Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes háznál hogyan tanítsam...

Kertes háznál hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy ne akarjon bejönni a házba és hogy ne akarjon a kapunk kimenni, mikor kinyitjuk?

Figyelt kérdés
"Kis" 2 és fél hónapos német juhász kutya amint kinyitjuk az ajtót, vagy a kaput egyből rohanna be/ki. Szeretném megtanítani neki, hogy nem jöhet be és nem mehet ki, de nem tudom hogyan kell. Ötlet?

2012. nov. 17. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Befelé egyszerűen elállod az útját és azt mondod neki: nem! maradsz ! Kapunál pedig ugyanez, csak kifelé.
2012. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tanítás, hanem nevelés kérdése. Megtiltod neki és kész, ha mindig meg van tiltva, nem fogja csinálni. Ha nem tudod, hogyan kell, akkor érvényes oltások után vidd kutyaoviba, ott megtanítják, hogyan tartsd kézben. Már csak azért is fontos lenne ez, mert ha megnő, és ugyanennyire nem fogsz tudni vele bánni, abból nagyobb bajok is lehetnek, minthogy egyszercsak fent van a kanapén.
2012. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve hát azon meg ne csodálkozz, hogy be akar menni, kölyök még, szüksége van a falkájára. Engedjétek be, amíg kicsi, legyen veletek, legyen stabil háttere, szokjatok össze rendesen.
2012. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha be engedném, valószínűleg még nehezebb lenne utána kiszoktatni, meg egyébként sem szobatiszta és hát nem akkorát kakkant, mint egy csivava.
2012. nov. 17. 23:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A német juhász nagyon okos kutya, hamar meg tudod tanítani a szobatisztaságra. Szerintem egy ilyen kiskutyát kegyetlenség egyedül odakint tartani. Ha nagy lesz, akkor sem lesz semmi bajotok, ha bemegy a házba. Meg lehet neki tanítani, hogy melyik helyiségeket használhatja, és melyiket nem.
2012. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha most nem tanítod meg neki hogy bent hogy viselkedjen, ne várd el tőle hogy később tudja, most engedd be úgy is hideg és közben neveljed.
2012. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A benti lét abszolút kizárt, mert nem csak én lakok a házban és rajtam kívül senki nem menne bele. Egyébként nincs kint egyedül, mert van egy másik kutyánk is egy keverék tacsiféleség, meg 2 macskánk.
2012. nov. 17. 23:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem is mehet be, akkor honnan tudod, hogy nem szobatiszta? :) Persze, kölyök, de ha ki-be járási lehetősége van amikor akar, akkor nem csinál be a lakásba. Amúgy ha nem, hát nem. A problémádra a megoldás az, amit akumi írt. Egyszerűen megtiltod azt a viselkedést amit nem szeretnél. És ez mindenféle nem kívánt viselkedésre igaz.
2012. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Örökbefogadott kutya, egy éves volt, amikor elhoztam. Nagyon gyorsan megtanítottam, hogy amikor leteszem az edényét, menjen félre, addig nem jöhet oda, amíg nem engedem. Ugyanezt teszem, ha beakarok menni a kapun, csak mutatni kell neki, már megy is. Nagyon okos németjuhász keverék.
2012. nov. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szegénykém csak veletek akar lenni,a családjával.
2012. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!