Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek eltanulhatha a...

Szerintetek eltanulhatha a másik kutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy öreg németjuhászom, és egy kölyök huskym(6h)

A németjuhász nagyon jó házörző, éberen figyel, és ha úgy látja, hogy valaki a kapuhoz jön(nem csak elsétál a ház előtt) akkor előjön az örző ösztön, és egyből szalad ugatni.

A kis husky eddig teljesen barátságosan fogadott mindenkit, és tudom róla, hogy nem egy házörző típus, és nem is várom el tőle.

Tegnap, jött hozzánk egy illető, aki szállított nekünk egy KV főzőt, és mielőtt bejött, az első kérdése, hogy ugye nem bántanak. természetesen, ha ott vagyok az öregkutya nem támad.

Amikor elindult befelé a bejárat felé, a kishusky egyszercsak eléállt, és elkezdte ugatni, és nem akarta beengedni.

Én úgy meglepődtem ezen, hogy először elröhögtem magam, mert azért hirtelen komikus volt, hogy a kis hülye, azzal a fura hangjával nekikezdett ugatni.

Ma is figyelgettem az ablakból, a ház előtt munkások dolgoznak, és azokat is megugatta.

Szerintetek miért csinálja ezt?

Amúgy, teljesen jól szocializált, sokat foglalkozok vele, rendszeresen járunk suliba, és nagyon okos kis jószág.

Lehet, hogy ezt csak azért csinálja, mert látja a nagytól?

(nem ez lenne az első dolog, amit látás útján tanulna meg)


2012. nov. 21. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"nem ez lenne az első dolog, amit látás útján tanulna meg"

Itt válaszoltad meg magadnak a kérdést.

2012. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Házőrző Husky én örülnék neki :)

Amúgy egyértelmű neki a NJ a felettese és ő mutatja neki a példát.

Tény hogy a kutyák legjobban egymástól tanulnak, szocializálódnak.

Pont ugyan az jutott eszembe mint az előttem szólónak :).

A enyém pedig megtanulta a a kilincses ajtót kinyitni szépen csendben hogy ne vegyem észre szóval...:)

2012. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:) köszi a válaszokat

Igen, nálunk is az ajtó kinyitást magától tanulta meg, sőt, a villanyt is felkapcsolta.

Besz*rás ez a kutya:D

Amúgy, nem hiszem, hogy ő a házat őrizné, csak utánoz, de rettentő aranyos volt.

Az én kis büszkeségem:)

2012. nov. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!