Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy7 hónapos amerikai stafford...

Egy7 hónapos amerikai staffordshire terrier kutyámat, ha sétáltatom kötelező e a szájkosár?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de én úgy vagyok vele hogy a gazda mérlegelje a kutyáját, és attól függően döntsön.Sajnos nagyon sok pit, amstaff van avatatlan gazdánál, ami sokszor komoly bajt okoz.
2010. márc. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen kell. Büntethetnek érte.
2010. márc. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget
2010. márc. 1. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kötelező, de engem még sosem büntettek meg érte. Egyszer megtalált a közterületis, de mondtam neki, hogy amíg mindenféle kóborkutyák mászkálnak fel-alá, meg a kóbormacskák a homokozóba szarnak, addig kussoljon, és nem fogok szájkosarat adni az egyébként békés, emberszerető kutyámra azért, hogy ha esetleg megtámad minket egy kóbor eb, akkor ne tudjon megvédeni...
2010. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező, de városa válogatja. Elvétve akad 1-2 város, ahol a közterületesek és a rendőrök direkt figyelik, és büntetnek érte (azt hiszem, talán az egyik ilyen város Pécs).

Nálunk hálistennek nem foglalkoznak ezzel.

A valódi felelősség amúgy is rajtad van: ha jól szocializált, kedves, barátságos kutyád van, probléma mentesen viselkedik közösségben, akkor ne használj. Ha nem 100%-osan megbízható minden esetben, akkor inkább tegyél rá a forgalmas utcákon.

2010. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb városra az országos ebrendelet vonatkozik.
2010. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget, ja utána néztem nálunk is az országos rendelet van, ja de igen nálunk is ez a baj a kóbor kutyák meg az olyanok akik mondjuk póráz nélkül sétáltatják és multkor pl haverommal volt ilyen kettő kutya neki ment az ő kutyájának hát az votl a szerencse hogy a szájkosár nemvolt becsatolva a kutyáján aztán gyors lerántotta azt az egyik kutyának a nakára ráfogott az ő kutyája azzal már utána nemvolt baj a másikat meg ő csapta viperával:D. de ja ez a szar helyzet meg az hogy 7 hónapos a kutyám két hónap mulva vehetek másik szájkosarat mer nől ugye a feje még.
2010. márc. 1. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!