogy nem szaporítok, de még kiállításra se járok. Egyszerűen kiváncsi voltam, hogy hordoz-e a kutyám betegséget. (Szerencsére nem.) olyan szerintem szaporítót is ismerek, aki bizony szűret. Csak a szememben ő azért szaporító, mert sok kutyával, bevallottan a pénz miatt csinálja. De a kutyái olyan körülmények között élnek, hogy csak na, és prémiumtápot esznek. Tk, chip, minden megvan hozzá. És nem olcsó a kutya. Akkor ez mi?
2012. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"De a kutyái olyan körülmények között élnek, hogy csak na, és prémiumtápot esznek. Tk, chip, minden megvan hozzá. És nem olcsó a kutya. Akkor ez mi?"


Akkor ez egy ostoba tenyésztő, mert a pénzét, energiáját, munkáját (és jó hírét) kockáztatja egy ostobaság miatt, mert a szűrés a fentiekhez képest már nem lenne egy nagy beruházás és megtérülne a befektetett pénze is a későbbiekben. Egy jó tenyésztő tanul a hibáiból, egy rossz viszont sosem fog. A szaporítót viszont nem is érdekli ez az egész, ő nem tanul genetikát, nem jár utána, nem fordít rá pénzt, neki csak a haszon a lényeg.

2012. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, még egy dologgal jó ha tisztában vagy, nagyon sok tenyésztő támogat menhelyeket általában a tenyésztett fajta fajtamentését sőt sokan részt is vesznek a mentett kutyák ideiglenes befogadásában, igen ezek mind olyan szerencsétlen kutyák akiket szaporítok gyártottak!

Valamint nekem is van a 3 kiállítási kutyám mellett egy menetet kutya, és nem én vagyok az egyetlen ilyen az ismeretségi körömben....

2012. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ez az egész miért a tenyésztő és menhely "párosra" van kiélezve?

Miért nem a szaporító és menhelyre? Szaporított, felelőtlen gazdák kutyáival van tele a menhely, nem tenyésztőtől kikerült kutyákkal.


Tenyésztő után állatvédő nem takarít!!!


És a tenyésztőtől származó fajtatiszta kutyákra szükség van. Ha valaki fajtatiszta kutyát akar venni, az vegyen tenyésztőtől, ha nincs rá pénze, fogadjon egyet örökbe a fajtamentéstől vagy menhelytől. Ha pedig nem fontos az, hogy fajtatiszta legyen, akkor látogasson el szintén egy menhelyre!

2012. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%

Én annyit tennék hozzá, h szerintem a tenyésztők is sárosak!!!!


Először is próbálj meg tenyésztői honlapot találni, mint már említette valaki "sok neten sincs fent" passz. A legtöbb ember nem fog könyörögni h lécci-lécci hagy vegyek tőled 100 ezerért kutyát. Amelyiknek van honlapja, az még mindig lehet szaporító bárhogy fényezi magát. Attól még h valaki tk-t ad, ugyanolyan szívtelen vadállat lehet mint egyes szaporítók. Én amúgy megkülönböztetem a szaporítókat, meg a házi almokat. Mert bár a házi almok sem feltétlen ideálisak, de azért ha a kutya jó körülmények között infralámpa alatt vannak tartva, megvannak az oltások, féreghajtások...stb. Csak más, mintha a mocsokban fetreng 20 kutya és csak elli a kicsiket.


Szerintem normálisabb megoldás lenne, ha a tenyésztők igenis elérhetőek lennének, ÁRRAL. Mert oké, h nem tudja előre, h mennyi lesz a kutya pontosan, de csak meg tudja mondani, h 80 lesz, v 150. És nem én magam sem kezdek el telefonálgatni, csak mert ő állítólag tenyésztő, és nem autózom le Mucsröcsögére, h megnézzem tényleg olyan menő-e....stb. A Mucsaröcsögei út az utáűn lehetséges, h a honlapja tetszett, a kb. ár megfelelő nekem, telefonban szimpi volt. Azért sokszor kezdenek átesni a ló túloldalára, és ők tesznek kb szívességet, h megveszed a kutyáit. Na ez a hozzáállás szerintem sokmindenkit elrettent a tenyésztőktől. A házi ellésből származó kiskutyák gazdái pedig mindig kedvesek, figyelmesek, előzékenyek, stb. Nyilván nem véletlen. De talán a tenyésztők is leszállhatnának a magas lóról, h szimpibbek legyenek az átlagembernek. Mert bármily nemes szándék vezérli is őket, legalábbis egyeseket, saját maguk alatt vágják a fát!!! (Ugyanis itt is volt olyan kérdés, h hű ez milyen híres tenyésztő, mégis mindig leelleti a szukáját, meg milyen öreg szuka is szült nála ez normális? NEM! Ez is csak egy haszonéhes szaporító szép kutyákkal, tk-val, szűrésekkel.)


A menhelyi kutyák meg... én nem fogadnék örökbe menhelyről Egyszerűen azért, mert én kutyaválasztásnál nem azt a kutyát vettem, akit szerettem volna, mert utánaolvastam a fajtának, és ahogy C. Milan fogalmaz, nem voltunk egy energia szinten. Na egy menhelyi kutyánál ember legyen a talpán, aki kiválasztja azt a kölyköt, aki megfelelő neki. Persze aki profi kutyás annak mindegy, bármilyen kutyát megnevel, de a többségünk nem az. Így kerestem egy olyan kutyafajtát, ami hozzám illik, éás tetszik is. ez a másik nagy gond a keverékekkel, fogalmad sincs, h fog kinézni felnőttnek. Ami talán nem is számít, de kövezzetek meg, nekem számított ez is. Ugyan kb az 5. helyen de számított.


Na meg azt se lehet megtenni, h azt mondjuk h akkor nincs kutyatenyésztés, éljenek a keverékek... Nem véletlenül kezdtek kutyákat tenyészteni anno. Most is küllem-jellem, ez kell a népnek, mindenkinek más. Van aki szereti a zsákbamacskát küllemre, jellemre meg bármit megnevel alapon de édi az a kis állat.


Én abban látnám a megoldást, h aki nem akar tenyészteni, annak kötelező legyen az ivartalanítás. Aki meg tenyészteni akar annak kelljen elvégeznie egy OKJ-t pl. De ezt ki lehetne találni, csak értitek a lényeget. Falu végén kiskocsma udvarán mindig lesz aki felcsinálja a nj keveréket, aztán kb ennyi. Sosem fogynak így el a kóbor kutyák. Ha a gazdák szemlélete normális lenne, nem lenne gond.


Én is mikor mondom, h ivartalanítani fogom a kutyámat az emberek fele, elkezdi húúúú szegény, meg minek, megfosztani a nemiségétől, meg a többi baromság, amit ti is ismertek.


Szóval itt igazából az emberek felfogásával van gond.


szaporító: leszarja a kutyákat

otthoni ellető: bár lehet h jószándékú csak-csak szabadulni akar a kutyáitól, így egy idő után odaadja annak, aki elviszi.

tenyésztő: szerintem ezt eléggé kifejtettem.

gazda: IVARTALANÍTANI EMBEREK!!!! Már akkor is lehet ha meglett baj.


És zárógondolatként: tökéletes gazdát nem lehet találni, még akkor sem, ha kínvallatás alá veted a jelölted. Gondoljunk csak a noésokra, hetente viszik hozzájuk vissza a kutyákat a jól megszűrt jelöltek. Így az otthoni elletők, így az egyik kommentelő sem mehet biztosra SOHA.

2012. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19 válaszoló, tudod miért kerülnek annyiba a tenyésztőtől vett kiskutyák amennyibe, mert rengeteg kiadás van velük. Tisztában vagy az orvosi szűrések árával? 6-8kiskutya felnevelésének a költségével? A kiállítások nevezési költségeivel, hogy akkor még a benzinpénzről ne is beszéljek... Valamint a tenyésztőnek a szukáját sem fogják befedezni ingyen az is legalább egy kiskutya ára, ha nem több, és akkor ott vannak még az esetleges állatorvosi költségek is.


Meg lehet benned is van a hiba és te is arrogáns hangnemben kezdesz el tárgyalni valakivel Ő sem lesz veled kedves, megértő és barátságos!


Meg még annyit, hogy én sem dicsőítem 1000%-ig a tenyésztőket, nekem is van öröklött szívbajjal rendelkező kutyám egy olyan tenyésztőtől akit mindenki csak ajánlott amikor ilyen fajtát kerestem!

2012. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!