Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták...

Melyek azok a kutyafajták szerintetek, amik viszonylag ritkák?

Figyelt kérdés

Most ne a nagyon ritkára gondoljatok, mint a fáraókutya, vagy a csehszlovák farkas, hanem ami azért "elérhetőbb" áron van. Hogy ti milyen gyakran láttok, találkoztok velük

pl viszonylag ritka kutyának számítanak-e pl a bernáthegyi, dándog, husky, malamut, szamojéd,uszkár? meg társaik?

Illetve melyek szerintetek azok a kutyák, amik most nagy divatban vannak?(stafi, és pitbull kivételével)


Azért kérdem, mert iskolában kaptunk ilyen feladatot, hogy kutyákról kell írni, és meg kell említeni ilyet is benne, hogy mik a divatkutyák, és mik azok, amik ritkábbak)

Előre is köszönöm a segítséget


2012. nov. 19. 14:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amit még nem írtak és szerintem ritka Magyarországon, az a keeshond/wolfspitz. Róla is lehet mit írni.
2012. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. nov. 19. 17:38
 13/18 Fannybaba8 ***** válasza:
Basenji vagy Shetland Juhász, mifelénk Dán Dog is ha 1-2 van.
2012. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kb az egész FCI 10-es fajtacsoport elég ritka.
2012. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem argentin dogom van. Nem tudom mennyire ritka, mert nekem a szemem már rá van állva erre a fajtára és azért tudok egy párról a városunkban. De tény, hogy nincs úgy elterjedve mint a vizsla, amstaff, labrador, yorki és a többi szobacirkáló fajta...

Régen komondorunk is volt, és sajnos belőlük is egyre kevesebbet látok :( És azt veszem észre, hogy a pulik, pumik is egyre jobban tűnnek el.

2012. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva:

A jólneveltek.

2012. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amivel én nagyon keveset találkoztam az a brüsszeli griffon (talán kettőt láttam életemben), a basenji (most találkoztam majdnem kiugrottam a bőrömből, az aussie is nagyon ritka, de husky se sűrűn fordul elő se kutyasulin, se futtatón.


Amiből rengeteg van: Labrador, Magyar vizsla, mopsz, beagle, boxer.

2012. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Maxitabi ***** válasza:

Mostani divatkutyák: a kicsik- csivava(chihuahua), yorkshire terrier, west highland terrier (bár lecsengett már) Bichon -félék és rengeteg golden retriever, magyar vizsla,labrador, beagle, spániel-bár már kevésbé.

Ritka pl: ír farkas,angol véreb,briard,csau-csau(chow-chow),papillon, pointer..stb és a már említett magyar fajták a vizsla kivételével.

2012. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!