Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ShiTzu kiskutya?

ShiTzu kiskutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Shi Tzu kiskutyát. Azt olvastam,hogy gyerekbarát (van egy 4 éves fiam), intelligens, nem hisztis fajta.

Akinek van ilyen kiskutyája, megosztaná velem a tapasztalatait? Van valami rejtett betegsége ennek a fajtának? Mire figyeljek a vásárlásakor.


2012. nov. 18. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem van 2. Igen, ez mind igaz.Nagyon könnyen barátkoznak, mind emberekkel,mind állatokkal.:)

Farkasköröm gyakori náluk. Arra azért figyelj oda,hogy elmondják mondjuk van-e köldök sérve(nekünk sem mondták el az első kutyámnál, nem is vettük észre egy darabig,de utána megműtötték.)

Itt még pár dolgot elolvashatsz róla [link] :)

2012. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk is van a családba 2 shih-tzu is. Igaz 2 külön egyéniség,nagyon eltérnek.

A szuka egy igazi lustaság,nagyon bújós,órákat képes eltűrni simogatással,de tényleg rettentő lusta.

A kan viszont egy energiabomba:) Ő folyton sétálna,imád túrázni és kirándulni,imádja a kutyákat folyton szagok után megy és kevésbé bújós:) Nem bír ölbe megmaradni,azt élvezi ha pociját simizik de azt is megunja. Ő jobban szeret birkózni.

Intelligens fajta,de makacs ez mindkettő kutyánkra igaz,egyik se tanult valami könnyen. A kan rettentő hisztis és követelező :)

Arra figyelj hogy tenyésztőtől vegyél ez a legfontosabb nehogy valami ideggyenge példányt fogj ki,vagy nem is shih-tzu lesz belőle.

Másik a szembetegség ami könnyen előfordul,mindkettő shih-tzunk nagyon könnyezik,de hiába a könnycsatorna mosás sajnos fajtajellegű tünet. A szuka shih-tzu 6 éves,évente kell szedetni a fogkövét pedig sokszor rág csontot és csak szárazat eszik. És a köldöksérv igen,az kannál volt kölyökkorában meg is műtötték ez miatt.

Amúgy haláli egyéniségek,imádják a gyomrukat, de nem könnyű tanítani őket,bár sok gond nincs velük az biztos.

2012. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért próbálom kipuhatolni ezeket a dolgokat, mert régen vettem egy fajta tiszta Basset Hound kutyust, de előtte nem néztem utána és beteg volt a kutyus. Köldök sérve is volt, műtötték is. Most olvasgattam a shi tzukról és olyan bajjóslóan emlegetik a szem betegségeit, hogy azt hinné az ember mindegyik kutyának van.

A szoba tisztaságot nehezen tanulja?

2012. nov. 18. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:
nem,az könnyen ment mindkettőnél:)
2012. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!