Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrievert vagy Labrado...

Golden retrievert vagy Labrador retrievert lehet házban tartani?

Figyelt kérdés
Sok filmben láttam házban.Ti melyiket választanátok és miért?
2009. aug. 15. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Gusztus kérdése ! Én sszívesebben tartanék otthon elefántot, csigát, vagy büdösborzot !
2009. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyiket sem, mert nagytestűek. Amúgy meg a Labradort, mert annak kisebb a szőre.
2009. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyik ismerősöm a golden retrieverjét bent tartja a házban, de kert is van. A kutyus nagyon jól érzi magát odabent, igaz, hogy a vedlési időszakban többet kell takarítani utána. Amúgy nem rongál, nem hangoskodik, elfekszik a nappaliban egész nap, szerintem egy kistestű terrierrel sokkal több baj van a lakásban, mint egy retrieverrel. Nekem is goldenem van, csak ajánlani tudom mindenkinek a fajtát, a labik nekem nem annyira tetszenek. A goldi sokkal atletikusabb, túraszeretőbb mint a labrador.
2009. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ezt a mondatodat ugyan mire alapozod?? :o))


"A goldi sokkal atletikusabb, túraszeretőbb mint a labrador."


Tekintve, h mindkettő retriever, mindkettő vadászkutya, ugyanarra a célra tenyésztették ki és ugyanazt a munkát csinálják vele mai napig. De a "túraszerűbben" mulattam a legjobban :o))


Mellesleg én egy labit tartok lakásban :oP

Napi 3szori séta. Agility edzések. Valamint futni és úszni járunk. Szerintem jobb dolga van, mint sok kertben tartott fajtársának.

2009. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
A goldeneknek könnyebb a felépítésük mint a labradoroknak, erre írtam az atletikusabbat. Az meg hogy túraszeretőbb, én eddig javára csak elhízott labikkal találkoztam, ami 500 méter után lefeküdt pihenni.
2009. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a standrad nem kedvez se a golden, se a labrador testfelépítésének és egyre inkább zömökebb, medveszerűbb kutyák születnek - mindkét (sőt szinte beszélhetünk az összes nagyobb testű fajtáról - valahogy sehol sem preferálja a standard a vékony, atletikus testfelépítést...szomorú :o( )


De én egyáltalán nem vettem észre, h a labradorok kevésbé lennének strapabíróak a goldenekkel szemben. Ráadásul az elhízottságot nagyban befolyásolja, h milyen a kedves gazdi. Sajnos tudjuk h sok az elhízott ember is...


Elhízott állatja a Földnek :oP

[link]

[link]


És ők is labradorok :o)

[link]

[link]


Arra szerettem volna kilyukadni, hogy nem túl jó az általánosítás.

2009. aug. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 16. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem labim van, ő is itt lakik bent és teljesen jól elvan, ha le van rendesen fárasztva.

Az nem atlétikus alkatárol meg ennyit: [link]

Mellesleg túrának 15 km alatt neki se indulunk :D

2009. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én általánosságban írtam és attól, hogy most betettetek pár sportos agilityző labradort, attól még nem ilyen a labik többsége. Sőt a standard sem tolerálja az ilyen alkatú labradorokat. Itt van két kiállítási példány:

[link]

[link]

Akármit írtok a golden atletikusabb felépítésű mint a labrador.

2009. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!