Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának se szabad a fagyaszto...

Kutyának se szabad a fagyasztott dolgokat vissza fagyasztani, plusz egy kérdés?

Figyelt kérdés

Szoktam főzni májat, szívet stb a kutyának.Ma akciósan voltak a fagyasztott csirkemájak, így vettem belőle.Az a bajom hogy én azt kétszerre vagy akár háromszorra adom neki oda.Így fagyasztva nem tudom szét adagolni, de nem tudom hogy ha kiolvasztom az egészet, akkor azt vissza fagyaszthatom-e?


Másik hogy mennyire tanítható egy olyan 5 éves kutya, akivel soha nem volt foglalkozva.Apámé volt, ő nem törődött a kutyával, tipikusan az az ember akinek ha kutyája van az csak enni kap és kész.Most hozzám került, és igazából csak az alap parancsokra szeretném megtanítani: ül, helyedre, igazodj.Arra hogy ne ugráljon, mert elég nagytestű, és simán felborít.Illetve szeretném sétáltatni, de SOHA nem volt még pórázon, és soha nem volt utcán.

Van esély tanítani?Hogy kezdjek neki?Kutya sulira nincs pénzem.


2012. nov. 16. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A fagyasztás az egyik legjobb módszer a hasznos tápanyag megőrzésére. Sokkal több vitamin marad meg pl. a lefagyasztott gyümölcsökben, mint a befőttekben. A tartósító eljárások közül a fagyasztás a legegészségesebb.
2012. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kutya, ami a döghúst vígan megzabálja annak pont az újrafagyasztott hússal lesz baja?
2012. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
megfőzöd neki az egészet egy nagyobb adagba és adagonként lefagyasztod a kész kaját pl dupla zacsiba, hogy tutira menj. aztán ha kell kiveszed az egy adagos kiszerelést. ennyi a nagy trükk :)
2012. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja nem lesz, én is sűrűn csinálom. Mivel rendszeresen kap májat és legolcsóbban a fagyasztottal jövök ki (ami kiszereléstől függően 2 vagy 3heti adag) én is kiolvasztom, adagolom és megy vissza. Tényleg emberi ételeknél nem szokták javasolni a visszafagyasztást a hús textúrája miatt, sőt a fagyasztási égés is csak ilyen hiba, kutya nyugodtan kaphatja azt a húst is, nincs baja. Amúgy a hőkezelés mint pl a főzés és a fagyasztás is baktériumölő ha valaki ettől tart.
2012. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Na a májat illetően még mindig tanácstalan vagyok, látom minden vélemény más.Ha azt csinálom hogy megfőzöm, és úgy adagolom és fagyasztom az jó?

Amúgy enni teljesen vegyesen kap, szóval a reggeli az a mi maradékunk, tészta (az a csavart az eledelestől), száraz chappy és valamilyen csirke, pulyka aprólék vagy máj, szív.

2012. nov. 16. 21:34
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Megfőzöd, kiadagolod és újra lefagyasztod. Még embernek való kaja is mehet úgy (pl ha pörköltet csinálsz fagyasztott húsból, ugyanúgy le lehet fagyasztani ha megfőzted), mivel kapott egy hőkezelést.
2012. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha valamit kiolvasztasz és esetleg elindul benne valami káros bakteriális folyamat, avval hogy lefagyasztod nem fertőtleníted ki, csak elodázod annak terjedését a következő kiolvasztásig. Max a hőkezelés ami biztos, de az is tartós 100 fok felett.
2012. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
mi a megmaradt bablevest, pörköltet stb is lefagyasztjuk :) és szerintem nem vagyunk vele egyedül :)
2012. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!