Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták...

Melyek azok a kutyafajták szerintetek, amik viszonylag ritkák?

Figyelt kérdés

Most ne a nagyon ritkára gondoljatok, mint a fáraókutya, vagy a csehszlovák farkas, hanem ami azért "elérhetőbb" áron van. Hogy ti milyen gyakran láttok, találkoztok velük

pl viszonylag ritka kutyának számítanak-e pl a bernáthegyi, dándog, husky, malamut, szamojéd,uszkár? meg társaik?

Illetve melyek szerintetek azok a kutyák, amik most nagy divatban vannak?(stafi, és pitbull kivételével)


Azért kérdem, mert iskolában kaptunk ilyen feladatot, hogy kutyákról kell írni, és meg kell említeni ilyet is benne, hogy mik a divatkutyák, és mik azok, amik ritkábbak)

Előre is köszönöm a segítséget


2012. nov. 19. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát ami ritkább. Bernáthegyit keveset látok. Amerikai bulldog is igen ritka. Argentin dog, A mexikói meztelen kutya, Afrikai oroszlánkutya most nem jut eszembe több ami igazán ritka.
2012. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Diesel.

És a szánhúzók ritkának számítanak?

Mert azt mondta a tanár, hogy akinek van ritka kutyája(ami nevelt) az beviheti bemutatni, hogy milyen, és úgymond ismertetni kell a fajtát.

Én sportolok a kutyámmal, és igen jólnevelt, engedelmes, holott husky, és sokan "rosszat" mondanak róla, de ő a kivétel:)

Szóval, akkor ő most ritkának számít? mert akkor sztem tök érdekes előadást tarhatnék , hogyha őt is magammal vihetném.

2012. nov. 19. 14:59
 3/18 A kérdező kommentje:

Meg elkéne mondani, hogy miért ritkásabbak ezek a fajták, hogy pl sokba kerülnek, vagy jellemileg nem kedveltek:S

Mondojuk, én már nagyon sokat írtam, csak jó lenne egy egész órás előadást tartani, azért érdekelnek még a kutyák.

2012. nov. 19. 15:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a legszomorúbb, hogy a mudi, pumi, erdélyi kopó, drótszőrű magyar vizsla, magyar agár, kuvasz és komondor is ritka...
2012. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A mi városunkban Dogo Canario-val nem találkoztam még. Nem ritka fajta, de kevesebb van belőle az országban, mint a Cane Corso-ból. Szerintem sokan tartanak tőle, hogy nehezebben kezelhető, illetve hatalmas, erős fajta, amivel azért fizikálisan is bírni kell.


Ami most nagyon divat fajta lett az a pit bull, amstaff, és annak keverékei, illetve yorkie, bichonok.

2012. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

huskyt, malamut is belefér a ritka kategóriába.


Divat kutyába a yorki, vizsla, bernipásztor, tacskó, csivava, Beagle és még az általad említett uszkár is inkább gyakori mint ritka. Persze van még de szertintem ezek amik igazán gyakoriak.

2012. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Amiből én keveset látok még pl a Hovawart. Divatkutyák ugye a bull típusúak , a yorkik , bichonok.:)

A husky se túl gyakori de azért nem is olyan ritka. Ha jól nevelt szerintem nyugodtan vidd be talán eloszlatsz egy két kételyt. :)

2012. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az uszkár tényleg nem ritka, de a berni pásztor szerintem az! Ritka még az ausztrál juhászkutya, kanári-szigeteki kutya, hamilton kopó, leonbergi, újfoundlandi, griffonok, dobermann, whippet, olasz vizsla, szerintem a sheltie is. Gyakori még a westie, beagle, mopsz, vizsla, golden retriever, labrador, német juhászkutya, border collie.
2012. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

NÁlunk nagyon sok a bernipásztor, rá ezért sem gondoltam.

A cane corsot leírtam, a howavartot is írtam, a skót juhászt is, mert abból a városban csak egy van.

írtam a kínai kopaszkutyáról is, belga juhászról, szamojédról, akitáról, shiba-ról.

De csak olyan 5-6 mondatot róluk, hogy honnan erednek, meg külsejéről, meg amit a neten találtam még róluk

2012. nov. 19. 15:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Az Amerikai bulldogot ajánlom. Érdekessége hogy az egyetlen kutya amivel kutyákra vadásztak:) meg elég érdekes és csapongó a fajta története is.
2012. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!