Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb 8 hetes kiskutya "kezelése"!?

Kb 8 hetes kiskutya "kezelése"!?

Figyelt kérdés

Nos,mivel még nem voltam kutyagazdi ezért szeretnék tőletek kérdezni pár dolgot.

Pár napja találtam az utcán egy keverék kiskutyát,betettem a kocsiba hazavittem. A kérdésem az lenne hogy kötelező oltásokat mikor,és mit kell neki beadatni? Mivel kertes házban lakom,ezért egyenlőre bezártam őt hogy még melózok ne szökjön el--meddig kell zárva tartanom? Szegény nyűszít,de ha kint hagynám félek hogy elszökik. Teljesen tapasztalatlan vagyok kutyatéren,ezért aki tud segítsen néhány okossággal! Előre is köszönöm.


2012. nov. 19. 12:25
 1/6 Csivibaba ***** válasza:
100%

Először is vidd el dokihoz, ő meg mondja neked, hogy mennyi idős (kb). Parvo és kombinált oltásokat kell kapnia, majd veszettség ellenit, féreghajtót... Szóval van egy pár. Viszont ezek csak most, ha nagyobb lesz, akkor évente az ismétlő veszettség ellenit.

Hová zártad be? Szerintem nézd végig a kerítést, hogy van-e olyan hely, ahol ki tud szökni, ha nincs, akkor nem kell bezárni. Viszont legyen olyan hely, ahová el tud bújni a hideg elől.

2012. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el dokihoz minél hamarabb, majd ő felvilágosít az oltási programról, bár ha beírod google-be, ott is megtalálod.

Bezárva addig tartsd, amíg meg nem csinálod a kerítést, illetve még jobb, ha eleinte bent lakhat veled a házban, ugyanis kölyökkutyaként szüksége van egy családra, falkára, egyedül nagyon rossz neki.

2012. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 2013-tól chippeltetni is kell a kutyákat 3500 ft,ezt is most tudtam meg!

Hogy hova zártam be? Fáskamrába,csináltam neki vackot,van kaja+víz! Este megnézem a kerítést és holnap nem zárom be!

2012. nov. 19. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kiskutya sok olyan helyen is ki tud bújni, amire nem is gondolnál! Szóval alaposan nézd át a kerítést!
2012. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vidd dokihoz, megmondja majd mi a teendő, oltásokon kivűl féregteleníteni is kell!!
2012. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon rendes vagy h magadhoz vetted.


DE: felkészültél a kutyatartásra. Azok a dolgok amiket most leírtunk alsó hangon kb 30 ezerbe fog kerülni!!! Ebben még nincs benne a féreghajtás és fülatka irtás, kullancs, bolha távol tartás...stb,! Esetleg ha egyéb baja van, azt is kezelni kell.


Ezen kívül mivel kezdő kutyás vagy, ajánlom h olvasd el Cesar Millan a kutya mint családtag, és a hogyan neveljünk tökéletes kutyát című könyveit! Ez fontos, mivel az alapján, h a kutya sír mikor elmész otthonról már kitűnik, h rosszul csinálsz valamit. Persze a legjobb szándékkal, de ezeket a kezdő hibákat kiküszöbölheted, ha elolvasod a könyveket.


Ezen kívül én nem tenném ki a kertbe. Tavaszig jó lenne ha bent lakhatna, egyrészt mert hideg van egy ilyen kiskutyának, másrészt pedig és ez a fontosabb h normálisan szocializálódhasson. Egy kutya nagyon nagy FELADAT. Nincs el a kertben, ez egy tévhit. Nem tudom, mekkora lesz a kutyus, de ha nagyobb én a későbbiekben is azt javasolnám, h azért, mikor otthon vagy, bemehessen a házba. A kutya a falkájával szeret lenni, nem abból kizárva. Ezt sokan nagyon nehezen értik meg, aztán meg csodálkoznak h nem fogad szót nekik a kutya. Nem. MErt ahhoz olyan köteléket kell kialakítani a kutyával, ami nem fog menni, ha ő a tv előtt ül, a kutya meg kint kergeti a farkát a hidegben...


Szóval készülj fel! Egy gyönyörű ám hatalmas megterheléssel teli feladatot vállaltál. És ezért lesz neked nagyon nehéz, mert nem készültél rá előre és tudatosan! De érdemes belevágni, minden fáradtságot megér! :)

2012. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!