Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szájkosárhoz?

Hogy szoktassam szájkosárhoz?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, igen jól nevelt.

Még sose volt rajta szájkosár, és karácsonykor családlátogatásra kell menni, ami 23-ától 27-ig tart.

Ennyi időre nem akarom itthon hagyni a kutyát, ezért viszem magammal mindenhova, de vonattal megyünk, és ugye ott csak szájkosárral lehet vinni a kutyát.

Szerencsére még kölyök, 5 hónapos, ezért gondolom könnyebben megszokja, de mégis hogy kezdjem?

Először mutassam meg neki, vagy egyből rakjam rá? és mi lesz, hogyha egyfolytában kaparja majd a fejét? vagy egy pár órán belül megszokja?

Illetve, állat eledel és felszerelés boltan akarom megvenni neki, és úgy lenne jó, hogy viszem magammal, hogy ott úgymond felpróbáljuk, hogy megfelelő-e

De mivel, hogy kölyök, és még nőni fog, ezért majd venni kell később is egyet, vagy állítható?

Meg egyáltalán állatkereskedésbe(ahol nincsenek állatok) bevihetem a kutyát? vagy hogy vegyem meg?

Amúgy egy huskyról lenne szó.

Rendelni nem akarok, mivel nem értek a szájkosárhoz, meg a méretekhez, ezért lenne jó személyesen, hogy az eladó segítsen a kiválasztásban...:S

Kérlek segítseket, hogy hogyan szoktassam majd hozzá, hogy majd karácsony előtt már ne legyen neki rossz.


2012. nov. 20. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt már többször ilyen kérdés :)


A legtöbb állatos boltba be lehet vinni a kutyát. Úgyhogy vidd magaddal nyugodtan. Meglepően segítőkészek mindenhol legyen az nagy vagy kicsi bolt.


Ha megvan a méret akkor hazaviszed és elkezded szépen lassan rárakosgatni. én olyat vettem aminek nyitva van teljesen az eleje (nem ér semmit de szájkosárnak szájkosár) Úgy adtam neki jutalomfalatokat hogy rátettem a szájkosarat és magától keljen kivennie. Miután 4-5ször evet belőle próbáld meg ráhúzni a fejére és adjál neki továbbra is jutalomfalatokat. Az időt pedig növeld szépen lassan. elsőre 5mp aztán 10 aztán 30 és így tovább ha majd kibírja félórát akkor nem lesz gond a vonaton se.


Annyi van a szájkosárral hogy arra figylj oda hogy legyen annyira szoros hogy véletlen se tudja leszedni a fejéről mert akkor rájön hogy ha küzd akkor meg tud szabadulni tőle.

2012. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Amúgy nézegettem a szájkosaras kérdéseket, de lehet nem eléggé alaposan néztem) de nem taálltam olyat, hogy hogy szokassam hozzá, csak h pl kötelező-e meg, hogy milyen szájkosarak vannak.

Ezért tettem fel a kérdést.

Mégegyszer köszönöm szépen a választ:) akkor ez lesz a kövezkető, amit megtanulunk:)

2012. nov. 20. 10:49
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3644002-helo-..


Itt egy kérdés :) itt sok jó válasz jött szemezgess belőle ^^

2012. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:D:D
2012. nov. 20. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kosarast vettem, mert abban szabadon tud lihegni, sokkal kényelmesebb neki, mint ezek a mostanában felkapott textilek, mert szabadon jár a levegő benne. Úgy csináltam, hogy feláldoztam a nagyi egyik zokniharisnyáját, ráhúztam a kosárra. Ebbe tettem egy nagy adag tápot (a napi adagját), és tartottam, amíg megette. Egy párszor így kapott enni, és teljesen megszokta, még ha evés közben rá is csatoltam. Most nagyon hasznos is, mert elvágta a lábát, és varratszedésig bent van velünk. Ha nem tudunk rá figyelni, mert pl. alszunk, rákerül a kosár (a harisnyát kilyukasztottam ott, ahol a szíjak vannak, így nem tudja leszedni, és az orránál, hogy jobban kapjon levegőt), egy hang nélkül elpihen, mikor rákerül, és nem tudja nyalogatni vagy rágni a sebét.


De amíg az én kutyám ilyen kicsi volt, simán haltival buszoztam/vonatoztam, egy sofőrnek se volt vele baja, elég volt látniuk, hogy van valami az orrán. Az egyik rákérdezett a kosárra, mondtam, hogy növésben van még, és ez visszafordítja a fejét, ha mozdul, nem is firtatta tovább. Egy éves korában kapta meg a kosarast (rá kellett próbálni párat, mire megfelelőt találtunk). Inkább legyen egy kicsit nagyobb a kelleténél (a szíjra úgyis lehet új lyukakat fúrni felhevített árral vagy vékony szöggel), de kényelmesen kinyithassa a száját. Én a próbára is karikákra vágott vislit vittem, hogy magától tegye bele az orrát, ne erőszak hatására, mert akkor azonnal ellenkezik, amint meglátja a következőt. Így meg egy jó játéknak vette az egészet.

2012. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!