Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának se szabad a fagyaszto...

Kutyának se szabad a fagyasztott dolgokat vissza fagyasztani, plusz egy kérdés?

Figyelt kérdés

Szoktam főzni májat, szívet stb a kutyának.Ma akciósan voltak a fagyasztott csirkemájak, így vettem belőle.Az a bajom hogy én azt kétszerre vagy akár háromszorra adom neki oda.Így fagyasztva nem tudom szét adagolni, de nem tudom hogy ha kiolvasztom az egészet, akkor azt vissza fagyaszthatom-e?


Másik hogy mennyire tanítható egy olyan 5 éves kutya, akivel soha nem volt foglalkozva.Apámé volt, ő nem törődött a kutyával, tipikusan az az ember akinek ha kutyája van az csak enni kap és kész.Most hozzám került, és igazából csak az alap parancsokra szeretném megtanítani: ül, helyedre, igazodj.Arra hogy ne ugráljon, mert elég nagytestű, és simán felborít.Illetve szeretném sétáltatni, de SOHA nem volt még pórázon, és soha nem volt utcán.

Van esély tanítani?Hogy kezdjek neki?Kutya sulira nincs pénzem.


2012. nov. 16. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Visszafagyaszthatod nyugodtan, nem lesz tőle baja.


A kutyát sosem késő tanítani. Először is alaktíts ki vele jó kapcsolatot. Szoktasd a pórázhoz és a nyakörvhöz (tedd rá és hagyd, amikor már nem zavarja, akkor vedd csak kézbe), és használj jutifalatot!

2012. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Ne fagyaszd vissza. Tedd be a hűtőbe és add oda neki hnap hnap után.


Lehet vele mit kezdeni persze:). Vidd el sétálni alakuljon ki köztetek egy kapocs és utána lehet kezdeni tanítani. Vagy akár közben is.

Biztos volt már pórázon mert oltást kellet kapnia. Ez azért baj neked mert csak rossz élménye van a pórázzal úgyhogy rá kell vezetned hogy jó a póráz. Séta séta séta. Rá fog jönni idővel hogy nem csak orvoshoz mész vele. Sok türelem kell egy ilyen kutyához, de meg lehet csinálni.

2012. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jó módosítok :D Vissza lehet, de én nem szoktam.
2012. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok én abba olyan biztos hogy van oltva a kutya, apu azt mondta hogy van, de ismerem hogy hogy áll ezekhez a dolgokhoz, és érdekes módon "eltűnt" az oltási könyv. :(

Én biztosan be fogom oltatni, nem most sajnos, majd csak jöv hónapban. A kutya 2 hete van nálam, a kapcsolatom jó vele már most.Szeret engem, bújik hozzám.

A sétáltatással az még stimmel hogy először csak bent az udvaron, utcára félek vele kimenni, mert erre fele elég sok kóbor kutya, illetve sétáltató van és nem tudom hogy reagál más kutyákra.Egy argentin dogról beszélünk, ami elég nagy és erős, én meg vagyok 40kg vasággyal együtt, így simán repít maga után. :(

2012. nov. 16. 17:23
 5/18 anonim ***** válasza:
8%

Ami levolt fagyasztva abban eleve nem nagyon van hasznos tápanyag, a másik meg hogy eleve rá is van írva a legtöbb ilyen dologra hogy tilos felengedés után visszafagyasztani, én még a kutyának sem adnák ilyet.


Minden kutyát minden korban lehet tanítani, csak több türelem és kitartás kell hozzá, mert ha ez kiesett nála fiatalkorban amikor még jobban befogadóbb, akkor most nem tudhatja mit szeretnél tőle.

Ha nagyjából nyugodt kutyáról beszélünk, akkor az alap dolgokat simán bármikor meglehet neki tanítani.

Sétáltatásnál vigyél magaddal juti falatot, és az elején tartsd magadhoz közel, pláne ha nem ismered a reakcióit, mert ha hirtelen nekiugrana egy macskának vagy más kutyának izomból kell visszafognod.

Olyan helyen próbálgasd az elején ahol senki,semmi nem jár, és ha ügyes jutalmazd.

2012. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az első mondta, sose késő. Az alapoknál kell kezdeni, de nem a parancsokkal! Ő emberi mértékkel mérve kb. 30 év körül van,. Ki kell alakítanod egy bensőséges kapcsolatot vele, minek következtében alkalmazkodni tud az új körülményekhez, elfogad falkavezérnek. Először minden képen a kerten belül kell kezdeni a foglalkozást, hogy minél kevesebb zavaró körülmény befolyásolja őt. Ez igaz a parancsokra és a pórázhoz való szoktatásra is. Csak ha megbízhatóan teljesít akkor vidd utcára! Tehát : fel a fejjel, sok sikert és ne feledd: minden egyes teljesítést jutalmazni!- és meg lesz az eredménye.
2012. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja igen és ha meglátsz valami potenciálisan elkapni valót, ültesd le és addig maradjon így amíg az a valami arrébb nem megy, hagyd hogy figyelje nyugtasd, dicsérd, jutalmazd.

Az elején neked is figyelned kell hogy mi jön szembe, alakítsd ki nála hogy mielőtt csinál valamit, várjon tőled utasítást. Tehát ha pl másik kutya jön szembe, ültesd le és csak parancsra menjetek tovább (+juti falat ha megértette), a másik kutyásnak meg mond hogy menjenek csak tovább, de ha lehet fogja meg.

2012. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan visszafagyaszthatod. Amit írt az egyik válaszoló h nem ajánlják a visszafagyasztást: azért, mert az állaga rossz lesz (pl darálékos lesz a hús, stb). Tehát csak gasztronómiai értékben lesz nulla, de a kutya nem egy gourmand :D
2012. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Remélem sikerrel járok, tényleg nem várok tőle sokat, a sétát, azt is igazából az ő érdekében mert az udvaron nem tudom a fiam miatt szabadon engedni állandóan, így egy durván 30nm-es kenelben van.

Meg hogy a szeretetével ne okozzon bennem kárt. :)

2012. nov. 16. 18:40
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Little Red már megint kicsit el van tévedve, de mindegy. Akinek van köze az élelmiszeriparhoz, annak tanították is, hogy a visszafagyasztás azért tilos, mert minden kiolvasztáskor megsokszorozódnak az élelmiszerben található baktériumok. Amint kiolvasztasz valamit, már több baktérium van benne, mint amennyi volt a lefagyasztásakor. Ez még nem veszélyes mennyiség, de nem véletlen tiltják a visszafagyasztást: újraolvasztáskor már veszélyes mennyiségű baktérium fog benne elszaporodni.


Lehet, hogy a kutya jobban bírja a baktériumokkal fertőzött táplálékot, mint mi emberek, de én inkább nem kísérletezem ezzel és nem adok nekik soha visszafagyasztott kaját.

2012. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!