Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle tartása kennelben?

Beagle tartása kennelben?

Figyelt kérdés
Már egy ideje folyamatos, szűnni nem akaró ugatást hallottunk a szomszéd utcából. Nem a terület őrző, idegent jelző ugatás volt ez, hanem az a tipikus méltatlankodó, unatkozó, néha nyüszítő hang, amit az elhanyagolt, bezárt kutyák szoktak produkálni. Elhatároztam, hogy utánajárok a dolognak, beszóltam az önkormányzathoz. Kétszer voltak kint, úgy egy éve, akkor egy 10 négyzetméteres kennelben volt egy beagle kutya. Most másodjára már két beagle-ről szólt a jelentés, melyeket egy 6,5X4-es kennelben tartanak. A kutyákat szinte soha nem engedi ki a tulajdonos, soha nem látjuk őket az udvarban. Beagle tartók, mit szóltok ehhez a bánásmódhoz? Csak én aggódom túl a dolgot? Mert sajnálom a kutyákat, hogy nem lehetnek szabadon az udvaron. Amúgy az ingatlan erős kerítéssel van körbevéve, szinte olyan, mint egy erődítmény, vagyis biztos nem azért tartják elzárva a kutyákat, mert kiszöknének.
2012. nov. 23. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy vidéki lakás? Szerintem borzasztó bánásmód így leírás alapján, de nem tudhatjuk viszi-e őket sétálni, (nem hiszem h szemmel tartod 0-24ben)viszont akár viszi akár nem valszeg kevés neki(K) ez a mennyiség.

Van egy 5 hónapos beagle-öm, napi 2x viszem reggel 1-másfél délután 3 órára kutyás társaságba ahol levezetheti az energiáit. Egy ilyen nap után az otthon töltött időt végig alussza esze ágában nincs hangoskodni.

2012. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is szörnyű. Sajnos ha a tulajjal nem lehet szót értei csak egyet tehetsz, feljelented mert zavar a kutyaugatás, kéred, hogy távolítsa el. Sajnos a kennel mérete megfelelő, ha jól láttam a jogszabályt, másba nem nagyon lehet belekötni. Bár kérdés, hogy ha igazat is adnak, hogy tünteti el őket és kerül-e a helyükre másik szerencsétlen.....
2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár viszi sétálni, akár nem, kicsi a hely.


Tégy bejelentést megint a jegyzőnél, illetve itt is:

bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

2012. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Már kétszer tettem bejelentést rossz állattartás miatt, /az ugatás miatt is, mert gondoltam, hogy talán ezzel lehet kezdeni valamit/ egyszer még egy Ausztriában élő hölgy is beszólt miattuk, vagyis a hivatal háromszor volt kint, de sajnos semmit nem lehet tenni. A kennel mérete megfelel a törvényben előírtnak, a közepes testű kutyához 15 négyzetmétert írnak elő... De a hivatal amúgy sincs a helyzet magaslatán, természetesen. Volt olyan eset is, hogy a tulajt, aki éheztette kutyáját több ízben beidézték, az ürge nem ment el, csak írt egy levelet, hogy a kutyát felvitte a székesfehérvári menhelyre. Mi itthon utánaérdeklődtünk és természetesen nem vitte be a szemét láda, vagyis vagy agyonütötte a kutyát, vagy kitette valahol az úton. Ezután hiába fordultunk az önkormányzathoz, azt mondták, hogy ha az eb nincs az ingatlanon, akkor őket nem érdekli az ügy...

2012. nov. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!