Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon mi lehet a kutyámmal?

Vajon mi lehet a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Nemrég anyám vett a kutyának valamilyen disznóhúst(elég nagy darabot)és odaadtam a kutyának de ő egyből rámmorgott.Nagyon megijedtem mert őt még sosem láttam ilyennek.Az egész fogsorát kimutatta és azután a lábamhoz kapott.Meg is akart harapni de ekkor elhúztam a lábamat.Valójában elég mérges voltam rá mert nem is szoktam bántani őt meg mindig finom kajákat kap tőlem és sokat foglalkozok vele.Ez normális a kutyáknál??Titeket is megugat ha kaját adtok neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. nov. 17. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ez abszolút nem normális. Dominancia problémák vannak nálatok.
2012. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsi korától arra kell(ett volna) nevelni, hogy agazdik elvehessék előle, a tányérból, a szájából az ételt. Nem szabad morognia, odakapnia.

Ezt még elkezdheted, tanulja meg.

Két okból is:

- ha kisgyerek kerül a házba, ők simán eljátszadoznak a kutyatállal, és egy neveletlen kutyánál máris kész a baj.

- ha megakad a torkán valaha egy csont, és nem engedi, hogy kivedd a szájából, a szemed előtt fulladhat meg.

2012. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti,hogy a kutyád úgy gondolja ő rendelkezik a "falkátok" kajája felett,neki van joga telezabálni magát és ha esetleg hagy neked egy kis maradékot,az a tied. Nem normális,semmiképpen és veszélyes is. Kvázi azt mondta neked a vicsorgással és a morgással,hogy rohadt gyorsan húzz el onnan amíg ő eszik,neki vannak jogai,neked nincsenek. Ennek pont fordítva kéne lenni! Kezdjél el sürgősen tájékozódni a témában,egy sulit is melegen ajánlok,ha már idáig fajult a helyzet.
2012. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és ezzel még jobban megerősítetted őt abban,hogy hagytad tovább enni. Mondanám,hogy el kellett volna venni előle azonnal a kaját és megbüntetni,de ha ennyire fingod sincs az egészről (és ezt nem sértésből írom) ,akkor meg is haraphat! kutyaiskola!
2012. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jujjujjuj. Ez bizony nagy probléma, a legnagyobb pofátlanság a kutya részéről. Én elvinném kutyasuliba a helyedben, mert látom (nem rosszból), hogy nem nagyon értesz a kutyákhoz. A kutyatartás és -nevelés nem abból áll, hogy finom ételekkel kényeztetjük, aztán csodálkozunk, hogy miért agresszív.
2012. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,majd utánanézek a kutyaiskolának! :)
2012. nov. 17. 20:45
 7/7 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia.Hát ez nem túl jó dolog.Kicsi korában nem csinált ilyet? Vagy etetés közben mindig ott hagytátok egyedül.Biztos zavarja az ember jelenléte.Ezt nem szabad hagyni.Határozottan szólj rá.Szerencsére nekem még nem csinált ilyet egyik kutyám se.
2012. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!