Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kiskutyám megváltozo...

6 hónapos kiskutyám megváltozott egyik napról a másikra, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy egyik napról a másikra (megbolondult a kiskutyám)! Eddig úgy tűnt jó úton haladunk a szobatisztaság felé.Már jelzett ha le akart menni,napközben használta a pelust és nem pisilt,kakilt a lakás több pontjára.

Ezen a hétvégén viszont,bepisilt a szőnyegre odafutott a lábamhoz,felemelte a lábát és lepisilt.2 napja nem eszi meg az ételt amit eddig mindig megevett.

Egyáltalán nem beteg,ugyanúgy játszik eleven stb...

Mi lehet a gond?


2012. nov. 19. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinyílt a csipája,azt hiszi ő a főnök, és azt csinál amit akar.
2012. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pelusozik a kutya? Akkor tudod mennyie haladtál a szobatisztasággal? Semennyire.


Amúgy kamasz, próbálgatja az erejét. Mikor lepisilt mit csináltál?

2012. nov. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Hohóó kezd kamaszodni valóban.

Ilyenkor kell letörni a szarvát. Nekem még nem ért idáig a kicsim, de volt már kutyám előtte és tudom mi a dörgés.

Az h lepisilt az egyik legnagyobb vétség. Nagyon nagyon megbüntettem volna, egyrészt rögtön negatív visszacsatolás gyanánt egy kiadós rángatással, aztán falkából való kizárás egy napra (első körben) ha nem elég és folytatja a vergődést akkor tovább. Kaja napi 1x ha nem eszi 20 percet sem kell megvárni elveszed tőle, majd csak másnap kap újra. Ne félj 2-3 nap és úgy fog enni mint az angyalok.

Addig zárd rövidre amíg nem nő nagyon a fejedre. Legyél kemény, mert átveszi a vezetést a kis pisis :D

2012. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megjelölt. Téged is és a szőnyeget is. Erre szokták itt írni, nem te vagy a főnök.

Jobban jársz, ha ivartalanítod.

2012. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen van pelus is a lakásban mivel éjjel és napközben amikor dolgozom inkább ott végezze a dolgát ne a szőnyegre például.

Ezzel nem is volt gond,szépen működött a kakikat már az udvaron csinálta,néhány pisi volt csak a peluson,amint hazaérek rohanok vele a szabadba,este is és kora reggel és ahogy lehetőségem nyílik rá.

De pár napja mintha direkt csinálná.Bemászott a szekrény alá és hason csúszva mindent összepisilt.Emelgeti a lábát a bútorok szélére pisil.Egész nap maszturbál valamin és iszonyatosan finnyás.:-)

2012. nov. 19. 12:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Amikor lepisilt megráztam és rászóltam,hogy nem szabad elég nyomatékkal.Ennyi.
2012. nov. 19. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszum pepi, itt súlyos gondok vannak. Pelenkát azonnal szedd fel, tanulja meg h ben TILOS pisilni.


Amikor lepisilt nem rászólni kellett volna, mert ez nem sima kis szabályszegés, hanem ez olyan szintű tiszteletlenség, amivel szerencsére csak kevés gazdi találkozik. Úgy meg kellett volna rángatnod a nyakánál fogva h csak no, illetve minimum 1 napra kizárni a "falkából".


Finnyás kutya nincs, sak pancser gazdi. Tedd le a kaját. Kap 15 percet. Nem kell? Oké, elveszed, majd legközelebbi etetésnél megkapja. Akkor se kell? Oké, majd a következőnél. Pár nap és meg fogja enni a rozsdás vasszeget is. A kutya sokáig bírja kaja nélkül, nem kell félteni.


A dolgok hágásáról azonnal tiltsd le. Ez is nagy fokú tiszteletlenség és dominanciakimutatás.


Őszintén: Van BÁRMILYEN szabály felállítva ennek a kutyának? Ha igen, akkor mik?

2012. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmet lepisilte a dög valamelyik nap a sulin, hogy megmutassa hogy ő milyen kemény srác. Barátnőm úgymegkergette mindeki előtt, hogy a kutya azt se tudta mit csináljon. Utána csak gugolva mert megint pisilne 1-2 napig.. És azóta olyan pórázfegyelmet produkál hogy csak ámulunk :D úgyhogy kilehet egy lepisilésből is jól jönni ^^


A pelustól meg már ráz a hideg.. Az meg egyenesen vicces hogy azt hiszik gazdák hogy szobatiszta a kutyájuk mert pelusra pisil :D Félévesen már 8-10órát simán ki kéne bírnia.. Ez a pelus egy agyrém tényleg..

2012. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

oké-oké!A pelus gáz.Nekem sem tetszik.

Na de mégis legyen inkább csupa pisi a lakás?

2012. nov. 19. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem 3 hónaposan már tök szoba tiszta volt.. most négy és fél hónapos. És most szólt először ma hajnalban hogy ki kell mennie, eddig elég volt hogy kivittem 11 körül utoljára. meg reggel 7kor is kiszoktam és így kibírja mire hazaérek.

Én inkább felmostam mindig az első időkben mint hogy pelust használjak. persze ez ember függő engem zavarna egy pelus. És a kutya ellen is van az egész hiszen nem természetes neki hogy az "odu'ba pisiljen

2012. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!