Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben is kötelező a...

Ilyen esetben is kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés

elolvastam a városi rendeletet , mely szerint közterületen való sétáltatáshoz kötelező a szájkosár többek között a németjuhászra is.

Na már most, én eddig sose sétáltattam a kutyámat szájkosárral, szerencsére nem is volt bajom belőle, de így, hogy elolvastam most egy kicsit zavarban vagyok.

Az én kutyám képzett, engedelmességi vizsgával rendelkezik, ÖV-özünk, és teljes mértékben irányítható, nem volt még rá példa, hogy parancsot megtagadott volna, szóval egy igen képzett engedelmes kutyáról van szó.

Sétánál mindig pórázon van.

A kutyám sose harapna, ha nem mondanám neki, és ezt nem úgy jelentem ki, hogy az én kutyám nem ilyen, mert több évi képzés azért megtette a hatását.

Ilyen esetben is kötelező a szájkosár, hogyha bizonyítani tudom, hogy engedelmes, és nem bántana senkit?

Amúgy, annyira jámbor, kisbabákkal is elvan, sőt, egyszer egy gyerek meg is harapta, és ő erre csak a farkát csóválta. ha sétálunk semmi sem idegesíti fel, a részegek se, az ordibálók se semmi.

Ilyen esetben én pl az önkormányzatra ha bemegyek, és közlöm azt, hogy ő milyen, adhatnak "mentességet" a szájkosár alól?


2012. nov. 20. 11:12
1 2 3
 1/23 klopusz ***** válasza:
36%

Szia!


Sajnos nem tudsz ellene semmit sem tenni. A rendelet az rendelet.

Azt vedd figyelembe, hogy ez a rendelet nem ellened és a kutyád ellen készült, hanem a többi ember és kutya érdekében az idióta kutyások miatt.

2012. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%

Én inkább örülök hogy a nagytestű kutyákra adnak szájkosarat akármennyire is képzett.. az én kis yorkimat egyszer megtámadta egy német&skót juhász keverék és olyat belemart.. (az a kutya nem volt pórázon se szájkosár..) az enyém mindig azon van.. szóval kivételesen ez az egyetlen egy dolog amit megköszönök az államnak..

Megsúgom: Németországban szó nélkül megbüntetik azt az embert aki nem viszi a kutyáját pórázon+ szájkosáron szóval..

2012. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Nem, sajnos olyan, hogy mentesség nem létezik. Ellenben a most legtöbb helyen érvényben lévő fajta szerinti besorolás helyett, szerintem sokan örülnénk, ha például engedelmességi vizsgához stb. kötnék az ilyen dolgokat, ugyanis nonszensz, hogy most ki van jelölve kb. 50 kutyafajta találomra, akit bármikor vegzálhatnak ilyenek miatt.

2012. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Hiába képzett, hiába a legjobb kutya a rendelet rád is vonatkozik. Bizony kell a szájkosár még nektek is.


Tudod mi az egészben a legnevetségesebb? Hogy én például nem félek a németjuhész kutyától. Nem félek a dobbermantól vagy dogtól. De a frász kerülget a tacskótól vagy a kis yorki kutyáktól. Kis idegbetegek és volt hogy egyik-másik megharapott.(nekik miért nem kell szájkosár?)

2012. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2%

4. válaszoló

Mivel nekem yorkim van.. megmondom:

Az ő harapásuk nem fájdalmas meg nem hagy mély sebeket mint egy nagyobb kutya

2012. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Én egy valamit nem értek. Ha jól emlékszem a panelos kutyatartás témában volt már jó pár kérdés. Tv. szerint senki nem szabályozhatja, ki-hány kutyát tart panelban és milyet stb. A végső álláspont az volt, hogy ezt egy helyi rendelet sem bírálhatja felül, sem önkormányzati, sem társasházi.

Akkor most hogy van ez a szájkosár tekintetében? Ha tv. kimondja, hogy csak a veszélyes egyedeknek kell szájkosarat viselni, akkor ezt hogy írhatja felül egy helyi rendelet??

2012. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem fájdalmas egy yorki harapása???? A bokámat konkrétan átharapta egy ilyen kis kutyulika...
2012. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező a szájkosár egyetlen fajtára sem! 2012. 08. 01-től az önkormányzat nem szabályozhatja a kutya kérdést. Se szájkosár ügyben, se a a tartható kutyák száma kapcsán. Némelyik önkormányzat azóta már módosította a helyi rendeletet, amelyik még nem, azt ösztönözni kell rá, hogy tegye meg! Kérdező, melyik városról van szó amúgy?


Ja, a jelenleg hatályos kormány rendelet:

[link]


A 17. § a lényeg.

2012. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát azért álljon meg a menet ketteske! Ha én bulldogomra kell a szájkosár, akkor a te kis szobacirkálódra is. Rengeteg pénzem van rá, hogy a tiéd előbb megharap bárkit, embert, állatot, mint az én 50 kilós macim.


Egyébként múltkor más is kiírt egy ilyen kérdést, amit most nem találok, de valaki leírta benne, vagyis belinkelte, hogy nem kötelező a szájkosár használata, sem a póráz. Az Oktogonon meg nyilván kibírod, hogy pórázon vidd végig, és rárakd a szájkosarat.

De megkeresem.

2012. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

ma 11:44-nek


Tudom hogy nem minden kutya egyforma. De nekem a yorki kutya harapása miatt kellett hetekig járnak injekcióra, mert úgy megharapta a kezem a kis dög, hogy hiába rohantunk az orvoshoz vele, mégis elfertőződött. A kutyának volt valami bakteriális fertőzése.. Hetekig kiestem a munkámból, és anyagilag is rosszabbul jártam ezáltal.. Szóval nekem teljesen mindegy hogy egy német juhász vagy egy yorki harap meg. Mindkettő veszélyes és fájdalmas.. Tudod én állatbarát vagyok, SŐT nagy kutyabarát is. De megfogadtam: Ha még egyszer megharap egy yorki vagy bármilyen kutya, úgy rúgom oldalba hogy repülni fog.. Még valamit. Nem vagyok az a típus sem aki ha meglát egy cuki állatot az már rohan és simogatja.

2012. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!