Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor fogócskázok a kutyámmal...

Amikor fogócskázok a kutyámmal akkor elkezd harapdálni. Ez normális? Hogyan szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Kergesd te őt.
2012. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor a kutyák fogócskáznak egymással, akkor egymsást is harapdálják. Ez egy vadász-zsákmány játék. Ha nem akarod, hogy harapdáljon, akkor ne játsz vele ilyet.
2012. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, így játszanak egymással is, csak ugye ez nekik nem fáj.

A kutyaiskolában a tanár azt mondta, hogy ilyenkor-bár ez szerintem inkább csak akkor vitelezhető ki, ha egyedül vagy, mert kissé furán jöhet ki a helyzet-egy kicsit fel kell nyüszíteni, szóval olyan hangot kell kiadni, mint amikor egy kiskutyának fáj valami, majd elkullogni. Így remélhetőleg megérti, hogy fájdalmat okoz vele neked és abbahagyja.

Másik lehetőség, ha az előbbi nem működik, az orronpöckölés és játékbeszüntetés. Amikor harap, akkor orron kell egy kicsit pörckölni, nem nagyon, csak hogy megérezze. Ez nem okoz neki kárt, viszont megtanulja, hogy harapok=fáj az orrom, tehát nem csinálja többé.

Ennyit tudok tanácsolni, amit én is szakértőtől hallottam.

2012. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én őt szoktam kergetni, de kitaláltam egy olyan játékot, hogy kint vagyunk az udvaron, eldobom a labdát, és amíg ő utánafut, hogy visszahozza neked, addig én elbújok pl. egy bokor mögé, először kicsit mozgatom a bokrot, hogy észrevegyen, aztán odajön hozzám, hogy megvagyok, és kezdjük előről, és máshová bújok. Jó játék, ez lett a kedvence (de persze csak azért, mert még csak ma találtam ki :D )
2012. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha neked nem tetszik, akkor nem normális. Tiltsd meg neki, teremtsd le érte alaposan, és szűntesd be a játékot, ha harapdál.
2012. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!