Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországi kutyatartással...

Németországi kutyatartással kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata vagy bármilyen más jellegű ötlete?

Figyelt kérdés
Egyetlen kérdést láttam ezzel kapcsolatban de már régi. Nekem van egy kan malamutom vele szeretnék Németo.ba menni.
2012. nov. 21. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kutyachip,útlevél,a korának megfelelő oltások. Németországba pedig be kell regisztrálni a kutyát, mert adót kell fizetni utána. Megvan adva, hogy milyen fajta kutyára, mennyibe kerül az adó. Nyilván a "veszélyes" típusú kutyákra drágább az adó, de úgy látom téged ez nem érint. Biztos nagyon fogja élvezni az országot, mert nagyon kutyabarát, szinte nincs olyan hely ahova nem vihetnéd be magaddal.
2012. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A költségek nem érdekelnek, jobb ott a fizetés, és ha őt magammal vihetem nem érdekel hogy mennyibe kerül :) te kutyussal voltál kint?
2012. nov. 21. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Januárba viszem ki :)
2012. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jujj de jó :) nahát én eleve úgy szeretnék kimenni hogy magammal vigyem mert nagyon anyás :) lelkileg nagyon megviselné ha magára hagynám. Nekem ő nem egy kutya, hanem gyerekemként szeretem :) látom te is a sajátod :) Neked milyen fajta? Mennyi az adója?
2012. nov. 21. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Viszont érdemes elkezdeni úgy a lakás keresést, hogy a kutyás szempont az első, mert nem mindenhova engednek bérelt lakásba állatot.
2012. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ohh köszi. és ti vagy te kertesben laksz vagy panel? miben van nagyobb esélye az embernek kutyát vinni? hallottam olyat h ha ugat a kutya kijöhetnek és elvihetik, igaz ez?? mert az enyém szokott sírdogálni kicsit ha elmegyek dolgozni.
2012. nov. 21. 11:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Boxerem van, ahogy néztem kb. 40 euró évente, de még jobban utánanézek. Most jöttem ki nemrég, de muszáj volt nélküle, hogy egy ideiglenes helyen (ami elég olcsó) összegyűjtsük egy nagy kertes házra valót (albérletre) ahova ő is jöhet. Addig szüleim vigyáznak rá, januárba meg jön ki ő is.
2012. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és a kertes albik milyen árban vannak? párommal és anyukámmal mennénk. plusz a kutya :)
2012. nov. 21. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 szobás kell, ami 1200 - 1600 euróig is felmehet. Ez függ a nagyságtól, plusz azt is nézni kell, hogy kérnek-e kauciót, mert az 3000 euro.
2012. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maxitabi ***** válasza:

Náluk is a helyi rendletek szabályozzák a kutyatartást. PL Hamburgban egyes fajtákra kötelező a gazdáknak vizsga, csak úgy tarthatod a kutyát engedéllyel!!Városonként más fajták számítanak veszélyesnek, meg kell nézni: [link]

És valóban a lakás bérlése sem egyszerű, ha kutyátok van, mert nem csak a tulaj, hanem a társasház, kerület, város szabályai is mérvadóak. Nagyon olvassatok el mindent!

2012. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!