Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két csau csau kutyánk, a...

Van két csau csau kutyánk, a fiú 2 éves lesz szeptemberben, a lány januárban lesz 3 éves, ő már nagyon vágyik kiskutyákra, teljesen meg van őrülve mostanában. Folyt. Lent ˇˇ?

Figyelt kérdés
, mászik rá a fiúra. Amikor viszont a fiú próbálkozik akkor a lány leül, talán nem bírja el? Segíthetnénk nekik valahogyan hogy legyen kiskutyájuk?
2009. aug. 16. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nagyon csúnyát fogok mondani: a Télapó nem létezik, a kutyád meg nem vágyik kölykökre, csak az ösztöne paracsonja ezt! A rámászás a dominancia jele is lehet. Tüzelésről nem is beszéltél, mert tudod a kutya nem fogamzóképes állandóan... Egy kicsit ézz utána a kutyáknak, mert látszik, hogy van még mit tanulnod. Amúgy meg ne szapoíts kutyákat, ha a tieid nem törzskönyves, elismert kutyát, mert a világon már így is hemzseg a sok gazdátlan kutya!
2009. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és bocs ha durva voltam, csak elegem van hogy mindenkinek úgy van kutyája, hogy semmit nem tud róluk, éas mindenki agybafőbe kiskutyákat akar!
2009. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a lány rámászik a fiúra a dominencia jele. A z idősebb szuka a domináns a fiatalabb kannal szemben. Ennek semmi köze a kiskutyákhoz. (Egy kutya egyébként sem vágyik kiskutyákra, mert ösztönlény, azt se tudja mi az)

Minek akarsz kiskutyákat?

2009. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentált, kedves név nélküli. Ha tényleg értenél a kutyákhoz és nem a Google- ről lennél ilyen tájékozott, akkor talán finomabban is fogalmazhattál volna. Ha tényleg értesz az állatokhoz, netalántán orvos vagy akkor 1-1 bunkósság téren. Nekem az a jó ami a kutyámnak, aki éppen tüzel, ennyi én is tudok, nem a barlangban élek, én legalább érdeklődöm arról amit nem tudok, én szeretném megtudni. Az ember holtig tanul, ez viszi előre a világot. A kutyámon nem a vezető, vagy éppen a játékos mozdulatokat produkál, hanem párzómozdulatokat. A legutóbbi tüzeléskor már azt hittük vemhes lett, mert sokkal többet evett, bolondabb lett, és megnőtt a hasa is, sokat feküdt, de tévedtünk. Nekem fontos az hogy ne őrüljön bele, hogy nem szült kiskutyákat, és te csak ne aggódj a kicsik sorsa miatt, már sokan mondták ha gyerekeik lesznek ők szeretnének egy- egy kis szőrgolyót. Ha látnád őket, te nem lennél ekkora tuskó.
2009. aug. 16. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szuka kanon, kan kanon, szuka szukán vagy a kutya a gazdája lábán párzó mozdulatokat végez, az pontosan a dominancia jele a másikkal szemben!! Ennek a párosodáshoz semmi köze.

A kutyád nem fog beleőrülni, ha nem szül. Egy kutya nem vágyik kiskutyákra. A kutya ösztönlény, a fajfenntartás kényszere genetikailag van belekódolva. Képesek szeretni, aggódni, gondoskodni, ápolni, de nem lesznek szerelmesek és NEM akarnak kölyköket.

Amennyiben a kutyáid nem rendelkeznek törzskönyvvel, nincs tenyészthető bélyegzőjű tenyész szemléjük, és nincsenek kiállítási eredményeik (innen tudod meg, hogy érdemes-e valamilyen okból pároztatni a kutyát), nincsenek orvosi szűréseik, akkor a fedeztetés szaporítás.

A törzskönyv, a tenyészszemle, az orvosi szűrések azért fontosak, hogy az adott fajta állománya ne romoljon, hanem fejlődjön, és a tenyészszemlével illetve orvosi szűrésekkel a hibás, beteg egyedek kizáródjanak a tenyésztésből.

A tenyésztés és a szaporítás közti különbségekről itt olvashatsz:

[link]


Ma Magyarországon MÁSFÉL MILLIÓ gazdátlan kutya kel és fekszik az ország menhelyein, sintértelepein, az aluljárókban, erdőkben. NEM kell több kiskutya az országnak!


Ivartalanítással megelőzhetőek a szuka kutya ivarszervi betegségei, mint pl. a gennyes méhgyulladás.

Az Állatorvosi Kamara is az ivartalanítás mellett voksol, a maradi, buta állatorvosok ellenére, akik arra nem képesek, hogy felmenjenek a MÁOK honlapjára.

EGY KUTYÁNAK NEM SZÜKSÉGES SEM FEDEZNIE, SEM SZÜLNIE életében egyszer SEM!

[link]


Itt van másik három topic, ajánlom figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__366708-miert-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__363963-yorkim..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__367275-miert-..

2009. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a kedves név nélküli! Ha épp akarod tudni, Klára a nevem. :) Három kutyám van, és kinológusnak/etológusnak készülök, ha egyáltalán tudod mi az- így nincs szükségem a google-ra! :) [link]

[link]

Jelenleg biológia szakos hallgató vagyok!

Az pedig óriási tévhit megintcsak, hogy a kutya beleőrül a szülés hiányába... A kutyád nagy valószínűséggel álvemhes lett amikor azt hittétek kicsik lesznek, ez elég gyakori betegség... Aztán majd jön a méhgyulladás, emlőrák stb... Remélem a kutyád érdekében, hogy megússza ezeket... Ja és ezek szülés után sem kevesebb mértékben fordulnak elő. A többit már leírta az előttem lévő!

2009. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És a testvérem állatorvos... Szóval erről ennyit.. Nem voltam bunkó, csak elegem van már, mert sajnálom a kutyákat... :(
2009. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kinek céloztad a válaszod, de értek a kutyákhoz. Mivel kiképzem őket, mivel nekem is van néhány.

Ha egy idősebb szuka egy fiatalabb kanon párzó mozdulatokat végez annak semmi köze a párosodáshoz, az a dominancia jele. Ha szerencsénk van akkor éppen ezért a kanod egy pár évig nem is fogja befedezni ezt a szukát.


Egy szuka nem őrül meg attól, ha nem ellik, mert azt sem tudja mi az. Kölykökre pedig végképp nem vágyik. Mert arról sem tudja mi az.

Ha egy szuka nem vemhesül akkor lehet álvemhes, kaphat gennyes méhhgyulladást, de nem bolodul meg.

És ha egyszer ellik, akkor a következő tüzeléskor ugyanúgy lehet álvemhes és ugyanúgy kaphat gennyes méhgyulladást.


Ha azt mondod, hogy azt szeretnéd ami a kutyádnak jó, akkor olvasd el az állatorvosi kamara véleményét, akkor ne szaporítsd a kutyád, hiszen nem értessz hozzá. Nincsenek a kutyádnak szűrővizsgálatai, nem tudod mit örökölnek a kölykök. Nem tudom milyen orvosi ellátást kapnak. Ha valami történik akár a szukával, akár a kölykökkel, akkor ott állsz meglőve.

2009. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjunk meg , a már jól bevált rizsát megkaptuk a kedves leendő kutyagyártótól.

Méghozzá mint minden újonc gyártó azt mondja : -már vannak gazdái a kicsiknek , igen tudjuk hát hogyne !

- a kutyám szülni akar , látom rajta !

- De még azt sem tudja hogy a kutyája mikor mit tesz , attól hogy a szuka a hímmel párosodó mozdulatot produkál nem azt jelenti hogy hiánya van !

Ui: amiket leírtál az előző "vemhességről" amiből nem lettek picik , talán álvemhes volt !

Ja igen és mikor rákérdezünk akkor igen a kutyának van törzskönyve , és nagyon szép kutya , és stb,stb...!

2009. aug. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!